Моногамията

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » вт май 15, 2007 23:12

Gab4o написа:3 месеца без отговор..май няма много моногамни хора във форума, а?

А защо според теб няма моногамни хора?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 10:52

ооо да си имаме уважението драги dream_live, ще ме извиняваш, ама не си прав, мойто момче. Първо за изневярата, сега и тука, ама направо ми късаш нервите вече! Как така да няма моногамни хорица бре? Ми тогава за кво се борим, за кво харчите пари за бижута и букети, за кво съществуват любовните стихове... Как можеш да си с някой без да го обичаш? Щото ако не си моногамен, не можеш да обичаш, няма как да обичаш повече от 1 и за мен е абсолютна аксиома. Тия патологични случаи с "искам нещо различно" и "чувствам се ограничен" не ги признавам и ако ще научен сътрудник от БАН да дойде да ме убеждава че съществуват, най-много да му поздравя роднините. Е, Gab4o, можеш да благодариш на dream_live, благодарение на него темата може да стане доста напрегната.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » ср май 16, 2007 17:38

Tea написа:ооо да си имаме уважението драги dream_live, ще ме извиняваш, ама не си прав, мойто момче. Първо за изневярата, сега и тука, ама направо ми късаш нервите вече! Как така да няма моногамни хорица бре? Ми тогава за кво се борим, за кво харчите пари за бижута и букети, за кво съществуват любовните стихове... Как можеш да си с някой без да го обичаш? Щото ако не си моногамен, не можеш да обичаш, няма как да обичаш повече от 1 и за мен е абсолютна аксиома. Тия патологични случаи с "искам нещо различно" и "чувствам се ограничен" не ги признавам и ако ще научен сътрудник от БАН да дойде да ме убеждава че съществуват, най-много да му поздравя роднините. Е, Gab4o, можеш да благодариш на dream_live, благодарение на него темата може да стане доста напрегната.
Ти направо ме разби. Аз незнам какво друго мога да кажа. Извинявам се че се намесих :?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 17:52

Ма гледай сега, не ми схващаш основната идея. Много добре знаеш, че нищо лично не влагам, познаваш ме. работата е там да поспорим малко, да се подъвчем, да живне малко тука... Искам като вляза сутринта всичко да свети в жълто във форума, да има спорове, обмяна на мнения. За тва го давам по-свободно. И не ми се извинявай, нито пък ми се разбивай. СПОРИ С МЕН!!!
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » ср май 16, 2007 17:58

Не си ми в категорията за спориш с мене 8)

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср май 16, 2007 20:05

Бог е взел ребро от Адам, но някои ги боли и до днес! Някои хора колкото и да принизяват другия пол нека се замислят какво щяха да бъдат без него - хомосексуалисти или онанисти! ПО въпроса за моногамията - как ще разбереш че си попаднал на наи-наи-наи ако не си срещал никои друг!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » ср май 16, 2007 22:34

Tea написа:ооо да си имаме уважението драги dream_live, ще ме извиняваш, ама не си прав, мойто момче. Първо за изневярата, сега и тука, ама направо ми късаш нервите вече!

Не съм започнал аз 8)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 17, 2007 11:24

dream_live написа:
Tea написа:ооо да си имаме уважението драги dream_live, ще ме извиняваш, ама не си прав, мойто момче. Първо за изневярата, сега и тука, ама направо ми късаш нервите вече!

Не съм започнал аз 8)

dream_live
продължаваш ли да правиш темата на чат? не четеш ли какво ти пиша ?
НАДЯВАМ СЕ ТОВА ДА Е ПОСЛЕДНОТО МНЕНИЕ НЕ ПО ТЕМАТА!

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон май 21, 2007 8:48

Пред няколко дни гледах някакъв научнопопулярен филм за лебедите. Те са моногамни. Избирайки партньора си, го избират за цял живот. Замислих се над доста неща и реших да ги вмъкна тук, зада върна темата към нормалните й проблеми за решаване, а не да спорим офтопик. Та... наистина е хубаво да преживяваш всичко с човека до теб, да споделяш, да намираш всичко, което търсиш, в един човек. И тогава се замислих за себе си. Аз винаги съм твърдяла, че съм моногамна. Но всъщност чак до тази връзка, която имам в момента, винаги съм търила нещо ново след определено време. Дълго не можех да издържа повече от 4 месеца. По време на връзките си не съм изневерявала, не съм помисляла за някой друг, но просто съм осъзнавала, че това, което имам, не е това, което искам. И не мисля, че е гадно да прекъсна такава връзка. Май е по-добре да изкажа всичко онова, което е в мен, вместо да играя театър и да казвам "обичам те", без да го мисля. Лебедите нямат правото да пробват няколко пъти, докато намерят точния партньор. Първия става последен. Да, аз не съм лебед, но вече не мога да отговоря и на въпроса дали съм моногамна. Днес стават 8 месеца откакто в живота ми се появи човека, който искам до себе си. И вече съм моногамна. Съществува ли всъщност "вече съм моногамна" според вас?

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » ср май 30, 2007 18:20

Ето, от няколко години си задавам последния въпрос: Съществува ли "вече съм моногамна"? Ще стана ли някога моногамна, като досега никога не съм била. Да, имала съм възки, на които съм държала. Но никога не съм се чувствала длъжна да съм вярна на когото и да било. Никога не съм изпитвала желанието да кажа, да докажа на някого, че искам да бъда само с него и той е единствен.

Напоследък се замислям отново по въпроса. Ще ми се да намеря Човека(защото и аз вярвам, че за моногамията са необходими двама и то точно двама определени хора), който би бил за мен всичко, което търся в една интимна връзка. До момента не съм срещнала такъв, но, слава Богу, животът ми тепърва започва.

Да, според мен моногамията съществува и с радост бих се здрависала с нея, когато я срещна.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 8:09

Муци ти на колко си между другото? Не че нещо, просто любопитство. А ако моногамията е срещнеш, изглеждаща като мъж, не е тя, да знаеш:) Шегувам се, нямам намерение отново да обиждам някого без да искам. Не знам за теб, аз станах такава. И всекидневно се обеждавам, че просто НЯМА друг вариант, няма никой друг, който мога да обичам повече. Колкото до теб, предполагам, че е от възраста. Въпреки, че не тя е определящ фактор, когато Вселената ви събере. Пожелавам ти го.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 31, 2007 11:01

На мен не ми се е налагало да "избирам" относно това. С човекът който съм този въпрос дори не съм го повдигал. Ако е пълноценна една връзка и взаимоотношенията са пълни нещата си идват не като наложени, а естествено.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт авг 21, 2007 9:16

Как мислите... Еволюцията или нашият морал и запазване на обществото са довели до моногамията?

freska_
Тишина
Регистриран: ср авг 22, 2007 9:40

Мнение от freska_ » нед авг 26, 2007 19:42

Темата за моногамията е идиална....поне според мен.
Няма нищо по-хубаво от това да си влюбен,да обичаш и да се отдадеш изцяло и само на един,единствен човек!!!
Обаче наскоро трябваше да си отговоря на един въпрос...Струвало ли си е да съм моногамна след като отсрещната стране не е разсъждавала така?!
Отговорът е не.Не си е струвало,но когато човек обича не изпитва нуждата да е с друг!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед авг 26, 2007 20:05

freska_

Темата за моногамията е идиална....поне според мен.
Няма нищо по-хубаво от това да си влюбен,да обичаш и да се отдадеш изцяло и само на един,единствен човек!!!
Обаче наскоро трябваше да си отговоря на един въпрос...Струвало ли си е да съм моногамна след като отсрещната стране не е разсъждавала така?!
Отговорът е не.Не си е струвало,но когато човек обича не изпитва нуждата да е с друг!
Добре ами ако обичаш човека и той не разсъждава така за моногамията. Иначе виждам противоречие.

Отговори