Философията на Музиката.

Магията на музиката и всичко около нея.
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Философията на Музиката.

Мнение от gorski_ » чет юни 14, 2007 13:45

Оха, пръва тема :)

Философията на музиката...как я разбирате вие. Какво е за вас музиката, какво търсите в нея и какво откривате. Какво ви дава тя?
Последна промяна от gorski_ на ср апр 21, 2010 21:35, променено общо 2 пъти.
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юни 14, 2007 14:03

Нека да започна с дълбоката и история. Когато казваме, че музиката е магия буквално не сме толкова далеч от истината. Тръгнала от магически ритуали минала през църковните "песнопения" стигаме до наши дни. Айде по-натам може и още да напиша.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет юни 14, 2007 14:32

Музиката е начин на живот, или я имаш в себе си или я нямаш. Ритъма, всичко, което те води е музиката. Тя е твоя свят. Ти си обсебен, не можеш без музика...Music I love you!!!!!!!!! :smt020 :smt020 :smt020 :smt020 :smt060 :smt060 :smt055 :smt054 :smt056 :smt057 :smt058 :smt049 :smt041 :smt031 :smt059 :smt060
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет юни 14, 2007 14:44

Да, не мога да живея без музика. Тя ми дава настроение, спокойствие, откликва на мислите ми, води ги, преобразява ги.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет юни 14, 2007 15:25

Като се замисля май почти всяка секунда живот свързвам с някоя песен... Има за всичко - и откъм текстове, и откъм аранжимент... може да запълни цялата емоционална палитра, на която сме способни... Почти на 100% времето ми се допълва с музика - дали ще е концерт с долби-съраунт или просто радио на слушалки от телефона - гледам да е постоянно около мен...може да ме разсмее, да ме разплаче, да ме вдъхнови, да запали нещо в мен... Да живее музиката:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет юни 14, 2007 16:07

За мен музиката е всичко. Постоянно слушам музика.

За мен това е повече от някакъв джангър или безмислени звуци. Намирам смисъл и магия във всеки тон, всеки акорд...

Слушам разнообразни стилове които влиаят различно на настроението ми.
За пример бих дал 4-те ми най-любими групи.

Edguy - хеви метъл с доста пауър елемнти - в текстовете им се засяга самооктриването и различните страни на лудостта.

Rhapsody - симфоничен метъл - става дума за една история която се разправя вече в около 9 албума. Фентъзи. Идеята на тази музика е да те пренесе в друг свят изпълнен с магия и приключения и да те откъсне от реални изпълнен основно с негативни емоции.

Finntroll - полк/фолк метъл - пее се за тролове и истории около тях повлияни от скандинавската митология. Избиване на христиани, омраза към човечеството, въсхваляване на природата.

Avantasia - метъл опера - създадена от шефа на Edguy в тази опера се пее за един монах, чиято сестра се оказва че чете езически книги. Той се заинтересува от това но го разкриват и го затварят в затвора. Там се запознава с един друид и бягат. Оказва се че фантазията на хората, породена от фолклора, митовете и легендите всъщност крепи един свят наречен Авантазия - паралелен свят, света на фантазията. И въпросния монах се бори срещу папата и църквата и там също има доста приключения.

Просто има музика за всяка емоция, за всяко настроение. Един добре запознат с групите които слушам може да си направи заключение за мен по тях без да ме познава:) Аз съм вманиачен, и така може да се нарече хаха.
Изображение

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 20:54

Вдъхновение, спътник, цяр за душата.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 24, 2007 13:41

Част от мен. Музиката е идея, смисъл, живот, Съвършенство... Вечност. Обожавам.

А ако говорим за групи... Nightwish. Това е музиката, която отговаря изцяло на мен, която ме описва. Мелодията, текстовете, всичко. Има песен за всяко мое настроение. Просто... Моята Група. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет яну 10, 2008 22:51

Напоследък забелязвам че до каквото и да се докосна с пръсти правя някакъв биит. Дори и като прегръщам хора започвам да си тупкам по гърбовете им хаха. В даскало аз и още един като мен сме черните овци "оооф стига сте тропалиии!" мухаха! Или имам колосална нужда да седна зад някой сет или просто музиката ми толкова ми е влезнала в главата, че вече съм болен. Ако не си тактувам с ръце, химикали, крака, зъби..ще пея и тананикъм. Правя го в необичайни места в необичайни ситуации. А говорим че хероина и цигарите са наркотици :) Чувствам се ... не добре хаха :)

Имам нужда от барабни и микрофон! Музиката е всичко! Дори и падащ камък да чуя, затваряне на врата, бибиткане..каквото и да е, допълвам го с някакъв такт като си тупкам по краката примерно.

:smt138
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет яну 11, 2008 8:58

Имаше една реклама на един от подлезите за софийското метро. "Как винаги намираме начин да си прекараме свободното време" нещо такова беше някакъв дето си играе с химикалки докато чака нещо и се вживява като че пред него са барабани. Ние коментирахме, "как винаги успешно да ни изгонят от някъде" :D .

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 11, 2008 19:55

Обичам да слушам музика. Въздейства ми и ме успокоява и ме надъхва. Имам си музика за всяко настроение. В текстовете на много песни е синтезирана цяла вселена от чувства. Да, музиката е едно от най-хубавите неща на живота, като цяло.
Как ги пишат тия таланти - поети и музиканти, направо им се кефя. Или пък може би е до ухото на човека? Да може да чуе песента, да я почувства.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » пон яну 14, 2008 13:13

Музиката е начин на живот..... поне за мен.
Това е начина да релаксирам, да се успокоявам.
Ако няма поне малко музика не мога и да работя

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » нед ное 09, 2008 0:38

„Философията е най-висша музика.” казва Платон. А още Питагор е открил, че музиката е математика или математиката също е музика (поне според някои;) Дори и звездите пеят! Съвсем буквално, само че на честоти, които някои апарати могат да хванат, но не и ние.. Или с 3 думи тя е навскякъде, само трябва да се вслушаме. Сега се сетих и за 1 филм August Rush, пак става въпрос за музика..:)
И тя също е начин за бягство, понякога е наркотик.. или вдъхновение...:)
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
Dundy^TM
Тишина
Регистриран: вт яну 06, 2009 13:35
Контакти:

Мнение от Dundy^TM » вт яну 06, 2009 13:39

gorski_ Добре дошъл в клуба!:)Аз съм така от години....just live for the music!!Твориш ли?
OIUMI NAM(that's my other name)...SOULFLY-This frame of mind descripes fully my purposes,my feelings,my ideas.....AKO nqkoga uspeq da se zapoznaq sus sushtestvoto,koeto obitava tova tqlo....shte bude golqm progres i izdigane..

Отговори