Уважавате ли себе си?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Уважавате ли себе си?

Мнение от Gab4o » вт яну 30, 2007 16:53

Здравейте ФоРуМцИ,

от малки ни учат да уважаваме другите, определени хора и т.н Но учат ли ни да уважаваме себе си? Вие уважавате ли се? Това проява на самоучвствие в прекомерни граници ли е или няма общо ? Също така има ли общо скромността...е, споделете, по - късно ще напиша и своето мнение.

Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср яну 31, 2007 21:53

Мен никога не са ме учили да се уважавам. Скоро осъзнах колко много се уважавам и мисля че за да бъдеш един успешен човек(не матереално успял,а по-скоро духовно удовлетворен)непременно трябва да се уважаваш,дори и да не го показваш.И едвали има нещо общо със скромността,както казах то си е за пред теб,за да се чувстваш ти добре не за пред другите.Е понякога се налага да покажеш на хората че се уважаваш, за да те уважават и те ,но това не е израз на нескромност според мен.А и скромността като цяло за мен не е голям добродетел.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед фев 04, 2007 0:43

Уважаваи себе си за да те уважават и околните....... Не се сещам кои го е казал но е адски прав!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон фев 05, 2007 21:57

hotblooded написа:Уважаваи себе си за да те уважават и околните....... Не се сещам кои го е казал но е адски прав!
така е, но ако ти пука за мнението на останалите :D

да поставим друго яче въпроса. случвало ли ви се е да се уважавате, но в същото време да не се обичате или дори да се мразите? мисля, че тези две неща не са толкова несъвместими, по-късно ще кажа защо, за да не ви объркам с моето мнение.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср апр 25, 2007 22:40

Според мен са съвместими . Човек трябва да уважава труда си, чувствата си и мечтите си.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет апр 26, 2007 9:51

Колкото до себеуважаването, трябва всичко да си има мярка. Да се уважаваш да, хубаво е, полезно е. Но и двете прескачания на тънката граница водят до много лоши последствия. Говорим ли за нарцисизъм, положението е ясно - в един момент всички се отдръпват. Другия полюс изпраща обекта в директна сериозна депресия и комплекс за малоценност. Не съм намерила рецептата как да се вместя точно в тези граници, не е лесно. Но когато човек уважава себе си, всичко е някак по-различно. Ценното е обаче уважавайки себе си, да подтикнеш и другите към уважаване.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 26, 2007 12:04

да, важно е, че ни замисля чрез блъговете и все пак смятам, че само авторът си знае какво и вложил и имал предвид, пишейки редовете. А ние както и в училище, можем само да гадаем и разсъждаваме по писанията. А може би точно това е идеята всеки да разбере нещо за себе си или да се задълбочи в своя свят :D

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет апр 26, 2007 13:08

Gab4...общото със себеуважаването е....? Бъркаме темата май :D
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 26, 2007 23:40

Tea написа:Gab4...общото със себеуважаването е....? Бъркаме темата май :D
съвсем не, отговарях на hotblooded

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 27, 2007 13:55

Извинявай, грешката е моя:)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб апр 28, 2007 21:42

абе има някакво объркване от моя страна, не за този, а за друг пост и още не мога да разбера къде съм оплескала :D но това е мой проблем, да не превръщам темата в чат

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср юни 06, 2007 17:24

Уважение към себе си...звучи ми като сдържаност, като високо мнение за себе си, което може да доведе до отричане на някои работи.

Аз съм простак и селянин, уважавам се в рамките на тези 2 критерия. Ако тръгна по-нагоре ще трябва да се отрека от някой благинки които си позволявам в името на себеуважението и достойнството. Ц, не става.

Човешко е някой да се бори за съвършенство (което включва и себеуважението), но аз се отричам от човечеството. Не искам то да се развива, не искам да се развивам с него, не желая да съм съвършен. Не съм егоист че да се стремя само в една посока. Оставям се на дивото и първичното :twisted:

Argh!
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср юни 06, 2007 18:02

Уау, страхотен отговор:) Замислих се и наистина ми хареса. Накара ме да мисля в нова насока. Брей, брей... какви хора имало... Браво!

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » ср юни 06, 2007 21:39

Аз вече в другата подобна тема(Обичате ли се?) си казах мнението, ама айде и тука(трябва да се трупат мнения, нали така :roll: ).

Уважавам се. Вчера и днес това ми уважение е леееко разклатено, ама скоро ще ми мине. С моето ужасно високо самочувствие това е неминуемо. Сега като се замисля, уважението ми идва от сляпата ми вяра, че ако поискам, ще мога. Същественият проблем е, че май рядко искам достатъчно. Или може би е мързелът ми... :roll: :oops:
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Отговори