Изпитвам вина

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Изпитвам вина

Мнение от gorski_ » вт юни 19, 2007 22:51

Изпитвам вина почти за всяка грешка и все още изпитвам за принципно изминали издънки.

Последно време се случва да правя едни и същи грешки. Осъзнавам че ги правя, ама незнам какво ме кара да продължавам. Може би мързела да не се занимавам с проблема и да избягам от него.
Последна промяна от gorski_ на чет апр 08, 2010 6:08, променено общо 3 пъти.
No faith, only the power of will
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » вт юни 19, 2007 22:52

Вината е доста коварно чувство. Особено, ако я носиш дълго в себе си. Обикновено гледам, когато сбъркам нещо, да се извиня, да поправя нещата до колкото мога, за да не остава вина.
Но има една вина, която не мога да преодолея. С времето сигурно ще мога, но сега е твърде рано. Чувствам се виновна за това, че когато съпругът ми умираше, послушах свекър си и не му казахме истината. Не мога да си простя, че го лишихме от възможността да се сбогува с любимите хора. Защото въпреки всичко, той усещаше и знаеше истината, но нейното премълчаване му отнемаше този шанс.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср яну 02, 2008 17:02

gorski_

Изпитвам вина почти за всяка грешка и все още изпитвам за принципно изминали издънки.

Последно време се случва да правя едни и същи грешки. Осъзнавам че ги правя, ама незнам какво ме кара да продължавам. Може би мързела да не се занимавам с проблема и да избягам от него.
И аз като gorski_ понякога изпитвам и за най-малката грешка вина и не толкова вина колкото неприятното чувство, че не съм свършил перфектно нещата. Разбира се под малките грешки визирам в някои области на живота ми малките грешки. А и под "вина" визирам малкото минути или часове в които се ядосвам на себе си след гафа. Ималко е и грешки за които съм съжалявал много време, но те са много по-малко и в момента не се сещам.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет яну 10, 2008 15:27

когато се почувствам виновна, си признавам или се опитвам да поправя ситуацията, заради която е така
но ако някой се опита да ми промива мозъка, че съм виновна за нещо, за което не съм или да ми вменява вина, няма начин да успее! говоря за вината, която човек знае, че си е негова и както казах, в такъв случай търся начин да се освободя от нея чрез поправяне на грешките
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » пет яну 11, 2008 14:45

И на мен ми се случва да изпитвам вина ...но не винаги... по някога мисля ,че съм прав за дадено нещо и въпреки ,че би трябвало да се чувствам виновен...но все пак се чувствам...
Изображение

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » пон яну 14, 2008 12:54

вина изпитвам само и единствено когато съм се държала прекалено директно с родителите си.
всичко останало добре го обмислям преди да го изтрелям.
Понякога съм доста брутална , но не изпитвам вина,
за да го кажа са си го заслужили

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт яну 15, 2008 23:30

Вината е вина както и да го премислям. Ако изпитвам вина няма сила, която да ме убеди, че лично аз нямам вина.
Хубаво е да нямаш в себе си вина за каквато и да е постъпка. Но това е невъзможно.
Ако изпитваш вина това е сигурен показател, че си човешко същество.
А какво по-хубаво от това да знаеш, че си човек.
Може и да греша в тези разсъждения. Питам се дали имам вина за това което съм? И май отговорът е ДА.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 16, 2008 11:14

всеки има вина за това което е!
Това е повече от ясно. Все пак ние сме хората които градим характерите си и определяме дали нихаресва или не.

Отговори