За Целувката :) {}{}{}

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

За Целувката :) {}{}{}

Мнение от Gab4o » чет май 31, 2007 15:47

Здравейте ФоРуМцИ,Изображение
как досега не сме обърнали нужното внимание на това прекрасно и неповторимо преживяване - целувката
?:smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058
нека си поговорим за целувката. Какво значи тя за вас? просто задължение и начин за `впечатляване` или израз на нежност и близост? говорим за любовната целувка, не тази по бузката :wink:
Ще започна аз, че напоследък като пускам теми сама не си отговарям на въпросите и не е коректно така.

Такам..за целувката. Да започна с това как ми хрумна идеята да пусна такава тема. Ами превеждах едни неща и по едно време се усетих, че изобщо не съм тук 8) мислех си за разни спомени и се опитах да направя някаква градация и степенуване кой е бил най-хубавия и най-лошия. И в двата случая ми е трудно да определя, имала съм много лоши преживявания през годините, но най-хубавите неща, които ми е донесла съдбата са ми го дали двама души - брат ми и приятелят ми. Та от спомен на спомен стигнах до първата си целувка с моя приятел. Този, заедно с много други наши спомени си делят първото място, даже не бих могла да ги степенувам изобщо.
Даа, знам, че съм разточителна днес и мислите ми препускат без точка и запетая, но това е защото съм настроена изключително романтично.
Помня колко красива и изпълваща беше първата целувка между нас. Получи се от раз, получи се, защото тя не беше просто целувка, а невероятен баланс от физическо и духовно удовлетворение. След нея ми се зави свят, както и всеки път, когато той ме целува - винаги със страст.
Според мен целувката издава много за любовта, за страстта, за емоциите като цяло, за връзката. А и това е един от най-искрените актове на близост, доверие и какво ли още не.
Аз гледам на целувката като на нещо изключително лично, красиво и удовлетворяващо. Когато той ме целува забравям за целият свят, изгарям, устните ми пулсират, а дъхът ми спира. Искам да продължи вечно. Щастлива и доволна съм не само, че той целува страхотно, а че нещата така се получават.
ех..хора спирам се, защото ще напиша роман вече. аз ще си побленувам и порадвам още, а вие напишете какво е за вас целувката и каквото пожелаете, свързано с нея.
Изображение
:smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 16:06

Поздравления, радваш ме страшно:) Може да прозвучи лигаво, но няма нищо по хубаво от това да целунеш любимия. Зарежда ме с енергия, с настроение, с вяра и надежда. За "лека нощ" или за "добро утро", за "здравей" или за "чао", или просто така, сякаш го целувам за първи път, така се вълнувам. А и понякога е прекрасна увертюра на нещо още по-вълнуващо....
Иначе има разни мои връстнички, които се целуват всеки път, когато се видят по три пъти по бузите. Извинете, ма е гадно. Човек би трябвало да целува само истински близките му, нали?
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 31, 2007 17:08

От научна гледна точка...
Във устата ти идват микроби които спомогот за разнообразието. Отделя се ендорфин, чувал съм ако не греша че помага против кариес. Сближава хората, придобиват по-добра имунна защита.
Кажете ако искате и по тази под-тема физиологично как въздейства.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 17:14

Искаме да обясни не за физиологичното, иначе как ти въздейства. стига с тая биология.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 31, 2007 17:17

абе не е препоръчително да обяснявам за физиологичното действие на една целувка, че..може да има хора под 18 :D
как иначе да действа, ако не да те.. и да те.. и така :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » нед юни 03, 2007 11:51

Интерсно... освен нас тримата никой не се включи доста дълго време. Айде бе хора! Раздайте малко емоции... Припомнете си първата целувка,когато ви идваше да крещите от щастие. Припомнете си тежките моменти, в които някой ви е прегърнал, целунал ви е всичко е било малко по-лесно. Споделете за онова желание никога да не си тръгнете от тези обятия, никога да не пуснете този миг да отлети. Онзи миг, в който сте на милиметри един от друг, притваряте очите си в очакване на най-сладкото нещо в този горчив свят, спирате за миг погледа си в очите на другия, примиращи от удоволствие... Хайде, включвайте се! Или поне в този миг целунете човека до себе си и му кажете колко много означава за вас...

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » нед юни 03, 2007 16:07

Tea, изкушаваш ме, макар да се опитвах да се въздържа дълго време. Страхувам се, че и аз ще напиша поредния роман, но, моля, простете на бедното целунато девойче.

Първата ми целувка беше като от филм на ужасите. Дълго време не можах да събера кураж да опитам отново. Следващите първи целувки също никога не бяха това, което търсех. Евентуално постепенно нещата се нагаждаха - така разбирах, че връзката ми има бъдеще. Колко дълго, това е друга тема. Имах обаче една-единствена първа целувка, в която всичко беше идеално.

Беше нощ. Бяхме седнали на една пейка. Той цяла вечер се опитваше да привлече вниманието ми, а аз страдах, защото един от най-добрите му приятели току-що ме беше отхвърлил. Погледнах го и се сетих колко много ме е привличал винаги. Как бях забравила? А сега беше тук до мен, говореше ми, гласът му ме успокояваше и наелектризираше едновременно. Казах си: Какво пък толкова, поредната ми забивка за една вечер. Той ме целуна и аз откликнах. Усещах неопитността му, усещах и непривичната за този младеж нежност, с която ме докосваше. Чувствах, че не съм му безразлична, чувствах, че ще му липсвам, когато всичко свърши. Чувствах обаче, че нещо в мен също се променя.

През следващия ден неусетно хлътнах много. Наистина много. Държи ме вече почти две години. И защо? Защото когато хвана ръката ми, имах чувството, че са създадени една за друга. Когато ме прегърна, сякаш му пасвах. А когато ме целуваше, сякаш знаеше в кой момент какво точно искам. Единственото, което не успяхме, беше да изградим връзка. И си останахме чужди. Но за два дни на света нямаше други двама, които да са по-близки от нас.

Това беше една от най-запомнящите се целувки, която съм споделяла с някого. Може би, защото беше породена от особено чувство, което и до днес не мога да определя.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » нед юни 03, 2007 16:19

Може би си струва да споделя спомена си и от една друга целувка, която, макар да беше на светлинни години от съвършенството, ме разтърси из основи.

Той беше влюбен в мен от година. Най-накрая беше успял да ме спечели до толкова, че да му дам шанс. Бяхме на гости у една обща приятелка, когато пуснаха Dust in the Wind. Това ми е много любима балада и аз излязох на балкона. Има завеси и нищо не се вижда от вътре. Знаех, че ще ме последва. Така и направи. Покани ме на танц. Танцувахме за стотен път може би, но този път беше различно. Този път аз бях различна, този път щях да му позволя да направи това, за което мечтаеше от месеци.

В момента, в който ме целуна, сякаш ме удари ток. Ама не като от такова от запалка, дето само щипе. Не, разтърси ме из основи за един миг, който ми се видя вечност. Сякаш цялата тази страст, която се беше трупала у него, изведнъж ме заля. Неописуемо чувство! Не смея дори да се опитам да предам реакциите на собственото си тяло. Дори сега, когато гледам трезво и разумно, не мога да намеря обяснение защо беше толкова силно.

Поредното доказателство, че можеш да си допадаш с някого във физическо отношение, без да изпитваш особени чувства към него.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » нед юни 03, 2007 21:00

Много много много хубаво:) Точно това се иска! Наистина красиво преживяване, красиво разказано. Браво, зареди ме положително:)

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет юни 07, 2007 21:50

За мене целувката е особно специален ритуал. Толкова е многолика... Страстна и дълбока или пък просто бегла нежна целувка за "добро утро", за "успешен ден", "Добре дошъл в своя дом" или "лека нощ". През 13-те години на моя семеен живот целувката е била неизменна спътница на дните ни. Тя зарежда с енергия, дарява спокойствие и отмора, разпалва огъня, потушава разногласия... Тя е най-великия допир, най-истинската ласка...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет юни 08, 2007 16:07

Интересно е как винаги си помни само "първата", а всяка целувка е индивидуална и може да значе толкова много неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юни 08, 2007 16:24

е така е, разбира се, че не е казано първата е най-хубавата и после не е имало..просто говорим за първата. може да говорим и като цяло, не е проблем и за втората третата.. :D :twisted:
Изображение
Изображение

Отговори