Какво е мястото на икономиката в политиката?

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Отговори
U&S
Новак
Регистриран: пон май 28, 2007 13:22

Какво е мястото на икономиката в политиката?

Мнение от U&S » пон май 28, 2007 13:43

Занимавали ли сте се някога с икономика? Колко важна смятате че е тази наука и добрия политик трябва ли да е и добър икономист?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон май 28, 2007 17:29

трябва да не е тесен специалист както на запад, а да мисли по-широко, да си разбира от работата и да я върши с цел и желание (по възможност добри и честни :wink: ) . Трябва да е наясно с икономиката. Всъщност какво е политикът? Според мен ако всички политици си бяха останали такива като млади - нахъсани и с доброто желание да променят света, тогава щяхме да живеем в съвсем различен свят. Мисълта ми е, че май в днешно време не е важно кой колко знае и от какво разбира, понеже го използва по грешния начин. Ако си употребяваха знанията и уменията както трябва, тогава щеше да е различно.

U&S
Новак

Мнение от U&S » пон май 28, 2007 18:16

Мисълта ми е, че май в днешно време не е важно кой колко знае и от какво разбира, понеже го използва по грешния начин. Ако си употребяваха знанията и уменията както трябва, тогава щеше да е различно.[/b]
[/quote]

Бих добавила само, че това се случва в България, за съжаление. Мога да твърдя, обаче, че в повечето развити страни хората работят това, което умеят най-добре. Университетите в Анлия например подготват студента през цялото време за бъдещото му работно място, особено ако това е тясна спецялност като медицина или право.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон май 28, 2007 18:21

предлагам всички станем англичани или американци и ще сме най-великата нация...
ако хората не бягаха и вливаха потенциала си в Бг...но това е друга тема.
Нека се върнем на тази. Нека добавя, че според мен такова нещо като квалификация вече не съществува тук. Всичко става по втория начин.

U&S
Новак

Мнение от U&S » пон май 28, 2007 18:40

Не е нужно, нито препоръчително да ставаме Англия или Америка. Виждала съм с очите си слабостите и на техните системи. Нищо лошо няма обаче, да се възприеме една положителна практика, като това децата да знаят за какво учат и да им се даде възможността след това и да го работят.

А що се отнася за младите в чужбина - ако имаш качества, нормално е да искаш да получиш образование, по-добро от това, което ти предлага България. Но това в никакъв случай не значи, че не обичаш страната си, искаш да я изоставиш и не се интересуваш от процесите в нея. Мисля че дори се наблюдава обратната тенденция - завършили млади спецялисти българи на запад започнаха да се връщат в България.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон май 28, 2007 18:43

еми дано се завърнат, чакаме ги с нетърпение!
И тук може да се получи образование ако както казваш ти, човека има качества. А и дипломата в днешно време е лист хартия ако не можеш да покажеш тези си качества.

Отговори