Сексът преди брака

Грях ли е сексът преди брака?

Да и още как!
1
8%
Не, много ясно!
11
92%

Общо гласове: 12

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср авг 08, 2007 15:13

Не е нужно да си християнка за да си резнеш вените поради угризения години наред.
Всеки ден стават такива неща. Ти застрахована ли си?!
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср авг 08, 2007 15:17

аре ве само аз ли гласувах, че секса преди брака е грях.. да му е...

грешни изчадия
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср авг 08, 2007 15:31

Tea написа:Замислих се пак над старата тема. Добре де, какво е греха? Нещо, заради което в Християнската религия спазваш Християнски канони, за да не отидеш в Християнския ад. Е да, ама аз съм атеист и не приемам Християнството като философия и начин на живот, така че съответно и прелюбодеянието не е грях за мен. Да, ако разглеждаме другите грехове - с повечето съм съгласна, те са общочовешки норми. Обаче никак не ми е хубаво да мисля, да обичам и да вярвам на един Бог, който ме е оставял в килера на мислите си толкова пъти. Така че просто не му вярвам.
А що е то секса? Всеки от вас знае колко се променят взаимоотношенията с партньора, когато сексът е както трябва и когато трябва, въобще когато го има. Всеки знае колко е хубаво да се отпуснеш, да забравиш всичко и всички, да се откъснеш от целия свят заедно с човека, когото обичаш. Сексът освен всичко друго ни прави щастливи. Християнския Бог забранява да сме щастливи преди брака? Ъъъ...струва ми се неадекватно. Дори и да оставим християнството - има хора които живеят с години заедно, създават деца и просто не се женят. И това не е грях, всеки има своето право на избор.
честно казано, християнството не е причината или поне не основната или от първите, които биха спряли някой от това.
Според мен е начин на разбиране на света. Начин на усещане..не мога да го обясня, поне не по чата или по форуми. Хайде на форумната среща. :D Но не мисля, че е грешно да правиш секс с човек, който обичаш и който нека се изразя силно, е любовта на живота ти.
Но тук се сетих нещо... аз питам грях ли е секса преди брака..но темата има два аспекта, за които не се сетих по-рано да ги разгранича. Например грях ли е да го правиш с човека, за когото ще се ожениш преди сватбата ви, и грях ли е попринцип да правиш секс преди да си се оженил ...хехе това променя нещата :P :twisted: нем, не е такава разликата огромна, само си се шегувам, но все пак го поставям като въпрос.
Аз ще кажа, че не е `грях` или нередно да правиш секс ако обичаш някой и ако той те обича. Ама не да обичаш всеки срещнат :D :smt005

Отговори