Абортът - грях или просто поправяне на грешка?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон май 14, 2007 20:29

hotblooded ако бях друг човек сега нямаше да се изразя толкова меко, а именно...
нямаш никакво право да ми говориш така. нито ме познаваш, за да знаеш как ще реагирам ако ми `напълнят фурната`, нито нищо. А и не ме слагай в `идеалистките`. направи две тотални грешки - 1. постави ме към някаква група 2. реши, че ме познаваш и вече имам психологически портрет, изграден в твоите очи май.
сега, ако имаш по още някакъв начин да показваш възпитанието си го направи на ЛС. горещо ти го прероръчвам

PS: а и не ми говори така за реалността. всяка моя дума е била, бива и ще бъде защитена от действие. не съм идеалистка, а човек, който е готов да се справи със ситуацията вместо да бяга от проблема.

а и се благодари, че не си жена, защото щеше да ми бъде интересно тогава дали така ярко ще защитаваш аборта и ще го говориш като че ли е най-лесното и нормално нещо на света

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон юни 04, 2007 0:40

Gab4o написа:`детето е отговорност, не само радост`
като е отговорност защо го убиват в самото начало? защо аборта да не е убииство и да не си носим отговорността? ти сама казваш, че детето е отговорност. е, това в корема ни е дете, независимо дали е малко като семка или не.
Ще го кажа така: По-добре го убий бързо, докато е още зародиш, отколкото бавно и мъчително през целия му живот - да го караш да страда още от самото му раждане, та до момента, в който се отдели от теб, а и след това!
Раждането на дете е отговорност. Въпроса не е само в памперсите и дрешките. Не е само в осигуряването на добра семейна среда и качествено образование. Но и само до тук изреденото струва пари. Много пари. Пари, които ако ги нямаш, детето не заслужава да страда заради теб, че ги нямаш!
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юни 04, 2007 11:44

трябват пари несъмнено. Но говорим за аборта като акт изобщо, ако щеш канон...но защо да се мъчи цял живот? имам голям опит с деца и знам от какво се нуждаят наистина. Мисля си, че никоя жена не би съжалявала като види усмивката на лицето на детето си, а би изтръпнала от ужас какво щеше да прави ако беше абортирала. Вие сте живи и пишете сега, защото не са ви абортирали. Нали това е истината? бихте ли искали да не бяхте изживели живота си досега и да ви няма? трябваха ли ви много повече пари, за да израстнете и живеете по-добре досега?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 04, 2007 16:04

Gab4o тук сме, защото родителите ни са преценили така. преценили са, че може, че е уместно, че го искат и че са готови за тази отговорност. Но далеч не става въпрос за парите. Да те са основен фактор, но още по-важни са взаимоотношенията. Най-малкото, което може да се каже е, че децата не трябва да имат деца. Имам предвид 16 годишните момичета с детски колички. Иде ми да се разплача в такива случаи. Погледни и вариантите на несигурност, когато партньорът до теб и ти имате дадени разногласия, например той не иска дете или въобще не е сигурно колко още ще сте заедно. А грешки в този свят стават. Друг е и факторът с подходящия момент - отдавната жената не е само домакиня. Аз имам сигурността в партньора си, мога да усигуря и материалната страна на нещата, но искам първо добро образование. Отново критерии. Така че всичко е до обстоятелства. Но и всичко е толкова относително, че нищо не е сигурно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср юни 06, 2007 7:17

Gab4o написа: Мисля си, че никоя жена не би съжалявала като види усмивката на лицето на детето си, а би изтръпнала от ужас какво щеше да прави ако беше абортирала......
По тази логика никоя жена не трябва да пропуска овулация без да направи поне опит да забременее.... А неизползваните оплодени клетки за "ин-витро" там какво да кажем? Трябва ли една жена която е използвала този метод за да има дете - да съжалява че не са я "заредили" с цяла детска градина!
Gab4o написа:Вие сте живи и пишете сега, защото не са ви абортирали. Нали това е истината?

Не не е това истината! Жив съм защото не ми е дошъл редът! Защото при раждането ми и 28 години след това лекарите са си вършили работата шофьорите са си гледали пътя, защото на работа спазвам правилата за безопасност ( работя като електротехник ) и защото през август 1988 (бил съм на 8 ) с мама не се качихме един самолет които се заби в Искър!!!
Някои да има спомени от уторбата? Как е подритвал мама от вътре? Или как е играл карти и шах с близнака си? И да ме бяха абортирали дали щях да разбера? Дали щях да разбера ако д-р. Путкарьов ме беше изстъргал с кюретата? - НЕ!
Gab4o написа:....трябваха ли ви много повече пари, за да израстнете и живеете по-добре досега?
Винаги трябват или поне на всеки му се иска да са били повече :!:
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср юни 06, 2007 18:20

hotblooded

Gab4o написа:
....трябваха ли ви много повече пари, за да израстнете и живеете по-добре досега?

Винаги трябват или поне на всеки му се иска да са били повече Exclamation
Аз се радвам че не съм израснал сред охолство. Развам се че парите ми не са били в повече и че съм разбрал що годе цената им.
Последна промяна от Vassil на ср юни 06, 2007 18:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юни 06, 2007 18:30

hotblooded не можеш ли да положиш усилие веднъж тона ти към мен да не е агресивен и да не се заяждаш? има и друг начин да си кажеш мнението. мерси
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » ср юни 06, 2007 19:42

Gab4o написа:hotblooded не можеш ли да положиш усилие веднъж тона ти към мен да не е агресивен и да не се заяждаш? има и друг начин да си кажеш мнението. мерси
Габчо нито съм агресивен нито се заяждам нито с теб нито с някои друг! Ако разговора беше "на живо" щеше да се увериш......
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юни 06, 2007 23:55

радвам се, сигурно грешката е моя.
Изображение
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет юни 07, 2007 7:17

Малко странно ми е това, че се опитвате да определите ЕДНОЗНАЧНО мнение - абортът черен или бял е. Има много гледни точки, много житейски съдби, много истини.
Първо да уточня моето лично мнение, а после ще поръзсъждавам. Аз съм Против аборта, не мисля, че това трябва да е ежедневен начин за поправяне на грешки. Аз също мисля, че мъничкото ембрионче също е човек.
Но също така , дори сама съм се убедила, животът ни поставя понякога в неизбежни ситуации. И тук не става въпрос за финансови ситуации, аз съм на мнение, че финансовата страна не трябва да е решаваща в такива случаи. Тук става въпрос и за други човешки животи, към които сме поели отговорността. Нима една майка, която е родила и отгладала с любов едно, две... три деца, в един момент забременява - тази бременност и това дете се оказва, че могат да я увредят (психически или физиологически), нима такава майка трябва да пренебрегне отговорността към по-големите си деца, за да роди това? Е, тук вече идва един интересен въпрос - коя отговорност тежи повече на мястото си... Дали отговорността към вече реални и осъзнати човешки животи, или отговорността към един принцип, към една догма.
Защо трябва да се разглежда абортът само като поправяне на неразумни грешки? Защо трябва да разглеждаме абортът само като последица от неразумна любов? Та и най-сигурните противозачатъчни средства не са окичени с надпис 100% сигурност.
Да, когато при въпросът - да родя, или да не родя, стои като залог само собствената ми личност, не бих се замислила дори, бих казала "Абортът е грях, това дете има своето право да се роди". Но ако в залог на това решение са поставени невинни, неосъзнати все още деца - мои, или нечии други, тогава не бих била толкова категорична.
Разказах ви за една друга гледна точка, за една патова ситуация, в която жената всъщност няма избор... Тогава пак ли ще бъде грях?
И това би могло да бъде само една от многото, безброй многото ситуации, в които жената е принудена да избира между отговорността за един човешки живот и ... отговорността за ...друг човешки живот...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет юни 07, 2007 17:32

Добре си говорим. Съгласен съм на доводите на двете страни. Нека ви попитам нещо.. Пример:Знае се че плодът е много увреден Предполага се че ще се роди или със психични проблеми или с заболяване което или ще е инвалид или ще умре на малки години. :?: Ще искате ли да се роди или ще предпочетете аборт?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет юни 07, 2007 19:43

Vassil написа:Добре си говорим. Съгласен съм на доводите на двете страни. Нека ви попитам нещо.. Пример:Знае се че плодът е много увреден Предполага се че ще се роди или със психични проблеми или с заболяване което или ще е инвалид или ще умре на малки години. :?: Ще искате ли да се роди или ще предпочетете аборт?
Лично бих предпочел аборт, все пак зависи и от кандидат-майката!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет юни 07, 2007 19:47

:( не знам.
Изображение
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет юни 07, 2007 19:57

В този случай лично бих предпочела аборта. И не защото на мен ще ми е трудно да го гледам и да се грижа за него, а защото мисля, че нямам право да доказвам колко съм силна, способна и самоотвержена за сметка на един болезнен и обречен живот. Нямам право да дам живот на едно дете, което няма да срещне в живота си нищо друго освен страдания, които за съжаление не могат да бъдат премахнати, независимо от любовта ми. И не защото аз ще се измъчвам и ще плача, гледайки неговите мъки, а защото то ще страда многократно, виждайки и усещайки, че дори любовта на мама не може да му спести болката и страданието. Защото то ще се чувства беззащитно, независимо с колко грижи, обич и всеотдайност го даряваме. Имам ли право съзнателно да родя това дете, обричайки го на такъв живот?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет юни 08, 2007 16:22

Ще повлияе на избора ви дали е момче или момиче? Бихте ли желали да знаете преди да се роди?

Отговори