Мечти и планове

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..............

Мнение от dream_live » вт май 02, 2006 16:28

Аз нямам мечти и планове, а и не ме интересува кой знае колко какво ще стане от мен. Така е по-интересно :wink:

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 05, 2006 13:09

ох dream_live остави ги тия изказвания тип "Виж колко съм различен" ... ето, ти мечтаеш да не ти пука за теб, достатъчно. Аз пък мечтая за толкова много възможни и невъзможни неща, че досега срока на изпълнение за всички тях е 8 живота и половина. Честно, пресметнала съм го. Иначе след 20-тина години ми се ще да се видя като що-годе добра актриса или драматург може би...плюс собствено колежче по приложни изкуства, собствени семинари за развитието на окултизма в България...плюс добро семейство с няколко чавета, къща...но това е по-материално...иначе си мечтая и за повече слънчеви дни, повече л'бов и откритост...и хиляди други невъзможни копнежи...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: ..............

Мнение от Gab4o » пет май 12, 2006 21:24

dream_live написа:Аз нямам мечти и планове, а и не ме интересува кой знае колко какво ще стане от мен. Така е по-интересно :wink:
dream_live
понякога трябва едно малко усилие, едно побутване ако не друго и пак нещата могат да се насочат в правилната посока. От личен опит ти казвам - била съм и с твоето мислене и се бях оставила на течението..пропадах не с дни, а с часове стремително надолу..а когато се опиташ да си направиш нещата, в повечето слуаи се везните се накланят в твоя полза. Трябва да те е грижа за теб, защото и ти си ценен сам по себе си и полезен за другите. дори факта, че съществуваш променя света, не е ли така
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

....................

Мнение от dream_live » вт юни 06, 2006 17:02

Mоже би е така но само ако мечтите са по-реални, иначе оставаш разочарован от това че неможеш да ги сбъднеш. Трябва да си здраво стъпил на земята, защото ако не е така после много боли. Все пак всеки има своите разбирания за нещата.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Re: ....................

Мнение от Willow » ср юни 07, 2006 12:08

dream_live написа:Mоже би е така но само ако мечтите са по-реални, иначе оставаш разочарован от това че неможеш да ги сбъднеш. Трябва да си здраво стъпил на земята, защото ако не е така после много боли. Все пак всеки има своите разбирания за нещата.

Какво значи мечтите не са реални?Ако даваш всичко от себе си няма значение дали са реални...А пък и кой ни казва кое е реално кое не...

(И аз си мислех,че е невъзможно по Английски да имам тройка,обаче имам... :lol: )
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Re: ....................

Мнение от Gab4o » ср юни 07, 2006 15:17

dream_live написа:Mоже би е така но само ако мечтите са по-реални, иначе оставаш разочарован от това че неможеш да ги сбъднеш. Трябва да си здраво стъпил на земята, защото ако не е така после много боли. Все пак всеки има своите разбирания за нещата.
упоритост и постоянство + вяра и надежда :wink:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юли 06, 2006 11:52

dream_live

Mоже би е така но само ако мечтите са по-реални, иначе оставаш разочарован от това че неможеш да ги сбъднеш. Трябва да си здраво стъпил на земята, защото ако не е така после много боли. Все пак всеки има своите разбирания за нещата.
Мечтите са свързани с бъдещето, а не с миналото. dream_live миналото е просто минало. Докога ще губиш времето си там при това показно каква неоправдана душа си? Тогава ще имаш и мечти.

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » вт юли 11, 2006 10:20

Аз сега пак ще се изкажа...
Според мен, най-хубавите и истински мечти, са именно тези които няма как да се сбъднат. Точно това ги прави мечти.
И е по-хубаво някои мечти да не се сбъдват. Много често като човек чака дълго време едно нещо да се случи, и то най-накрая се случи, той остава малко разочарован, или се оказва че това нещо не е било чак толкова хубаво.
Аз мисля че ако всичките ми мечти се сбъднат, живота ще стане скучен - няма да има за какво да мечтая. :)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт юли 11, 2006 13:06

^Loki^ написа:Аз сега пак ще се изкажа...
Според мен, най-хубавите и истински мечти, са именно тези които няма как да се сбъднат. Точно това ги прави мечти.
И е по-хубаво някои мечти да не се сбъдват. Много често като човек чака дълго време едно нещо да се случи, и то най-накрая се случи, той остава малко разочарован, или се оказва че това нещо не е било чак толкова хубаво.
Аз мисля че ако всичките ми мечти се сбъднат, живота ще стане скучен - няма да има за какво да мечтая. :)

а не е така, човек колкото повече има толкова повече иска. Поне при повечето хора е така.
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт юли 11, 2006 13:21

А може ли според вас не само да не иска повече,защото е щастлив с това което има?
Вярно е и според мен че мечтите дърпат напред човека, но липсата на нови мечти може да обезмисли живота, но може и да не го направи. Това не е винаги пряко свързано с мечтите - съществуват и изключения. Някои от източните религии се стремят точно като това за крайна цел.
Последна промяна от Vassil на ср юли 12, 2006 20:21, променено общо 1 път.

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » вт юли 11, 2006 16:15

Истината е някъде там...
Всъщност, мисля че и тук, както и в много други области, не е възможно да се даде точен отговор. Всичко си е строго специфично и си зависи от човека.
Едни винаги искат ОЩЕ, други пък никога нищо не искат, трети считат че са задоволени, а четвърти пък, че е невъзможно да бъдат задоволени...
И така... май забравих какво точно исках да кажа, ама важното е че казах нещо... хахаха

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юли 14, 2006 22:52

`Животът е това, което се случва докато кроим планове`
и много често съм се убеждавала в това. На мнение съм, че към някои планове и мечти трябва да се стремим независимо какво ни препречва пътя. Но поговорката е доста вярна за останалите неща..тоест никога не става точно по начина, по който сме си го представяли, но има начин да го постигнем, ако не по зелената, то по - жълтата пътека
:wink:
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 05, 2006 13:05

Мечтите за по-лек и по-удобен живот са неголям двигател за това да се появяват нови изобретения. Така оправдавайки тяхното закупуване(защото пазарната икономкиа се държи на това) се раждат все нови и нови интересни неща. Но преди да се родят те често са били просто едни смели мечти.

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » чет авг 10, 2006 16:07

По повод на мечтите се сетих нещо което направих преди време, когато чух за един сайт - *******.org (редактирано от Black^Dead^Empty^Soul
)
(или нещо подобно).
Та в него можеше да си изпратиш "email в бъдещето", така да се каже. Т.е. писмо което ще стои неизпратено в сървърите им, и ще ти се изпрати на точно определена дата и час в бъдещето.
Та аз си изпратих писмо, което трябва да получа през 2026 година (т.е. след 20 години). В него задавам на себе си някои въпроси - дали съм постигнал нещата които сега си мисля че ще постигна, дали съм с човека с когото сега искам да съм, и т.н. Един вид... това писмо ще ми припомни след време за какво съм мечтал преди 20 години, и колко от тези мечти са станали реалност. Нещо като равносметка.
Дано да просъществува дотогава този сайт. Надявам се. Ще е интересно да прочета какво съм си написал. Особено ако дотогава забравя че изобщо съм писал подобно писмо...

Добавено от Black^Dead^Empty^Soul
моля не прави реклама на сайтове

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » чет авг 10, 2006 17:39

Black^Dead^Empty^Soul не че очаквам да ми отговориш смислено на въпроса, ама от какъв зор е редактиран адреса който бях написал?
Верно, хубаво е да има правила, ама аз не съм го сложил с цел реклама, спам или лична изгода. И мисля че е леко тъпо ей така сляпо като е казано че не трябва да има адреси към други сайтове всичко да се редактира.
Просто не е редно.
И не виждам с какво това ще попречи или влоши престоя на останалите хора тук.
Както винаги модераторите се вживяват в ролята си.
Ако мислиш че правя реклама - хубаво. Ще я направя. Поне ще знам в какво "съм обвинен". И мога да я направя така че няма да се отървете толкова лесно от нея.
Както webmaster-a сам знае (а след момент и ти) и PHPBB и Mambo/Joomla са доста известни системи, в които има достатъчно пропуски. И съвсем не е трудно да се намерят камара exploit-ове за тях и да бъдете заринати със спам. Можем да се погрижим. Повярвай го.
Така че, моля позамисли се върху това, доколко всъщност като модератор имаш контрол върху ситуацията, и следващият път се замисли (поне за 1сек.) преди да кажеш на някой че прави реклама.

а, да, и още нещо...по добре си напишете един regex който да ви заменя всички написани адреси в постовете, така поне оправданието ви ще е че замяната става автоматично...

Отговори