Вярвате ли в Господ?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб окт 20, 2007 14:20

Габчо, че то с 2 изречения се започва хехе :) После става интересното. Свикнал съм много да споря на тая тема с хора с различни вярвания и често им преобръщам представите, понякога и обратното. Ама, добре всеки си има избор да вярва в каквото си иска.

Ти остави...хората до преди 700 годинки са вярвали, че земята е плоска. Преди 150 че няма да могат да полетят :)

@Eternal Dreamer къде сложи па природата до Аллах бе хаха;) Кажи ми къде има свято място за "божеството природа", де е библията на природата или нейната корана. Няма такова нещо. Тя е факт, А боговете са Полуфакт.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » съб окт 20, 2007 15:00

О, Природата също си има свои свещенописания. Това, че не са написани на лист от хора, не значи че няма. Има, стига да можем да ги забелязваме. Природата не ни разказва за себе си, тя ни се показва. :smt136 Ето я нейната Библия - листата, лекия полъх на вятър, горската зеленина в която ще се спънеш на някоя пътека... При будистите, според мен, това е медитацията, техния начин да осъзнаят чрез почувстване. Не всичко е толкова буквално - щом едното свещено слово е на лист, другото задължително и то. :smt141

За това, че боговете са полуфакт - боговете са създадени от хората, но божественото винаги си е било в нас... Нали знаеш, добре че някой стар прародител е открил Прометей в себе си :smt136 И ние имаме възможност да го показваме с всеки дъх, всеки миг-вечност, стига да го осъзнаем като наша вяра. :smt136
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб окт 20, 2007 15:05

Добре казано. Но идеята ми по-скоро беше, че природата няма нищо общо с Аллах или който и да е, както ти много правилно каза Измислени От Хората Богове :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб дек 22, 2007 17:54

Не вярвам в Бог. Просто имам вяра в хората. Но тъй като много хора вярват в съществуването на Бог - не оспорвам правото им да го вярват.
Религията е имала и върхове и спадове - независимо за коя религия става дума. Но дали сяпата вяра в Бог(овете), в 10-те божи заповеди, в божественото начало, в предопределението на пътя на духа помагат на хората, които вярват? Аз не бих поверила живота си само на вярата в Бог.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори