Отживелица ли са брака и семейните ценности?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 13:44

anton написа:Ами то като се замисля така върви живота - най-напред го хващаш, на накрая го гушвашм :)

Скромността не винаги е хубаво качество. Помня някой беше казал. че тя е за тези, които нямат други качества. Самонадеяността, обаче, е другата крайност. В едно съм сигурен, най-достойните хора са уверени, но винаги самокритични и не се доверяват сляпо на ласкателствата на околните, защото най-добре от всички познават слабостите и предимствата си.
няма две мнения :D то се води, че това да нагласяваш везните по равно е най-добре..но за определени неща аз съм човек на крайностите.
лел много е гот така да си разискваме, аз мога с часове без да се спра, но дайте да не променяме смисъла на темите. Нека си го говорим, но в нова отделна тема :D (sorry, и аз съм се деформирала като модератор) :lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 30, 2005 23:03

*пляс пляс* Да продължим нататък по темата. Ще задам подвъпрос който малко или много застъпва казаното досега, но все пак:
Има ли смисъл от брака?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 01, 2005 16:41

Vassil написа:*пляс пляс* Да продължим нататък по темата. Ще задам подвъпрос който малко или много застъпва казаното досега, но все пак:
Има ли смисъл от брака?
Ами ти си го каза - малко застъпва казаното досега..даже май изцяло покрива това, което съм казала..:}
Да, има смисъл от брака. Да си хванеш 85 годишен мултимилионер, болен от неизлечима болест Изображение
а сега сериозно. Смятам, че брака е естественото продължение на любовта и когато човек се почувства готов наистина да посвети живота си на човека до себе си и да създаде семейство, трябва да се пристъпи към брак. знам, че прилича на определение от нещо като речник, но така смятам..но и варианта с мултимилионера не е лош :D някой го прилагат хих..но колкото и пари да наследят си остават бедни празни души, които нямат ценности и не знаят що е любов.
аа и толкова се ядосвам като чувам `големите разбирачи` от моя клас и въобще всякакви `професори` как бракът съсипвал всичко..глупости и то големи..но какво обсъждам хора без правилна ценностна система. Няма да изказвам тяхното, а моето си мнение.
та така :)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 01, 2005 22:46

Ами ако все пак в случая наистина са се обичали тия хора макар и единия с доста внушителна пачка?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 1:22

Vassil написа:Ами ако все пак в случая наистина са се обичали тия хора макар и единия с доста внушителна пачка?
е, и това се случва, но предполагам хорското мнение ще е отрицателно
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 04, 2006 21:06

А нима ще има голямо значение за тях ако наистина много се обичат? Тогава няма да им влияе това дали някой е против тях няма да е определящо. Може дори повече да ги събере това, че са против тяхната връзка.

cherry_dreams
Тишина
Регистриран: чет яну 05, 2006 22:00
Контакти:

Мнение от cherry_dreams » чет яну 05, 2006 22:48

Не мисля,че семейните ценности са отживелица. Не мисля,че някога отдадеността, грижата за близките ще бъде отживелица.. Мисля,че това си е заложено в самия човек- дали ще те е грижа за някого и за кого. И някак не мисля,че човек може да избира за кого да му пука и за кого не- въпрос на .. чувства може би. Всички тези негативи, които се сочат за брака.. не мога да кажа, че са безпочвени, но .. не всичко идва от един подпис. И какво значи един човек да се страхува да се обвърже.. нима това да си с някого непременно означава да си органичен ? Органиченията всеки си ги налага сам, но се опитва да си намери оправдание за пред себе си и другите,че обществото и не знам какво си го налагало. Човек винаги има право на избор.. винаги :) Според мен брака като кръст се налага от тези, на които им се е наложило да встъпят в брак по причини различни от любов примерно.. Но всеки сам си носи кръста и отговорността от действията си. Истината, моята истина, е че човек може да обича и да бъде обичан без да подписва, не подписа прави един брак щастлив и успешен. За мен брака е .. манифест към целия свят.. за силна привързаност(меко казано). Винаги като видя младоженци и много се вълнувам,защотото .. го свързвам с някакви много силни чувства. Да.. влюбване, обич... опознаване.. импулсивност.. Не знам дали човек може да бъде някога напълно убеден в каквото и да е било.. и напълно сигурен в този ред на мисли. Дали бракът е продължение на любовта или част от нея.. Зависи от разбиранията на човека за любов. Аз съм твърд привърженик на класическия брак, брак по любов. За мен.. всичко друго е бракуване :)
..So tell that someone that you love
Just what you're thinking of
If tomorrow never comes

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 18:51

cherry_dreams написа: Аз съм твърд привърженик на класическия брак, брак по любов. За мен.. всичко друго е бракуване :)
Подкрепям те! Жалко, че сме на изчезване вече хората с такова мислене и такива ценности!
( Абе как една фолк-певица не си хвана обикновен човек от народа, всички до един са `много влюбени` в разни бизнесмени.. )
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 10, 2006 16:59

Все пак нейната любов може да е от друг вид-към пари и охолен живот 8)

Отговори