Свръхестественото

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт ное 27, 2007 22:58

Нека разкажа и аз нещичко. Имам откасначни споени как тичам по тумна улица, а нещо в небето ме следи. Как крещя за да ме чуе някои ,а нямам глас. Това мисловно съм го преживявал безброи пъти, дори се чудя даи не е било наистина. Жена ми ме базика ,че сам бил похитен понеже ми тече често кръв от носа без причина ( и докторите нямат логична причина ) и понеже ме боли често глкава. А каква е точно истината не е савсем ясно. Дали наистина се е случило нещо или всичко е плод на въображението ми...
Бате.... тебе си те похищават съвсем сериозно и редовно....!!!!!!
:!: :!: :!:

kkk, споко, няма да ги видиш извънземните, най-много да ги сънуваш и да се чудиш що ти тече кръв от някъде си....
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 21, 2007 20:08

Ако за необичайно се приема това да се включват разни уреди сами, при това когато включвателите им са механични и то винаги когато в стаята има един, точно определен човек - да случвало ми се е.
А също и сънищата, понякога случки, които съм сънувала се реализират, та чак ме е било страх.
Или нещо си да падне на голия под - примерно листче хартия и да изчезне така яко дим.
Или от нищото след дъжд, през нощта, да премине огнен диск, с диаметър 30 см. край отворения прозорец, да се спре за 2-3 секунди, висейки в нищото, сякаш те гледа и да си продължи пътя.
Лично аз ги приемам за необичайни тия неща. Ако има обяснение бих се раздвала да го науча.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет дек 27, 2007 7:38

Обяснения има - мозък няма

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 27, 2007 18:03

Хей ама ти наистина си като шило. Ще ти трабва друг подход :D :D :D :D 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет дек 27, 2007 20:01

всъщност не ми трябва.
аз обясненията си ги знам

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 27, 2007 21:27

Изглежда тук има и място и време да ми разясниш своята версия. Ако не ти се пише е друг въпрос, ако искаш да са си знаеш сам истината - твое решение. Просто ми е интересно да знам. :)

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет дек 27, 2007 23:36

не ти е интересно да знаеш
парвиш се на интерес/на

ако искаше да знаеш досега щеше да знаеш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 28, 2007 0:53

А ти не знаеш и се измъкваш като полтъргайст. А те не бяха ли някакви междинни форми, нито тъй, нито инак. Или бъркам?

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » пет дек 28, 2007 2:54

Какво знам аз няма как да разбереш. Но нека кажем, че твоята версия е правилна. И понеже не знам, а само се измъквам, сори, не мога да ти кажа за полтъргайста... нали не знам.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » пет дек 28, 2007 2:59

COPY/PASTE от Уикипедия:

смята, че се касае за феномен на психокинеза, предизвикана от един или няколко души. Полтъргайст е силно психологическо преживяване, съпроводено от чувство за обсебване, халюцинация и смущения в съня. Явлението е описано и във фолклора. Изследваните случай показват – че това не е свръхестествен феномен.

* В болшинството от случаите в близост има емоционален, неуравновесен подрастващ.
* Полтъргайст често съпровожда хората при преместване в ново жилище. Феномена не изчезва окончателно нито след екзорсизъм, след медиумни намеси, или чудотворно изцеление. Намесата на психолог и клинично проследяване понякога дават резултат и феномена бива преодолян.

Хипотеза на окултистите

За окултистите полтъргайст е същност: призрак, елементал или астрална проекция.

Научна Хипотеза

Някои учени предполагат, че случай , които не са явна измама могат да бъдат обяснени като обикновени психологически или физически феномени: самовнушение, статично електричество, магнитно поле, ултра и инфра звук, йонизация на въздуха.

От гледна точка на християнството, полтергайст е проява на демонични сили...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 28, 2007 22:09

ВРАНА Благодаря, че беше любезен да ми доставиш информация. Научната теза ми допада, обаче, как така не е свтъхестествено като разпространеното схващане е за необяснимо. Или може би казваш, че понеже ме мързи да си търся инфо за проблема, затова не знам? Или защото аз не го разбирам - това ли проблема ми?

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » съб дек 29, 2007 2:24

Проблемът ти е, че живот ти се изплъзва между пръстите ти... като ситен кварцов пясък... лек и привидно бял и бляскъв.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » съб дек 29, 2007 2:32

"...как така не е свтъхестествено като разпространеното схващане е за необяснимо.."

общоприетото мнение сред гномите, орките и троловете е, че Азис е Бог.
В действителност обаче, Азис е един разложен и миришещ труп, погребан в ковчег от изкуствено турско злато.

С всичко останало също е така. Има общоприети неща, но има и действителни факти.

Разликата между действителността и реалността е тази, че има много реалности (например земята е плоска, земята е кръгла, азис е бог, аз съм хубав/а пич/ка, извънземните ще ни избият до крак...), а действителността е само и единствено една.

По научно правило всяка реалност е погрешна, независимо колко се доближава до действителността.
=> действителността е равна на пълната липса на всички реалности.

Сега разбра ли го? Обясних го като за теб

Sirius B
Тишина
Регистриран: съб дек 29, 2007 4:50

Мнение от Sirius B » съб дек 29, 2007 4:56

Виж блъг събдбата Малкият принц и Дарина Динкова, само не знам защо го регистрирах тогава- преди време, а може би вече знам :D :D :D но и ти го знаеш. Не обичам да се връщам ама нейсе. Тук вече можем да сложим точка в борбата. Мамка му мамка му Мамка му

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб дек 29, 2007 13:01

Sirius B написа:Виж блъг събдбата Малкият принц и Дарина Динкова, само не знам защо го регистрирах тогава- преди време, а може би вече знам :D :D :D но и ти го знаеш. Не обичам да се връщам ама нейсе. Тук вече можем да сложим точка в борбата. Мамка му мамка му Мамка му
по-леко с псувните! първо и последно предупреждение!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Отговори