Сънищата

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет юни 14, 2007 11:22

За сънищата си мога да разказвам до утре. Сънувам страшно много и много помня, но пък от много сънища остава само настроението и усещането. Много от сънищата ми са били практични, много са били показателни, така наречените пророчески, за съжаление разбирам, че са били такива много късно.
Може би някой друг път ще намирам по малко време да ви разказвам някои интересни неща за сънищата си. Като например как две седмици безуспешно се мъчих да реша една курсова задача и в един момент на сън я реших, умножавах, вдигах на степени, коренувах, решавах уравнения, правих чертежи... стигнах до мястото, където съм допускала грешка, запомних го, дореших си задачата, събудих се, станах и записах решението. Сутринта ми костваше доста усилия да си спомня как така задачата е решена и написана на бюрото ми :) Та това си бяха 12 изписани карирани листа сметки!
Имам и други интересни неща, но друг път :)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 18, 2007 9:05

Снощи сънувах, че живея върху облак. Беше страшно меко и удобно, и отгоре виждах блока си. Беше ми малко студено обаче. Пиех нещо - кафе или вода, но когато оставих чашата си до мен, тя пропадна надолу. Уплаших се да не утрепя някой. Ама доста се уплаших. За моя радост всички спяха и нямаше кой да застане под чашата ми. След това заваля и паднах. Ударих се лошо. След като се събудих отново ми беше студено и краката и гърбът ме боляха зверски:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » пон юни 18, 2007 16:09

Сънувам аз, че си вървя, облачно време и по едно време някаква проклета чаша ми се джасна на главата, направо ми разстели мозъка по целия Паваж.

Ти си била, а !! :evil:
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

kkk
Знаещ

Мнение от kkk » пон юни 18, 2007 19:51

Сънувах, че моето мило дойде, подаде ми ръка и ме отведе в рая, любихме се, беше вълшебно... а след това отново ми подаде ръка и ме върна в ежедневието ми. Събудих се от болката, от самотата и желанието да съм там, при него, в рая...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 18, 2007 20:22

ВРАНА ма в моят сън я видях как падна на асфалта пред блока и се счупи там. А ти какво търсиш в Люлин 4 в сънищата си? :):):)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт юни 19, 2007 0:06

ъъъммм.. аа.. ъъ не казвам!

Добавено от Gab4o

viewtopic.php?t=19 точка 7 от правилника.

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » пет окт 19, 2007 1:04

Единствения ми значителен кошмар е бил този с хаоса ... Мнооого странен сън о.о Просто цялото ми тяло и всичко около ми се превзема от накакви черни и бяло мръсни точки ,ама не обикновенни ами такива като от телевизор когато няма сигнал и тези точки приемат формата на числа по едно време ,защото всъщност започвам да съм наясно колко на брой са и се почва ,1,,10,,10000000000 и стават все повече и повече и повече .. Парализираш се и чустваш всякаш си вкочанен .. Леглото ми се струваше твърдо като камък .. Хаоса те превзема и номерат им не намалява и всяка секуна още и още ....После си спомням че така изкрещях и виках в пълен страх и нещастие .. имах чуството че ще си изгуба ума .. Неможех също да излеза от кошмара и да се въведа в реалноста някъде 10 минути .. Това стана като бях малък (някъде петокласник )и майками ме оспокоии и пак си легнах ,обаче още оплашен и същия кошмар се повтови същата нощ отново ....После пак се повтори още 1 или 2 нощи и се преместих да спя на друго легло ,като сигорно седмици не съм спал на предишното . Този сън ми се е случвал още няколко пъти .. Последния път пък изкрещях и едвам едвам се събудих ... а после отидох при родителите си а бях на 16 тогава и нямах сили нито за сълзи нито нищо бях просто ужасно уплашен .. Първите 10 тина минути изобщо не можех да се свеста та да мъдна от леглого ...
Беше много лош сън и единствения който характеризирах като кошмар ..
По принцип нямам такива кошмари всеки ден . Та дори не си спомням сънищата понякига . Сънища разнообразни имам и какво ли не сънувам .
^.^

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 13, 2007 0:27

Тееей...

Епа тука последните 2 седмици гледам едно сериалче Stargate - SG1 много добра фантастика. Естествено се зарибих адски много и гледам по 9-10 серии на ден, то няма как да не ми влезне у глъвътъ. Но вчера или онзи ден забелязах, че някои събития в някои от сериите са ми адски познати и като тръгнах да се замислям се сетих, че съм ги сънувал. Шаш :) Да не говорим, че де-жавутата (незнам как се пише точно) ми се овеличиха. Миналата седмица преживях 2 или 3 такива.

Чувал съм за сънища, в които сънуваш че спиш. Случвало ми се е и на мен. Ама снощи сънувах, че се събуждам 3-пъти и чак на четвъртия реално. На третия се усетих, че нещо е нередно и тръгнах да ставам супер рязко и фактически се събудих отново. Бяха доста реалистични. За първи път ми се случват такива работи.

:twisted:
No faith, only the power of will
Изображение

kkk
Знаещ

Мнение от kkk » съб дек 15, 2007 8:15

Сънувах странни сънища. сънувах, че всичко което правя, всичко около мен е нецяло. Например - сънувах, че бях в магазина, а там всичко беше наченато - хлябовете бяха нахапани, всички пакети бяха отворени,саламите също не бяха цели. Напазарувах си половинчати работи, дадоха ми торбичка с една дръжка. После се оказах в къщи. Исках да ям кисело мляко, но всички лъжици бяха нащърбени - липсваше им парче, колкото една захапка., килимът ми беше изрязан в единия край, половината клонки на елхата бяха изчезнали някъде..., дръжката на чашата ми я нямаше и всичко в къщи беше нецяло. Този сън ме гони цяла нощ. Събудя се, седна на компа и се почувтсвам нецяла, гледам, че часът не е кръгло число и се гътам на леглото, навивам си часовника за кръгло число - понякога това е дори след 1мин, но... навивам, искам времето и аз да сме цели, лягам, не чувам часовника, събуждам се пак нецяла в нецяло време... Сега съм просто един НЕЦЯЛ парцал...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт дек 18, 2007 1:46

аз ако ви разкажа мои кошмари няма да спите 3 години.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 0:19

Хм преди няколко седмици, няколко дни подред сънувах как пред мен има една кутия и 3 мъртви бебета, в доста напреднал разложителен период, разчленени и аз с погнуса ги подреждах едно върху друго в кутията. Доста стряскащо бих казал. Не беше кошмар, защото това беше една малка част от цялостния сън. В същия някакво момиче се опитваше да ми промени характера и да ми помогне. Такива неща за сефте сънувам. Обикновено сънищата ми са изпълнини с физически препядствия, а не с психологически диспути. Впоследствие, през последната седмица в сънищата ми продължават да изникват всякакъв вид битки, в които ставам все по немощен и постоянно бягам. Снощи се измъкнах на косъм от едни войници дето в съня ме гониха поне 3-4 дни. Абсолютна обърквация.

Габчо, разкажи някой кошмар, аз нямам нищо против да не спа известно време, че имам мнооого за учене хаха :)
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср дек 26, 2007 16:19

Много рядко сънувам. Или може би не помня какво съм сънувала. И защото са редки тези сънища, които си ги спомням, ги помня много дълго. Може би най-странния сън беше, когато сънувах Далай Лама или поне аз така си мисля, че беше. Той просто излезе от дъното на една тибетска пещера и ми каза, когато си готова (не съм сигурна за какво) ме повикай с това име ****- обаче аз името го забравих. И повече не съм го сънувала. Беше преди година някъде.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт фев 19, 2008 10:47

Ххахахахаха сънувах Hotblooded !!!! :D :D :D
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт фев 19, 2008 11:21

От неделя започва предаване специално за сънищата от професионален екип от психолози в тази област по една медия. Но това ще е едва върха на айсберга. Предложенията са повече от примамливи. Защо ви го казвам ли. Замесен съм в цялата работа по някакъв начин който би се разбрал само ако се слуша. Който иска да разбере за какво иде реч -лични съобщения защото иначе е спам макар и в моя форум.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср фев 20, 2008 14:18

Поради многото питащи на лично съобщение ще кажа направо. Слушайте предаването по Радио Микс в неделя 18 вечерта, водещ Васил Тодоров. Другото е както казах в миналото съобщение. Пощата ще бъде написана на сайта на радиото, ако желаете да бъдат разтълкувани ваши сънища. Очаквайте дискутирането на много теми и науки свързани със съня в това предаване.

Отговори