Влияе ли музиката, която слушате на стила на обличането ви?

Магията на музиката и всичко около нея.
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Влияе ли музиката, която слушате на стила на обличането ви?

Мнение от Gab4o » чет юни 14, 2007 15:27

или с други думи носите ли се по някаква мода и т.н свързана с музиката. Всеки се сблъсква на улицата с безбройните момичета, облечени като чалга богини или пък някой с увиснали гащи (нищо лошо) :lol: вие обличате ли се някак според това, което слушате ?
аз както знаете слушам предимно по-твърда музика и от малка се нося в черно и мой си стил, не става въпрос за тениски с надписи и т.н стила си е мой, но цвета е черен. И това няма общо с факта, че слушам метъл, готик и т.н, но бях наричана и вещица дори. Всички мислят, че се правя на някаква, но от 10 годишна заобичах черното без да има връзка с музиката. е...кажете вие бъркали ли са ви така, как се обличате спямо музиката и т.н...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » чет юни 14, 2007 15:34

На мен не ми влияе по никакъв начин. Виждам че ти е смешно как се обличат хората около теб, но верояно и на тях им е смешно ти как изглеждаш. По-добре да не засягаме този въпрос.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » чет юни 14, 2007 15:36

Ами имам само 2-3 тениски които не са черни и едно Тъмно-синйо дънки, всичко останало е чернотия :Р Имам 2 чифта кобинки, кожени панталони(които не нося), кожено яке и множество избеляли :D тениски и суитчъри които са ми малки и съм им резнал ръкавите и просто ми е кеф да ги нося. Мисля че се обличам като метал хаха :) Преди години носех пръстени и гривни, но ми омръзна. Медалйони на врата много обичам, ама постоянно се късат и ги губя. Да, музиката ми повлия много на обличането. Пуснах и дълга коса :Р Но дългата коса още от малък ме радваше. Помня че любимите ми герои по филми бяха с дълги коси и даже имам снимки с горе-долу дълга косичка като дребосък :Р

Но просто ми харесва да ги нося, не ги нося защото съм метал ;Р просто ми харесва черното :). Имам една червена тениска и много хора ми казват че червеното ми отива, ама да са спасяват :Р

Като истински любител на по-твърдата музика се обличам само като не съм на училище. Там се старая да излгеждам що-годе добре :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет юни 14, 2007 15:36

Мне.... не се обличам спрямо това, какво слушам, защото просто ще трябва да изглеждам като папагал като се има предвид колко неща слушам....
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 03, 2007 14:29

Хм... Сега като се замисля, май да.

Шипове, кръстове, пентаграми и т.н. не обичам, но си имам кожени гривни и нашийници, ако съм в настроение - черен грим. Нося се главно в черно, или малко по-цивилно - кафяво. Нямам тениски на групи, но пък много обичам дъъългите черни поли, широки панталони, блузи с широки и дълги ръкави, кубинки, кецове с различни връзки, ръкави и шалове... Ей такива. Стилът ми не е точно "метълски". О, и мен са ме обвинявали че съм сектантка и сатанистка, но никога не съм обръщала сериозно внимание на това. Защото не съм =) Обличам се така, както ми е удобно и както ми харесва.
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 03, 2007 19:41

Хаха, мен са ме обвинявали за сатанист и като съм с тениска на "Златен Век На България" ... и то от учител :> Зашеметяващо :D
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 03, 2007 20:44

О, ние в училище имаме един историк, който си ходи с тениските на Мерилин Менсън, Мейдън и си приказва с учениците за Бурзум, голям симпатяга. (: Не само даскал, но и Учител.

А дрехите какво значат? Хората те причисляват към някаква субкултура, без дори да те питат слушаш ли музиката. Днес е много модерно да си `имоу`, но 70% от децата (защото това са главно деца), обличащи се така, дори не знаят какво е емокор и какви са идеите на тази култура, и тайничко си слушат Планета. Ааа, не е работа това, според мен. Така че дрехите въобще не са всичко. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 03, 2007 21:29

Eternal Dreamer написа:О, ние в училище имаме един историк, който си ходи с тениските на Мерилин Менсън, Мейдън и си приказва с учениците за Бурзум, голям симпатяга. (: Не само даскал, но и Учител.

А дрехите какво значат? Хората те причисляват към някаква субкултура, без дори да те питат слушаш ли музиката. Днес е много модерно да си `имоу`, но 70% от децата (защото това са главно деца), обличащи се така, дори не знаят какво е емокор и какви са идеите на тази култура, и тайничко си слушат Планета. Ааа, не е работа това, според мен. Така че дрехите въобще не са всичко. (:
нищо лично ако някой се причислява към емотата, но за мен това са големи лигльовци, които понятие си нямат какво правят и `проповядват` Истинските хора с проблеми и т.н не наричат себе си емо и не показват страданията си чрез обличане на цикламени дрешки и фешън причесчици. Подкрепям мнението на eternal dreamer
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 03, 2007 21:39

Има ли смисъл да коментираме този болен период в който изпадат днешните объркани тинейджъри? Хъх...еквиваленто е да обсъждаме и гъзарите, въпреки че емотата са много по-зле :>
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср окт 03, 2007 22:44

Аз смятам че начинът на обличане е външната страна на нещата. Ако не си го носиш в себе си каквото и да облечеш ще е все тая. Единия стил обличане ти налага граници. Обяснявам... Един от доводите на инако-обличащите се е закостенялост в обличанет на останалите, но пък те от своя страна се задълбават понякога в дори по дълбоки норми спрямо този тип обличане и съчетавани на аксесоари. Няма мърдане с две думи. Е аз мога да си избера за себе си както изцяло черно със съпътстващото го така и ярко червено. В началото е трудно, но се бягам от клишето че дрехите ме правят един или друг като начинаещите металчета "например".

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 25, 2008 19:52

Моя стил на обличане не се влияе от музиката особено много, но тъй като винаги предпочитам дънкови облекла и обичам рок музика някой може да сметне, че има някакво влияние.Лично аз не намирам такова. 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » вт фев 05, 2008 21:40

И на мен музиката не ми влияе много на стила на обличане, понеже слушам изключително различни стилове(някой от които свръх не известни), но дрехите ми са все семпли
А относно емотата и т.н. мисля, че в много от случайте(но не всички) това е просто позьорство и начин за привличане на вниманието, въпреки че всяко уважаващо се емо и т.н. ще ти каже само едно "к'во ма зяпаш, уее!" ако случайно погледа ти попадне върху едното му око...
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт фев 05, 2008 21:46

Мен емото нека ми го каже това...много ще съжелява :> Имам специално отношение към тези изверги.
Изображение

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Мнение от Rivertold » пет апр 11, 2008 14:53

Уха, влияе, но не само музиката. Като цяло, предпочитам дрехи, които ми отиват и с които се харесвам, пред такива, които да отговарят на музикалните ми предпочитания, които и без друго се сменят...

Обичам много бяло, в този ред на мисли.

Например, всеки път като гледам "Коса" ме обзема желанието да нося широки, разкопчани, цветни ризи :) . Преди година-две, когато започвах да слушам Doors и естествено гледах филма с Вал Килмър, си купих колан с големи метални плочки и го съчетавах с кожен панталон...

Според мен всеки се влияе от нещо в стила си на обличане, това че слушаш Satyricon, примерно, а не се разкарваш 24/7 с мъртвешки грим не означава, че не си повлиян.
Изображение

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » чет сеп 11, 2008 19:03

Според мен е глупаво да се свързва музиката със стила на обличане. Аз слушам много и различна музика, която не влияе на облеклото ми..^^ Не видях никъде такава тема, та тук ще попитам според вас какво значние има външния вид на човек: дрехи, прическа и др.?
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Отговори