Най-големите заблуди родители спрямо деца?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 19, 2008 1:18

Мисля, че една от заблудите на родителите е тази, че децата се държат еднакво у дома и извън дома си.

Понякога децата попадат в непредвидени (от родителите им) ситуации и тогава може би се проявяват истинските черти на характера им и те се справят по свой си начин, без да мислят дали това ще се хареса или не на родителите им.

Обикновенно родителите научават за тези случки и именно тогава "нагаждат" методите си в предвид новите обстоятелства.

В общи линии родителите се опитват да държат децата в коловоза, който смятат, че им е по мярка и така до следващата непредвидена ситуация....

Докато се стигне до деня в който родителите разбират, че децата им вече са пораснали.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср яну 14, 2009 17:40

Най-голямата заблуда на родителя е, че си мисли, че знае повече от своето дете и че знае кое е най-доброто за него.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср май 13, 2009 22:36

Да не забравяме все пак, че родителите имат повече житейски опит от децата и е нормално поне до към 12-та година на детето родителите да са много по-знаещи. :D
А нали те са обяснили на децата си многото неща за които са питали.
От там нататък е важно да се води диалог за да се изяснят позициите на двете страни.
А на съвременните родители на малки деца до към 4-6 г. мисля, че най-голямата заблуда е, че колкото повече задоволяват исканията им толкова децата ще са по-кротки. Или пък, че е по-добре да си останат с едно дете, защото с две и повече ще им е по-трудно.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 14, 2009 9:36

Sirius, тук съм абсолютно права с теб. Това за задоволяването на всякакви желания е така и наистина после става кофти. От друга страна това за второ дете си е голям спор по принцип. От една страна аз самата знам какво е да си самотно дете и колко много съм искала брат или сестра. От друга страна напълно оправдавам родителите си. Родена съм през 88-ма и точно, когато съм искала най-много, положението е било най-отвратително. Определено не е бил момента за второ дете, всички осъзнаваме, че ще е било двойно по-трудно. От друга страна моя приятелка роди две момчета с разлика само година и също е щастлива. Трудно им е, да, и не им се мисли, че само след 5 години ще имат първокласник, и след 6 - пак. Друга моя приятелка роди близнаци - там вече е доста трудно:) Все пак наистина е добре избора да е на родителите и те сами да преценят възможностите си за второ дете. Всички знаем за майките от малцинството, на които не им пука дали с шесто ще живеят по-трудно. И всички виждаме докъде стигат нещата.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори