Изневярата

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 10:43

dream_live никога не съм разбирала що в целия ви вид все си мислите, че когато вие преспите с друга жена няма проблем, а когато ние дори потанцуваме с някой друг тва е гадна изневяра. И впрочем кво като не живеем в 18-ти век? В 21-ви вече може, а? Айде не бъдете чак пък толкоз модерни!
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср май 16, 2007 12:31

Tea какво визираш "под целия ви вид"?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 17:00

:) :) :) Вас, мъжете имам предвид. Винаги съм твърдяла, че сме различни видове. Надявам се никой да не обиждам :) :) :)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » ср май 16, 2007 17:40

Много си права че има два вида - хора и жени 8)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 17:53

Гадняр. Не си прав. Има чернови и велики творения.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » ср май 16, 2007 17:57

Може би , ако вярваш в бог :lol:

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 16, 2007 18:02

Аааа ужасен си! Личните нападки не влизат в играта, много моля. И нищо не ми пречи да вярвам, че сме творения на природата, не на Бог. Така не става ли? Между другото страшно се отклонихме от темата. Та... ти изневерявал ли си? Разкажи нещо по случая

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср май 16, 2007 22:18

Да Tea обиждам се как всички ни изакара бездарни и под общ знаменател. А историята дава интересни примери - Фашизъм и други интересни форми.
Във всеки от нас се крие божество. Просто трябва да го търсим. Аз когато съм с някой съм само със него иначе обезмисля идеята защо да съм с него. Това е мой личен избор и никога не съм спирал човека до себе си. Историята също дава добри примери - "Декамерон" например. Успех в спора!

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 17, 2007 13:54

Vassil далеч не ми е в идеята да обиждам някого. Да знаеш, че аз когато съм по-сериозен емоционален натиск, се изказвам доста остро. А вслучая dream_live наистина предизвика в мен сериозна емоция. Колкото до въпроса, ти си един на милиард. Нека ти обясня малко по-иначе как мисля: Всички птици летят, нали? Не, кивито не лети. Но е птица. Когато чуеш "птица" се сещаш за летящите, никой не се сеща за кивито. За изключението. Да, ти си като малко киви, но все пак си птица. Затова слагам знаменатели. Посблъсквала съм се с прекалено много случаи, повярвай ми. И не съм използвала "бездарни".

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 17, 2007 15:05

Чакай да видим дали съм разбрала...vassil ли е кивито или dream_live

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 17, 2007 16:33

Ако се съди по моментния ми аватар съм лудо подскачащо бухалче. Не ме разбирай Tea че се сърдя на някого старая се и тук и навсякъде из форума на няколко неща. Да накарам да мислят. А като каза птиците се сещам и за пингвините :smt024
Имаше една мисъл че "робът винаги отмъщава със това което е бил възпиран". Общо взето това беше използвано пак във връзка макар и косвена в четивото с ревността.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 17, 2007 20:12

Gab4o, Vassil е киви:) Той ме подсети и за пингвините, така че може и пингвин да бъде ако така му харесва. Vassil именно това ми харесва тук, във форума, че ни караш да мислим. Не лесна задача, но това му е хубавото. Колкото до робите, хич не съм съгласна. Никога не бих казала на мъжа ми "Няма да ми изневеряваш!". Не го възспирам. Съзнанието му би трябвало да го спира. Ако не - нямам какво да правя при него. Ако става въпрос за отмъщение вече навлизаме в зона, далечна от обич и подобни взаимоотношения.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 17, 2007 21:10

Форумът е място на което са се събирали мъдри хора в древността. Хвълих една мисълМисълта която пуснах беше свързано с времена когато жените са били държани по къщите и държани в "затвор". Когато човек иска да избяга първо бягството започва чрез мислите му идеите му.
Виждали сте как най-големите ревнивци се натъкват на това което главата им е раждала в несвяст. И подтисканите дори и следене ежеминутно намират начин. Неоправданата ревност подтиска и двете страни и ги променя в негативен аспект. Дори нищо да не се случи потърпевшата страна не се чувства свободно.
Не разбирам свободата като да прави неща които не иска. Казват свободата е като да летиш, ами ако не искаш да летиш ще си свободен и свободата ти да има само едно име.
В този ред на мисли за мен свободата не е да изневерявам. И пред тази дилема и пред горната да живея със силно изразено болестно състояние не съм се сбъсквал одвен чрез обкръжения на приятели и познати. Просто пуснах мислите си в дадена област. И както се забелязва макар и във свои води като форума, аз скачам според идеите и равнището им.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон май 21, 2007 8:35

Мда...равнището... Как е равнището според? Ниско? Както и да е... Хубаво пускаш мислите си в дадена насока, но все пак явно аз съм по-ниско и някак разпокъсано и неясно ми се видя... Далеч не искам някой да вързва свободата с изневярата. Глупаво и нелепо ми се струва. Ако човек вдействителност обича и има някаква съвест, изневярата би била по-скоро затвор за душата му. Говоря за вариант в който няма безумна ревност, няма забрани и желание за бягтво, а само сигурност в общия път напред. Но от друга страна да, ревнива съм. Въпреки че мразя да ме ревнуват, звучи ми като липса на доверие. Но от друга страна ако човека до теб хич не те ревнува? Добре, има ти срашно много доверие. А другата страна на монетата - въобще пука ли му за теб? Тази свобода на взаимоотношенията е с много тънки граници и според мен е трудна за постигане - хем да не ревнуваш страшно много, хем да се интересуваш достатъчно. Да не изневеряваш и същевременно да не забраняваш изневярата.Да не я очакваш и да правиш, каквото е необходимо, за да не се случи. Добре, vassil, ако да речем не си в сегашната си връзка, под какъв предлог и защо би изневерил? В какво би се изразила изневярата?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон май 21, 2007 15:19

Аз, не смятам че противоположност на изневярата е да не ти пука. Това е просто извинение пред себе си, оправдаване на действията. Да нещата се дължат на доверие и това е една от главните спойки.
За да изневери човек нещо във връзката не е наред. Дали хората са такива, дали отношенията им не вървят и ред други неща (нека не става тромаво). Идеята ми е да се борим с причината не със следствието.
Какво би ме накарало да изневерявам... Преди да се стигне до това, аз ще прекъсна тази връзка, ако толкова е "бъгнала", а не като някой п***о да си постеля следващата. Cheaters е едно предаване в които попадат точно такива хора. От игрите ми е познато понятието cheat в което вкарваш една клавишна комбинация и играта става безинтересна.
Последното което бих казал (можеби се повтарям) е че правилата се определят между хората във връзката. За някои може и един поглед да е изневяря, за други почти нищо. Много има върху какво да се помисли.

Отговори