Липсват ли ви отминалите години

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Липсват ли ви отминалите години

Мнение от dream_live » съб май 12, 2007 20:31

Какви чувства ви навяват те?

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

......................

Мнение от dream_live » съб май 12, 2007 20:48

Може би всичко е било по-хубаво и лесно 8)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон май 14, 2007 8:18

Всяко време си има своята хубост, всяка възраст има своята красота... Лично аз веднага направих асоциация с миналото лято, тогава направих страшно много нови за себе си неща, постигнах много в собственото си опознаване и изграждане... Сега по-скоро внимавам да не пропусна тези последни ученически дни, които ми остават, защото оттук нататък свършва лесното и скачам с двата крака в истинското понятие живот... Смятам, че съвсем скоро ще изпитвам носталгия по тези времена, но не мога да удължа времето, и може би мъничко съжалявам...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

U&S
Новак
Регистриран: пон май 28, 2007 13:22

Мнение от U&S » пон май 28, 2007 14:10

Наложи ми се да порастна изведнъж в последната година и напоследък все по-често ми липсват безгрижните детси години. Спомням си начина, по който гледах на света тогава и това ми навява носталгични настроения. Бих искала отново да изживея тръпката на детството - кой знае можеби един ден когато имам свои деца това ще е възможно.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 8:40

Не чакай до тогава. Можеш да погледнеш на света по детски още днес. Но да знаеш, че понякога може да позаболи. Носталгията е нещо, с което е трудно да се бориш.Но далеч не е невъзможно. Излез нвън, зарадвай се на нещо дребно. Смей с глас. Радвай се на малките неща, очаквай хубавото. Получават се нещата. Пожелавам ти го.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » ср юни 06, 2007 9:49

Липсват ми, ужасно ми липсват... ако можех да ги върна...

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср юни 06, 2007 15:06

Липсват липсват....С умиление си спомням всички глупости които съм правил и сякакви преживявания и доста често си правя ретроспекции :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » пет юли 20, 2007 20:46

Да си спомняш за щастливите отминали времена е хубаво. Да извикаш емоционално-образната си памет, за да се върнеш назад също е хубаво. Единствено лошо е да се пристрастяваш към миналото си и винаги да си казваш ..."Ееее, какви хубави времена бяха, а сега - ужас!". Трябва да сме сигурни, че ще имаме ОЩЕ ПО-ХУБАВИ ... и нито да величаем миналото, нито да го отричаме или обвиняваме за настоящите проблеми. То е част от живота ни, но трябва да мислим, че ПО-ХУБАВАТА ЧАСТ ОТ НЕГО НИ ПРЕДСТОИ и го желая на всички във форума!
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт ное 06, 2007 11:43

Има само настояще, миналото е преминало, бъдеще може да няма. Трябва да използваме възможностите си сега за това което има истинско значение за нас, а какво е то всеки сам трябва да реши.

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » вт ное 06, 2007 22:29

Не съм го казала аз, но "Няма бъдеще без минало"
... Миналото е нещо от което трябва да се учим с цел да не повтаряме някои грешки и в бъдещето. В по-оптимистичен план също можем да ползваме и полезният опит от минали действия и събития.
В този смисъл то не може да се зачертне или да се направим, че не го е имало. То си е наше, както и целия ни живот.
Бъдещето пък съществува в мислите ни, в мечтите в стремежите. Нима всичко, което правим в настоящето не е насочено към бъдещето? Така сме устроени, че подсъзнателно ние мислим за това накъде вървим, къде отиваме и кога ще стигнем ...
Дори животните имат инстинкт за бъдещето, някои зариват храната си, други я трупат в хралупи подготвяйки се за зимата, тоест в най-тривиалният и вид това е мисъл за бъдещето им.
Добре, че някои от нас не спират само до бурканите и консервите за зимата. Някои мечтаят и това е техния проект на бъдещето. "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му" ... отново не съм го казала аз ...
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср ное 07, 2007 10:27

Има само настояще. Утре също ще стане днес. Времепространствените ми параметри са тук и сега. Не съжалявам за миналото, не се ровя в спомените. Разбира се, понякога образи и събития изплуват в съзнанието ми, но само толкова - не влагам носталгия. Загубих приятели, близки, но това е животът; появиха се нови. Промених си отношението към смъртта, приемам я като част от живота и ново начало. Преборих се със страховете си: страх от болести, поражения...
Е, това не стана изведнъж, а след много страдание...

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср ное 14, 2007 18:37

Наистина не можем да избягаме от себе си, а в този смисъл и от миналото, но можем да не му отдаваме цялото си внимание, ако носим болезнени спомени. То е просто опит. Казвам го, защото имаше време, когато се ровех в самоанализи, сама мачках душата си, наказвах се.
Такава е играта на наранения Аз. Взех решение да не се занимавам с него, да не влизам в капаните на минали травми. Пренасочвам вниманието си или потъвам в мълчание. Това ми помага.

Има и такова нещо като дисциплина в емоциите, мисленето, "словоиздеянията" и самоконтрол.

*MORA*
Мярвал се
Регистриран: съб май 10, 2008 13:43

.....

Мнение от *MORA* » ср май 14, 2008 23:49

Да се върне6 към миналото озна4ава да избяга6 от пътя пред теб. Да пренебрегне6 трудностите,които ти предстоят и да се върне6 кам въл6ебния свят на..... детството ти например.Няма ни6то ло6о в това,аз обикнвено се връ6там назад,тогава когато не се 4уствам сигурна вав себе си и търся някакви отговори.НО понякога го правя и когато не се 4уствам добре и това ми деиства положително...

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » вт апр 07, 2009 0:42

Хм... Имам доста невероятни спомени и те са ми всичко свързано с миналото от което имам нужда. Най-важен е пътя пред мен, за това избягвам да се чудя как да върна миналото.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Отговори