Промяната

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон ное 21, 2005 16:46

Това, дето е в синичко ми хареса. А иначе...знаеш, живота е като колело. Ако днес е така, може би утре ще е иначе. Всичко се променя. Именно заради надеждата от промаяна си заслужава. Още едно клишенце, но факт - във всяка радос има и малко мъка, както и голямата мъка таи някъде дълбоко в себе си поне мъничко радост и надежда. Така че няма смисъл да се отказваме, въпреки че понякога няма смисъл да продължим. всъщност има - промяната. Браво на теб, че си я дочакала.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

hih

Мнение от test » вт ное 22, 2005 13:21

oh my dear, drama queen. :)

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » вт ное 22, 2005 23:27

Наистина много хубаво стихотворвние!А и това което ти си написала също е много хубаво,сдухващо е,но е много хубаво и е начин да изразиш чувствата си и да ги преодолееш.Браво,че си успяла :)
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » вт ное 22, 2005 23:32

аз за първи път виждам някой да се самоубие толкова напук. :) оригинално.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср ное 23, 2005 17:19

Ами ако наистина искаме нещо ние не стоим и не чакаме то да дойде при нас ами ние отиваме при него,или поне се опитваме.Така на думи(в стихотворението)всичко изглежда много лесно и просто,ама иначе не е така.В повечето случаи аз просто се опитвам.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » чет ное 24, 2005 2:49

може би стилът на стихотворението е умишлено съвсем лек (без онези драматични картини), а причината, може би, че мъката е прекалено голяма, за да бъде споменавана такава, каквато се чувства.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » чет ное 24, 2005 18:49

:D Интересен подход за изразяване на чувствата чрез танци....Хареса ми.Но според мен понякога(даже винаги)танците рисунките и пр. не са достатъчни.Просто това което чувстваме е уникално и неописуемо.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет ное 24, 2005 23:23

Думите не стигат за изразяване на чувствата, все пак да не забравяме и че думите идват много по-късно в историята на човека. Погледнато и по друг начин "в началото е словото", но за някои неща то е крайно недостатъчно.

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » чет ное 24, 2005 23:37

Willow написа:Ами ако наистина искаме нещо ние не стоим и не чакаме то да дойде при нас ами ние отиваме при него, или поне се опитваме.

на мен често ме си струва че тези неща не са наистина въбожни, на вярвам че биха моли да си случат. И когато нямам вяра, не се и опитвам разбира се. Не казвам че съм прав, даже силно се ндявам да греша.

Думите не стигат за изразяване на чувствата

цялостно състояние трудно би могло да бъде предадено на читателя чрез каквото и да е изкуство. Но до каквато и степен даден автор да владее изразните сридства и езика на изкуството си, зависи и от читателя, слушатиля или там какъвто в даденият случай. не всеки би могъл да разбере това което се опитва да ни вдъхне автора, особено ако си няма и помятие от дадената емоция, от която е повлияна или вдъхновена творбата.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет ное 24, 2005 23:44

reslickade
Но до каквато и степен даден автор да владее изразните сридства и езика на изкуството си, зависи и от читателя, слушатиля или там какъвто в даденият случай. не всеки би могъл да разбере това което се опитва да ни вдъхне автора, особено ако си няма и помятие от дадената емоция, от която е повлияна или вдъхновена творбата.

Да reslickade трябва да го изживее, това е една и от причините на ораторите да им е трудно да говорят. PR-ите ги има и заради това да представят на човека мнението на мнозината хора. Как ги чустват те, както и да кажат на оратора как да им въздейства най-удачно за него за да могат те да го разберат.
Последна промяна от Vassil на ср ное 30, 2005 23:53, променено общо 1 път.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » съб ное 26, 2005 15:41

Като каза това за ютията се сетих как като бях малка(не че сега съм голяма де)майка ми обясняваше,че котлона е горещ и че нетрябва да го пипам и се ме пазеше от него.Ама един ден я издебнах и си лепнах ръката на котлона...Та извода е че наистина ние неможем да разберем нещо без да сме го опитали (все едно да ти кажат "тая храна е вкусна" и ти без да си я опитал да си представиш вкуса й)Но има и друг момент ние копнеем(поне аз) да опитаме колкото се може повече от живота и затова доста често си "залепяме ръцете на котлона"

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пон ное 28, 2005 15:29

Е и аз внимавам от кое "опитвам"...ама понякога желанието да опитам нещо дори и лошо е по-силно от всички съвети и заръки.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср ное 30, 2005 1:16

Black^Dead^Empty^soul написа:
Willow написа:Е и аз внимавам от кое "опитвам"...ама понякога желанието да опитам нещо дори и лошо е по-силно от всички съвети и заръки.

е, но с това се различаваме от животните - че можем да контролираме желанията си, можем да се разберем с думи вместо с бой. :D

Да наистина,но понякога не ни достига воля или нещо друго и просто не можем да контролираме желанията си (напоследък така се получава с домашните ми :D )

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср ное 30, 2005 2:28

И аз правя така,но моето е по-скоро да правя на пук на себе си,да се провокирам и като си помисля,че немога да направя нещо и го правя на пук на себе си.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср ное 30, 2005 23:57

Да се върнем по темата имайки впредвид заглавието. Кое според вас провокира най-често промяната? Какво би ви накарало да се промените?

Отговори