Разкриване на чувствата

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 15:39

test написа:съществуват мнения, че 'всичко' също е форма на 'нещо'. според мен, каквото и да обещае човек (от името на любовта), след като тя си е тръгнала, той просто не е същият човек. освен това, остава ли някакъв смисъл да се изпълняват обещания дадени от името на любовта, когато любовата вече я няма. единственото, което можем да обещаем, е любовта да не си тръгва, но не можем.

в крайна сметка, ако някакви обещания са дадени, те не могат да бъдат спазени от позицията на човека, а като нещо извън него, наложено. (възможно самоналожено - но самоналожено по един опредметен начин)
напротив, можем и още как.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 15:49

да, но аз разглеждам фактическото спазване на такива обещания (свързани с любовта), когато любовта вече я няма, като вътрешна окова, която човек си е поставил - в този смисъл опредметяване. (човекът не действа от живата си човешка същност, от своето желание, а като по някакво задължение.. няма смисъл, според мен)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 15:53

test написа:да, но аз разглеждам фактическото спазване на такива обещания (свързани с любовта), когато любовта вече я няма, като вътрешна окова, която човек си е поставил - в този смисъл опредметяване. (човекът не действа от живата си човешка същност, от своето желание, а като по някакво задължение.. няма смисъл, според мен)

да ти кажа любовта не е задължение. когато правиш нещо вдъхновен от нея това си е с желание, с ентусиазъм. ако се превърне в задължение по-добре да се самоубия, но просто няма да се превърне. ако всичко се сведе само до обещания и кой си държи без любов това е пагубно. но щом я има любовта какъв е проблема :D да живее любовта
:D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 16:00

добре де, точно за това говоря - за обещания дадени по времето на любовта, които са свързани с времето, когато тя вече си е тръгнала. това обяснява поведението на хората. може би те интуитивно следват подобно поведение (а може би причините са много по-прозаични, но едва ли винаги са такива).

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 16:14

е защо въобще трябва да си тръгва. Има истинска любов, която е дар Божи и както съм казвала в друга тема - вярвам във вечната такава..а и докато поддържаме огъня й жив няма проблем :D
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 16:36

:) ах, да забравих за твоя случай.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 16:42

test написа::) ах, да забравих за твоя случай.
еми може да си го говориш колкото искаш подигравателно, като изпиташ такова нещо като мен (пожелавам ти го) пак ще си говорим. дотогава се подигравай и се отнасяй колкото искаш пренебрежително, защото не можеш да ме засегнеш по никакъв начин, аз съм сигурна в това, което е. точка :D е, прав ти път с пренебреженителните подигравателни коментари, няма да ми направят впечатление :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 16:47

опитваш се тук да говориш като хората, да се проведе една интересна и нормална дискусия, но винаги се намира кой да блесне с недомислените си двусмислени проблясъци..този сайт и форум е градивен, а не обратното..така че не е лошо някои хора да се замислят над това! не ми е драго да има вражди и караници и дори намек за такива. Всичко ли трябва да се опорочи...
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 16:56

брей, много си обидчива. предпочитам да се доверя на земята, на която стъпвам, все пак. отричаш ли това ми право. не ме е страх да летя, но рано или късно ще се наложи кацане.
Последна промяна от test на пет дек 02, 2005 17:13, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 17:00

test написа:брей, много си обидчива. предпочитам да се доверя на земята, на която стъпвам, все пак. отричаш ли това ми право. не ме е страх да летя, но рано или късно ще се наложи кацане.
Довери се на каквото и който пожелаеш, само не бъди човека, който ще погуби доверието ми в хората..не черни този форум по този начин. И стига с чата, ако има още нещо ЛС
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 17:05

репликата ми погрешно се интерпретира като 'чат'. искам да кажа, че разчитам на сериозни аргументи. не мога да разбера защо съм 'чернял' този сайт. тогава бих ли могъл да кажа, че ти излишно го 'порозовяваш'. и май ще си е на място. все пак, необходим е баланс.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 17:15

test написа:репликата ми погрешно се интерпретира като 'чат'. искам да кажа, че разчитам на сериозни аргументи. не мога да разбера защо съм 'чернял' този сайт. тогава бих ли могъл да кажа, че ти излишно го 'порозовяваш'. и май ще си е на място. все пак, необходим е баланс.

е, ако го `порозовявам` ще е излишно - да, тъй като той си е прекрасен и без аз да го казвам. Но аз гледам да градя, а ти...не знам ..
нека се върнем по темата, а и да оставим и другите потлебители да попишат
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 17:19

ок. аз просто защитавам тезата си...нека и други го направят ..

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб дек 17, 2005 18:54

А какво ще стане ако обича всички хора по свой си начин човека?

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » чет дек 22, 2005 0:28

по всякакъв начин трябвя да показваме на любимите хора че ги обичаме,за да не се разколебаят в чувствата ни.но и тук,както във всичко трябва да има мяра.никак не е приятно да ти казват през пет минути "обичам те,не мога без теб"-отначало става досадно, а след време човек сякаш започва да се задушава...
сагласна съм с мнението на test,че след охладняване на чувствата между двама души, обещанията дадени с любов се превръщат в задължение

Отговори