Отживелица ли са брака и семейните ценности?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 1:54

Тук сме форум не може да се пее. Виж може се пишат текстове на песни. :o

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 1:57

Vassil написа:Тук сме форум не може да се пее. Виж може се пишат текстове на песни. :o

аа супер ама чалга нали :D

хаха айде да не правим чат..то в кабината вече пях достатъчно
:P
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 2:04

Каква кабина, че нещо не разбрах

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 2:08

Vassil написа:Каква кабина, че нещо не разбрах

тази по БТВ :P жалко, че не си гледал...:P :)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 2:18

Някои ти отговориха при това сериозно, ако не смяташ, че се обсъжа сериозно и покрай "говорилнята". Имаше дори крайни мнения покрай другото. Може да е дошъл ред и ти да дадеш пример.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 2:33

Да може повече мнения различни, а и може да си имал/а впредвид нещо. Межу другото интересното че смени кирилицата.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 2:52

Е това вече е друга тема. Много от младите хора пък и не само те ги е страх от обвързването с друг човек защото това може да се възприема като слабост, а и е страх в това "вълчо" време. Крие се зад това да няма пропуснати възможности, да видиш живота си с други хора да изпиташ други усещания, да не се прецакаш. Да не се разведат с теб и да ти струва много пропиляно време, нерви и пари. Това са в общи линии страховете според мен.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет ное 25, 2005 3:05

ами, тази твоя несигурност, никой нищо не може да ти гарантира. пък и човек се променя с времето. освен това, не можеш да изискваш другите да се чувстват като теб. ти говориш за някаква "полезност" на човека за другите, предполагам също обич, взимопомощ :) тези идеи, колкото и "неопровержими" да ти изглеждат, са твои лични вярвания. може би въпросът трябва да се постави като: по какъв начин аз да направя така, че моите убеждения за ролята на по-консервативните семейни ценности, да получат разпространение/възвърнат позициите си в обществото. ако успееш да ги хипнотизираш, или да им представиш аргументи, които да звучат добре, и ако включиш различни техники за емоционално повлияване, може да се получи. (те и парите не струват, но всички вярват в тях).
Последна промяна от test на вт ное 29, 2005 6:55, променено общо 1 път.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 3:12

И двамата сте прави. Все пак хората са казали израза "Сляпата неделя". Опитах се да обясня какво спира хората, е аз съм с различно от това мнение което изложих. Вярно е че има как да се променят нещата. На запад хората си имат психолози, семейни консултанти и прочие. За мен брака не е маркетингово проучване съчетано с борсови операции. Това различава брака по сметка от другия. Подвъпрос: Какво мислите за църковният брак?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет ное 25, 2005 3:18

И аз не налагам своето, картината не е често срещана, но това не значи, че не съществува. Радвам се, че е така при теб. И аз мога да се похваля, но макар и сигурен пак казвам времето ще покаже.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет ное 25, 2005 3:29

църковният брак при вярващи хора може да има ефект, че по някакъв начин се свързва идеята за брак с другия човек с идеята за бога. не да ги приравнява, а да съчетава мислимостта на двете неща. това е доста силно бих казал. оттук насетне човек стои по-стабилно в живота и по-лесно създава смисъл за себе си (но до голяма степен разчита на това, което е било проверено от предходните поколения.) преходните етапи като сегашния са трудни, защото не е измислен и не е проверен правилният път, като какво работи в новите условия. но човек е доста способен и ще успее да измисли нещо, дори без бог.. за сметка на много перипетии, "страдание" и "разочарования". :)

anton: наистина поне в началото отправната точка да е една и съща (макар че едва ли са много хората, които ще разкрият себе си, дори и да бяха наясно, което също е невъзможно.) по-скоро е необходим усет за другия човек. но за да се изгради какъвто и да е усет или интуиция трябва време и процес на учене.
Последна промяна от test на пет ное 25, 2005 3:33, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 12:28

anton написа:hmmmm opitah se da provokiram seriozna diskusiq, ne ochakvah, che shte se prevyrne v govorilnq......neshtata ne sa ednostranni, zamislq li li ste se dejstvitelno po tazi tema nqkoga i to seriozno....?

мисля, че лично аз подходих доста сериозно и изказах мнението си.
да, замисляла съм се, но даже не ми е било нужно някакво вникване, тъй като още от съвсем малка знам нещата за себе си. а те почти винаги са различни от общоприетите норми. затова не обичам да говоря и общи приказки, да посочвам статистики и какво е мнението на еди кой си..а именно защото винаги имам свое такова и държа на него докрай. В днешно време всичко живо го е ударило на разврат, на грозен комерсиализъм, робуват на временни глупави моди и неща..днешната младеж няма изградена правилна ценностна система, сериозно грешат приоритетите си...
знам, че за мен брака е истинска ценност, канон, начин наистина да покажеш, че искаш да си с този човек. Като гледам моите връстници отстрани просто ми се гади (винаги има изключения, но за съжаление малки). Всеки гледа да насъбере повечко `бройки` в списъка, да се `прасне` с еди кой си за едниния fun (ще ме извинявате за по-грубичките изрази, но нека казваме нещата такива каквито са, с истинското им лице) ..изневеряват си постоянно..(за мен изневярата може да е дори една целувка, което хич не е малко)..човек изневери ли ти дори веднъж, значи не държи на теб..да, може би ви се струвам крайна, но така мисля, а както споменах по-горе - аз държа на мнението си, когато съм убедена в неговата правота. ... нито съм надута, нито обичам да се хваля и прочие, но рядко има хора с ценности като моите..аз съм с по-стари разбирания и така трябва.Не изневерявам, нямам и намерения, притежавам изключителна съвест за тези неща..а и човека с когото съм е невероятен, дава ми всичко, което може да пожелая, обича ме, което е най-ценно..най-малкото той не ми дава повод и да се замисля за друг.А и аз дотолкова го обичам с цялата си душа, че никога няма да ми хрумне подобна мисъл. Брака е чудесно нещо и не знам защо го изкарват като че ли човек си слага кръста като се ожени..егати...макар и на 17 години, аз зная какво искам, знам, че мнението ми по въпроса е правилно. не се двуомя. не искам и да си помислям какво ще стане с тези, които са го `ударили на живот` и въобще, ама въобще не се замислят какво правят със себе си и бъдещето си.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 13:08

anton написа:хехехе, браво, ти си примерно и добро момиче....

Изображение ми..даИзображение Изображение и доста упорита пропуснах да кажа ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 13:10

хмм, в този ред на мисли за брака утре съм шаферка :D Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 25, 2005 13:14

anton написа:ооо, но явно си и скромна ;)
е, дано да хванеш букета утре :)

хехе :D в интерес на истината съм доста скромна, но знам, че съм добър човек...защото другите ми го казват, не е мое мнението :roll: :D
добре, че не каза ` да гушнеш букета`
:lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Отговори