Сънищата

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » ср фев 20, 2008 22:42

Интересно е наистина какво мислят психолози по темата.Четох една книга именно на тази тема и попаднах на много любопитни неща.Заслужава си човек да се порови малко.

Аз в период от година си водех дневник на сънищата.На скоро се зачетох и просто умрях да се хиля.Сънувала съм, че рекламирам космо диск и после в дневника съм написала 'дано не е пророчески' понеже си ги класифицирах в следните групи:пророчески, реални, кошмари, фантастични или смесени.Друг забавен сън е как едних кон е легнал по гръб, рита с крака във въздуха, и се хили с конските си зъби.Великолепно! :D :D :D
И на мен също ми се е случвало да сънувам поредици от сънища.Например, че се срещам с починалата ми баба и всеки път я прегръщам и й казвам колко много я обичам, колко се нуждая от нея, колко ми липсва...
Общо взето сънищата са една невероятна и фантастична смесица на неща от реалния свят..Нищо чудно, че служат за вдъхновение на много творци!
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:52

Напоследък сънувам неща които са част от моето ежедневие, което не ме и учудва де.
Напоследък всичко е с краката на горе и постоянно мисля за това и се нервирам и накрая това се проявява в сънищата ми...

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон апр 07, 2008 21:33

Снощи направо..незнам хаха.

Първо сънувах гаден кошмар сънувах че сънувам и все се будя и все се оказваше че е сън и все някакви странни работи. Но това е нищо. След това сънувах че една приятелка не си взима изпита (който беше вчера) а след това че едни хора ми искат ЕГН-то от личната карта. По едно време се буда, защото телефона званеше! Хоп, баща ми. И ма пита какво ми е ЕГН-то че му трябвало за ена работа. Аз бях шах и мат. После питах момичето дали си е взело изпита, тя каза че имала 2ка. Мнооого странно бих казал :Р

А кошмара, знаех че е кошмар. Това беше най-странното. Сънувам си значи че си спа и чувам нещо. Ставам и виждам една ниска дългокоса фигура до вратата на наще! Будя се! Оглеждам се и отново чувам нещо. Ставам и отивам при наще. Те бяха будни. Веднага усетих че нещата не са както трябва и казах "Спрете да ми приченявате това! Искам да се събудя!". Майка ми са изсмя и каза че аз съм буден. И пак се събудих. Тука вече не помня какво стана, май видях нещо в стаята и отново се събудих и видях как брат ми и приятелката му седят до мен и ме питат какво има, защо викам? И аз се успокоих, но като видях че приятелката му е с дрехите на майка ми затворих очи и отново се събудих! Бях в края на някакъв коридор в някакъв завод и някакъв човек ми викаше да не спя ами да идвам да работя! Накрая изкрещях че искам да се събудя и хоп, реално се събудих! 10 мин съм лежал и съм се оглеждал да се уверя, че вече не сънувам! Много стряскащо. Контролирах всичко в съня си, освен страха естествено. Мисля че два или три пъти видях нсиката фигура и един или два пъти посегнах да я ударя защото не исках тя да е там! А умирах от страх. Обикновено в кошмарите си като умирам от страх съм като парализиран, даже не мога да говоря. Тука виках и замахвах и удрях! Нещо не е наред :> нещо ми става!
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон апр 07, 2008 22:48

Нищо ти няма, просто "Оле затвори очички" не е бил в настроение и ти е донесъл странни сънища. :D

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » вт апр 08, 2008 21:00

Винаги съм смятала, че е доста странна абсолютната липса на спомени от сънищата ми. Една приятелка се шегува, че не съм човек, а някаква форма на извънземен разум, който преживява всичко наяве, решава си проблемите и е напълно наясно с чувствата си и се раздава на 100%, докато е буден и затова спя като пън
:) :) :lol: :) :)
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср апр 09, 2008 1:37

Аз също спя много дълбоко. Иамам тройна система за събуждане първо часовника, след 3 минути телевизора се включва и след още 3 мин. телефона ми крещи "Ставай, закъсняваш". Ако не се събудя от тази атака часовника и телефона започват отново.
Може би това е причината да не помня сънищата си, защото цялото ми съзнание е заето със събуждането. Но винаги когато си спомням какво съм сънувала е защото се събуждам някак от само себе си вероятно заради съня.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср апр 09, 2008 18:07

gorski_ написа:Ххахахахаха сънувах Hotblooded !!!! :D :D :D
Че аз кошмар ли съм ?!?
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср апр 09, 2008 19:29

Хаха не бе:) Ох...чакай да са сетя кво беше. Нещо вървях в няква махала и та видях и са качихме в няква лада и ти караше и тръгнахме към някакъв ресторант че имало някви жени там...абе нещо такова :D
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср апр 09, 2008 22:03

gorski_ написа:Хаха не бе:) Ох...чакай да са сетя кво беше. Нещо вървях в няква махала и та видях и са качихме в няква лада и ти караше и тръгнахме към някакъв ресторант че имало някви жени там...абе нещо такова :D
Сега се замислих къде си ме виждал че да ме сънуваш?
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет апр 10, 2008 0:37

нали си сложил снимка във форума бе :Р
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 10, 2008 10:42

hotblooded написа:
gorski_ написа:Хаха не бе:) Ох...чакай да са сетя кво беше. Нещо вървях в няква махала и та видях и са качихме в няква лада и ти караше и тръгнахме към някакъв ресторант че имало някви жени там...абе нещо такова :D
Сега се замислих къде си ме виждал че да ме сънуваш?
горски те е видял на снимка във форума, но знаеш, че е възможно и без да си видял някой, визуално да го `създадеш` в сън например.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 27, 2008 16:26

понякога виждам неща в живота, за които се сещам, че съм сънувала едно към едно преди години. Не бих го нарекла дежа-ву, нещо друго е. Пророчество е силна дума може би, но не е ли странно?
Има и друго необикновени работи, но ще ме помислите за хахо ако ви ги разкажа :D

Lady_Death
Тишина
Регистриран: чет юни 05, 2008 13:05

Мнение от Lady_Death » чет юни 05, 2008 13:09

Искам да споделя моят сън....Тази вечер сънувах много странен сън,защо странен,защото изглеждаше като реалност,ето го и него.Сънувам ,че съм в леглото и се събуждам,моята сестра влиза в стаята и започваме да си приказваме...аз отидох до огледалото и започнах да се оглеждам,виждах в огледалото моето лице и по точно си гледах очите в същото време сестра ми беше седн ала на леглото.След малко аз седнах на леглото като продължавахме да си говорим за нещо...не след дълго аз погледнах към шкафчето и от долу видях едно черничко зайче,ей такова едно мъничко сладичко и цялото черно.Аз много се изненадах.Започнах да се радвам ,че има в къщи зайче,сестра ми също много се зарадва.Започнахме да го гледаме и то леко подскачаше.Сестра ми хукна да бяга за да каже на братовчед ми и братовчедка ми ,че в къщата има зайче,а аз останах да я чакам и през това време да се радвам на зайчето.Останх сама в стаята и по едно време видях,че в същата стая има още 1 бяло зайче тогава малко се притесних,заото ми б еше много странно т къ де идват тези зайчета.Бялото беше също така сладко и малко цялото беше бяло.Аз трагнах към бялото зайче и исках да го хвана и да го гушна...доближих се до него и изведнъж то скочи точно върху ръката ми....след това се впи в нея и започна да ме хапе беше ужастно,толкова беше злобно....Така гад но се впи в ръката ми с цялото си тяло нещо все едно впи в моята ръка (дясна)така ме болеше :(а то все повече продължаваше да ме хапи .Издаваше много странен звук като някоя гадна птица ... аз плачех и виках за помощ ,но никой не ме чуваше...Това е моят сън ,който не ми излиза от главата от както съм станала.По принцип аз много често сънувам и почти винаги се опитвам да разгадая какво може да означават. Този сън мисля ,че означава нещо...много бих искала да знам какво може да означава.... :?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет юни 05, 2008 20:01

Може да има някакъв смисъл, но пък аз не си спомням цветовете в сънищата си. Странно, но като се замисля дори не съм сигурна дали примерно, ако съм сънувала море - синьо ли е, зелено или пък някакъв друг цвят. То и рядко сънувам. :D

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » ср мар 18, 2009 17:19

Вчера сънувах,че съм на море:smt020
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

Отговори