Съществува ли понятие "Само приятели"?

Отговори
Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Съществува ли понятие "Само приятели"?

Мнение от arlina » пон фев 05, 2007 22:18

Според вас може ли да съществува такова приятелство между мъж и жена? Такова едно чисто приятелство, каквото има между две сестри, двама братя, две най-добри приятелки, двама най-добри приятели. Приятелство без никакви задни мисли, без дори и за момент да се допусне варианта дали двамата не може да сте нещо различно от "Само приятели".
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон фев 05, 2007 22:38

Според мен е възможно и веднага ще кажа защо. Аз съм имала истински приятел. Всъщност няколко. Е, истински един остана, с другите да речем сме били близки, с единият говорехме по 6 часа по телефона (живеехме през 4 блока) и описвахме кой какво има в хладилника и такива глупости 8) е, това е повече от детството и да се върна към темата. може да има чисто приятелство между мъж и жена. изпитала съм го. имала съм приятели момчета, с които никога не сме се харесвали (поне не аз тях) . И в момента мога да се похваля, че имам мъж за приятел, който си е доказал приятелството, надявам се и аз на него.
абе нещо се обърках, малко накъсано обясних, но ще ми простите, нали :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон фев 05, 2007 22:52

Съгласявам се с твоята гледна точка, но ето, че ти изказваш твоята гледна точка. Напълно ли си убедена, че до такава степен си влязла в главите на споменантите твои "Само приятели" и знаеш наистина как те възприемат теб? Напълно ли си убедена, че те не те възприемат и по малко по-различен начин? Напълно ли си убедена, че те дори и за миг не са се замисляли дали да не се пробват си легнат с теб? И това естествено да не им пречи да ти бъдат истински приятели. Защото аз вярвам, че те са такива.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон фев 05, 2007 22:59

хех, както обича да дава пример един много готин човек - рекламата на спрайт..
ами няма как да съм в главите им разбира се, но не се познаваме от малко време и съм си внушила, че имам правилни наблюдения..е, ако се озова в едно легло с тях може и да им хрумне нещо. аз няма да имам проблеми с това, не мога да възприема човек, който ми е приятел за нещо друго, просто не мога, като биологичен закон ми е. даже ми е гадна идеята, все едно кръвосмешение. Та няма как да съм им в главата, но мисля, че са ме възприемали така или ако не, то поне не са го показвали от уважение към моето отношение и мен самата, което пак ги прави добри приятели :D

(има един човек, който подозирам и затова се отдалечих от него, за да не го нараня. защото когато ти възприемаш някого като приятел, а той теб като нещо повече, може да стане много убииствено за неговите чувства.)
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт фев 06, 2007 23:21

Това като тема го дискутирахме и в друго място из форума. На мен ми е смешно в края на връзките - "Да си останем само приятели" не съм правил за себе си тази грешка защото може би това за мен е най запазващо някакви отношения. А да си кривя душата че нито ми е приятно нито ми е приятел да съм с него... Иначе съм за това да се разделяме като нормални хора (без екцесии) Интересното е какво се крие зад този израз - съжаление ли, да не обидиш човека ли или вариации на тема удобство.. Не искам да го нищя тук...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб фев 10, 2007 13:54

Ами има такова "животно" и защо "само" приятели! За мен едно истинско приятелство е прекалено ценно за да го наричам "само" приятелство! Това че някои в края на една връзка казват "нека да останем" приятели нищо не значи- някои остават приятели без да са си го казали, други го казват с цел да оставят вратата открехната....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » чет мар 15, 2007 16:43

Аз само ще кажа, че няма човек без задни мисли. Има лицемери които твърдят че нямат задни мисли.
А да попитам, лошо ли е да имаш положителни задни мисли към най-добрият си приятел/приятелка?
Аз лично мисля че не е. Това е просто още един начин да кажеш на човека че той ти допада.
Без проблем съм казвал и казвам на няколкото мимичета с които сме наистина близки приятели че са хубави/секси и т.н., и това не ми е попречило на приятелството ни, нито пък е попречило на взаимоотношенията с приятелката ми. Просто защото се познаваме, и знаем кой какво иска когато казва дадено нещо.
Всичко е въпрос на нагласа/самоконтрол. И доверие.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет мар 15, 2007 23:50

Позволявам си да правя обобщение което не е много редно ... Всички говорим за коренно различни аспекти на едно и също нещо което не е лошо дори напротив. Общо взето това се получава според мен защото говорим от различни гледни точки. Хареса ми най-вече последното и предпосленото изречения на
^Loki^
...
Всичко е въпрос на нагласа/самоконтрол. И доверие.
Всичко зависи от светогледът на човек от неговите разбирания (и айде да спестя другите "раздуващи" изречението думи). Някои си избират хората по този признак от самото начало и ги наричат приятели. Кои сме ние да кажем на някой: "те не са ти приятели". Това е смехотворно. И това пак ще е вярно. "Приятел" според мен етимологически е свързан с "приятен".
За задните мисли благодаря също, че повдигна като въпрос... Някои религии толерират това лицемерие и че уж хората са над всичко аха аха да не стъпва и на земята.

dime_la_verdad
Тишина
Регистриран: вт апр 17, 2007 22:03

Невъзможно

Мнение от dime_la_verdad » вт апр 17, 2007 22:07

Ми аз не мисля, че е възможно освен ако единия от двамата не е с хомосексуална ориентация. В края на краищата единия е мъж, а другия е жена и рано или късно хормоните напомнят за себе си.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пет апр 20, 2007 19:53

Eдин МЪЖ да с главни букви освен да "Такова" добре трябва да може и да си го държи в гащите! Стига с тея хормони-това са нелепи оправдания Все едно осмокласник да се оправдава че котката му сръффала домашното!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед апр 22, 2007 21:29

dime_la_verdad, neveroqtno to4no kazano! Spored men, kolkoto i tyjno da zvu4i mai nqma... vyprosa e samo koi i kolko dylgo 6te krie onova, koeto bu6uva otvytre(osven 4isto priqtelskite 4uvstva)... Opityt mi pokazwa, 4e ne samo e trudno, ami e neposilno...

Моля пиши на КИРИЛИЦА!
Добавено от Gab4o
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори