Класическа музика

Магията на музиката и всичко около нея.
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Класическа музика

Мнение от Gab4o » пет юни 15, 2007 10:08

слушате ли класическа музика или изцяло е зачезнала в наши дни? :(
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет юни 15, 2007 11:12

Не, слушам Rhapsody :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет юни 15, 2007 16:08

Изчезнала? Не. Има неща, които ми въздействат страшно много. Кой каквото ще да казва класическата музика винаги ще си остане. Когато взех един диск с класическа музика за ресторанта, в който работя, колегите отначало ми се изсмяха, но после повечето клиенти ни поздравиха за избора...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 18, 2007 8:58

От няколко дни сутрин тичам, слушайки точно такава музика. Пробвайте. Усещането е невероятно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 21:00

Рядко се сещам, но пък прихване ли ме нямам спиране. Въпреки всичката безсмисленост на сравняването за мене Вивалди е №1.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб окт 20, 2007 22:15

За всяко време си има музика. Има моменти в които класиката е моята музика.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 21, 2007 19:59

Никоя друга музика не влияе така на цветята и растенията, на ума и тялото. Никоя друга музика не разплаква така.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 24, 2007 13:19

Специална музика е класическата, за мен не се слуша всеки ден, а само при определени, специални настроения. Много обичам руската школа. (: Класическа музика не само се слуша - усеща се, приема се с всички сетива на тялото и душата. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 21, 2008 0:20

Слушам класическа музика. Разбира се и в по съвременни интерпретации например Бонд, Ванеса Мей, Клайдерман, Андреа Бочели, тримата тенори и още много други. Любимата ми опера е Кармен на Бизе. Мисля, че тази музика е толкова омагьосваща и пълна с красота която чувстваш с цялата си душа. Малка нощна музика или Лунната соната или На Елиза - неописуема и великолепна и понякога те изпълва с живот и спокойствие. Да разбира се ако я слушаш в подходяща обстановка.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон яну 21, 2008 10:08

Преди дни най-накрая успях да изсвиря на китарата си нещо, което ме мъчеше от много месеци - "Romanzza". Имах го адаптирано за китара и въпреки всичко този етюд е едно от най-сложните неща, с които съм се захващала. и все пак успях, тъй че сега направо изтърквам струните с това нещо. Родителите ми снощи го чуха случайно, не обичам да свиря пред хора. Хареса им, дори не го бяха чували. Въздейства им, защото това е и едно от най-въздействащите произведения, които въобще съм чувала. Накраха ме да го изсвиря още няколко пъти, в очите на майка ми дори проблеснаха сълзи. така че мога да кажа, че възродих вкъщи едно страхотно класическо произведение. Вчера, щом се прибрах, чух, че майка ми го слуша в оригиналния вариант и каза, че просто я разтапя. Ще видим, може да стигнем и по-далеч:)

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » вт фев 05, 2008 22:09

Класическата музика далеч не е толкова повърхностна и лесна за разбиране, което я прави не толкова популярна в днешно време.Аз като човек, който е изпалнявал 9 години класически произведения и като човек, които се движи в такива среди още от дете, признавам, че има някои творби, които наистина не мога добре да разбера, но се надявам в друг период от живота си да достигна и до тях...
И смятам, че "Лунната соната", "Балада за Аделина" и "На Елиза" , които изпълнява всеки пианист, натрупал опит от 2-3 години, и на които всеки се възхищава, са далеч от истинските шедьоври в класическата музика и бих се радвала ако повечето хора си имаха напредстава, че освен тях има стотици по-красиви и по-въздействащи произведения,пред които човек може само да благоговее!
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет фев 08, 2008 18:14

Да има много шедьоври, просто всеки си харесва нещо и го слуша винаги с удоволствие. Така някое музикално произведение, което не е всепризнато за шедьовър се превръща в такъв за дадения човек. Въпрос на вкус. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори