Какво знаете за проекта "СЕТИ"

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Отговори
Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Какво знаете за проекта "СЕТИ"

Мнение от Voodoo » пет юли 06, 2007 10:24

Които е в час да заповяда в "Bulgarian SETI Team" ;)
Изображение

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Контакти:

Мнение от Voodoo » съб юли 07, 2007 16:53

Ивинявам се ! Триите темата....
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб юли 07, 2007 18:08

Аз нямам против да говорим за SETI. Хората си слагаха screensaver който работи с вашите ресурси докато не използате компютъра си. Анализират се сигнали от космоса за наличие на сигнали изпратени от извънземни цивилизации.
Не знам какво стана спряхали го..
Ако е за коментиране темата няма проблем да стои, но ако насочва към други ресурси не... И аз искам да науча повече.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Контакти:

Мнение от Voodoo » пон юли 09, 2007 10:01

Проекта "СЕТИ" още съществува. Претърпя известни проблеми но още съществува. Какжо е СЕТИ ?!? СЕТИ ползва софтуера "BOINС" с които приема малки фаилове за анализиране от радио телескоп с цел търсене на извънземен разум в космоса. Работя по него от 15.3.2002 година.

PS: Целта на темата е да се обмени информация с форумците дали има и други които споделят идеята за научна деиност от този вид. :wink:
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет сеп 13, 2007 13:44

SETI е пример за това как изчислителната мощ може да бъде разделена на множество на брой машини вместо влагането на огромни средства. Този принцип беше използван и намирането на лекове за заболявания. Има и отрицателна страна... Използването на тази процесорна мощ беше използвана и за хакерски атаки чрез множество нищо неподозиращи потребители.
Има хора които са скептични спрямо тези програми при които могат да са доброволци за да не ги подведат за нещо което е прикрито под изследването на едно, а изследваме съвсем друго.
Ай, готово и с общите приказки.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет сеп 14, 2007 12:03

Ще дам един видео линк, не е много по-темата ама пак има нещо общо :>

http://www.cnn.com/video/#/video/politi ... tgages.cnn

Малко се свързва и с горната тема за конспирацията. Вижте какво има зад дясното рамо на Буш. Може да е отражение, може да не е :twisted:
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет сеп 14, 2007 15:30

Е, аз не говоря за малоумието му, а за това че може би има някой друг който го контроли :twisted:
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » съб сеп 15, 2007 18:54

ами аз нищо не знаех за този проект, но сега като прочетох, май ми влезе нещо в главата :D
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт дек 25, 2007 16:41

Исках да добавя. Този проект беше безпрецедентен за разпределяне на процесорна мощ мжеду множество хора за октриване на извънземен живот. Докато не се използва реално компютъра сети използва процесорът за анализ. После модела беше използван и за лекарсва намирането. Мисля рак или спин или нещо подобно беше.
Последна промяна от Vassil на пет дек 28, 2007 19:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 28, 2007 19:50

За мой срам знам малко за проекта "СЕТИ". По принцип приветствам идеята да се търси друг извънземен или вътреземен или друг земен интелект. Обаче дали наистина се знае кой контролира тая мощ. Ами ако е "TRANSLRT" герой в книгата, която чета един суперкомпютър на една агенция за национална сигурност. А питам аз кой би контролирал такава агенция.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб дек 29, 2007 1:55

5. Всички космически обекти, включително Вселената се движат по траектория.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед юли 20, 2008 18:22

По National geographic един учен каза нещо, което ми се стори доста интересно - "За да разгадаем как е възникнал животът на Земята трябва да изучим вселенета в която се намираме. Затова, ако намерим доказателство за живот на други космически обекти(включително и с проекта СЕТИ), ще знаем, че хората не сме просто химична реакция на една забутана в ъгъла на вселената планета.
Но ако не намерим такива доказателства, то става ясно, че сме уникални."
Разбира се с времето технологията се усъвършенства и апаратурата на СЕТИ продължава да претърсва пространството.
Но като виждам ресурсите с които разполага ми се струва, че обслужва и други интереси. :D

Отговори