Книгите vs. интернет

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук

След време ще замести ли интернет напълно книгите?

Да, и то по-скоро отколкото си мислим
3
23%
Не ми се вярва
10
77%

Общо гласове: 13

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб дек 29, 2007 21:21

Можеш да ходиш и докато четеш книги от телефона ти.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » нед дек 30, 2007 4:42

познанието се предава по много начини.
начините са толкова на брой, колкото са начините на възприемане на хората.
познанието не е в хартията или в компютъра, то е в нас.
не сме способни да го споделяме използвайки само себе си, за това прибягваме до способи.

на въпроса ви:

Интернет не може да измести книгата. Може да се наложи като способ за предаване на информация. Но не може да замени нещо, което не е.

Също както пролетния вятър не може да замести кокичето.
Те са различни неща, носейки едно и също послание - новите живителни сили на пролетта.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср яну 02, 2008 10:51

Брей...Красиво изказване...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср яну 02, 2008 11:21

Няма противоречие между книжното тяло на книгата и нейния електронен вариант. Стига да четем и да имаме вътрешната потребност от общуване със знанието. Технологиите са чудото на съвременния свят. Почти светкавично информацията достига до всеки, който има желание да се възползва от нея. :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 02, 2008 11:28

anahata

Технологиите са чудото на съвременния свят. Почти светкавично информацията достига до всеки, който има желание да се възползва от нея.
Това му е хубавото на интернет. Искаш да се учиш учиш се. Не искаш не го правиш и кибичиш по други места. Двете не са в противоречие за радост. Дори ще прибавя към нещата казани от мен по-горе: книгата като книжен носител има и сантиментална и подаръчна стойност.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 14, 2008 23:08

Vassil написа:
Дори ще прибавя към нещата казани от мен по-горе: книгата като книжен носител има и сантиментална и подаръчна стойност.
Да може и на диск да се подари книга или картичка с написан линк към сайт където я има книгата. Ами като ти спрат тока? По добре да си четем книгите в класическия им хартиен вариант. 8)

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт яну 15, 2008 10:10

Книгите са си книги!!!
Никога няма да изчезнат.
Все пак те са символа на учението

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт яну 15, 2008 10:14

Ако ми подарят диск с книга не зная дали ще се зарадвам. Още повече с линк. Но винаги, когато някой пита какво да ми подари, аз му отговарям - книга, по твой избор. от три години имам желанието да събера една страхотна библиотека с широка тематика и страшно много произведения. Дори когато нямам какво да правя, а в джоба си имам два лева, обикалям по Славейков и с часове се забавлявам, избирайки си нещо от ония странни кашони, в които книгите са по лев или два (не че особено много подкрепям факта, че така се снабдих и с половината неща на Шекспир де...). Сега първия си хонорар, получен именно от писане, ще дам за няколко по-скъпи заглавия, за които отдавна си мечтая. А би било страшно тъпо библиотеката ми да се състои от сд-кейсове или листчета с линкове, били те и красиво подвързани. Книгата нищо не може да я замени.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 15, 2008 12:33

Е бихте предпочели да прочетете драсканиците ми тук отколкото драсканиците ми на книга, макар и да има повече неща защото тук е безплатно, а в книгата не. :D

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт яну 15, 2008 12:55

Такова е бъдещето. Ще прозвуча малко глупаво, но си представете колко дървета са изсечени за направата на книгите. Всяко нещо за времето си. Нали, аз пак ги уважавам, както каза Калисто, те са символ на учението, те са били началото. След 10-15 години на запад ще се приемат за антики. При нас сигурно по-късно естествено, но това е хода на развитието на земята от към техника и прочие. Не яздите коне като отивате на работа нали :) карате кола.

На мен горе-долу ми е все едно дали ще чета книга на лист или на монитор :> и в двата случая поемам дадена информация.

Да не говорим, че информацията в книгата може да се обнови само като се издаде нова книга. Приказките и романите са друго нещо;>

Книгите са едни модерни антики според мен. Ще им мине времето, света се модернизира с доста бърза крачка. Понякога трябва да се радваме, че сме по-изостанали. Хем виждаме какво е бъдещето на запад, хем си седим в нашето близко минало което е просто, уютно и диво :) хаха.

Интернета побеждава книгите.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта

Мнение от Kalisto » вт яну 15, 2008 15:11

аз също много обичам книгите и не мих ги заменила с нищо.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт яну 15, 2008 23:13

Vassil написа:Е бихте предпочели да прочетете драсканиците ми тук отколкото драсканиците ми на книга, макар и да има повече неща защото тук е безплатно, а в книгата не. :D
Мисля, че ако в книгата на хартя има афтограф тя ще е много по-ценна. Защото подписът на автора е гаранция за написаното. 8)
Все пак по-материална е хартиената книга. А ние хората се доверяваме повече на материалните неща в живота. Те са реални.
Независимо дали остават бледа следа или дълбока бразда - това е реалността. Тя ни успокоява, дава ни сили да преминем нататък и е нашата мярка за това колко надалеч сме стигнали.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 16, 2008 8:44

Афтограф ще давам само лично. Нека не забравяме, че България е в криза икономическа и не всеки може да си позволи да си купи книга(това също е фактор). Книгите от електронен лесно се превръщат в хартиен с един принтер. Така, че който иска намира и тогава начини.
Последна промяна от Vassil на чет авг 20, 2009 17:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта

Мнение от Kalisto » ср яну 16, 2008 11:08

Ми не е така!!!
Друго си е да си купиш книга.
Примерно момента мойта гордост са 7те книги на БРИГАДА............
Много са яки.
Намерила съм ги и в електронен вариянт но няма превод на БГ
но дори и да ги имаше пак щях да си ги купя някак си са по ценни или поне създават такова чувство

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 21, 2008 1:07

Vassil написа:Афтограф ще давам само лично. Нека не забравяме, че българия е в криза икономическа и не всеки може да си позволи да си купи книга(това също е фактор). Книгите от електронен лесно се превръщат в хартиен с един принтер. Така, че който иска намира и тогава начини.
Книгата по пощата ли ще ти пращаме или ти ще оповестиш график за даване на автографи и определено място дето да ни чакаш. :?
Нищо лично. Малко ми стана весело от асоцоацията дето ми предизвика написаното от теб. :lol: :lol: :!:
Представих си в тая икономическа криза как разни читатели се тюхкат, че няма да имат автограф за книгата, а автора се чуди що никой не идва да му даде автограф. Тъпо, ама ми стана смешно. :shock:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори