Нов дизайн

Ако ви интересува нещо около сайта ми.Ако имате предложение за нещо друго. Ако нещо конкретно не харесвате или харесвате и мислите да го споделите мястото е тук!
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Нов дизайн

Мнение от Gab4o » нед дек 03, 2006 14:28

Delete
Последна промяна от Gab4o на пет яну 04, 2008 21:41, променено общо 1 път.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » чет яну 04, 2007 15:24

Първо да кажа Честита Нова Година на всички... отдавна не бях влизал тук:)
А сега да карам по същество...
Мисля че картинките които са за заден фон на места изглеждат малко зърнести.
Имам предвид това:
Изображение
(вълнообразната част изглежда малко замазана, заради JPG компресията)
Няма ли да е по добре ако не са в JPG формат а в PNG? (PNG файловете си се поддържат от браузърите почти толкова добре колкото и JPG, освен ако браузъра не е ужасно стар, ама той ако е толкова стар това ще му е най малкия проблем...)
И още нещо: няма ли да е по-добре ако менюто няма тази рамка отдясно и отгоре? Струва ми се че така всичко ще изглежда като едно цяло и ще има по-"гладък" вид.
Това е от мен... Дано не съм бил прекалено критичен:) (само изказвам мнение) ;)

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет яну 04, 2007 22:27

Благодаря за мнението. Замислял съм се и за нещата които написа (без менюто рамката) но прецених вече да не се престаравам просто е безмислено за user-те в случая. Можеше и да джасна един готов шаблон, но този път пропуснах. Дизайна е проблем, но най-малкия.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет яну 04, 2007 22:36

Ако имаш впредвид чертата на менюто отдясн под Firefox и за нея мислих и за нея мнението по-горе.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет яну 05, 2007 14:22

Delete
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » пет яну 05, 2007 16:50

Хм Gab4o ... има разлика между рисуване на картини и web-дизайн.
Освен това, не виждам нищо "специално" в JPG артефактите (така се нарича лекото замазване на ръбовете което се получава при използване на JPG формат).
Не искам да издребявам и честно казано ми е все тая какво ще е логото...
Въпросът е по скоро принципен, и за пореден път показва че да си критично настроен не е лесно...
Критиката не цели да покаже колко е лошо едно нещо.
Критиката цели да подобри това нещо.
Но... повечето хора я възприемат по първия начин и затова не обичат да ги критикуват, вземат я много вътрешно....
Мир! ;)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет яну 05, 2007 20:42

Delete
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет яну 05, 2007 23:01

За да не се караме за глупости нека кажа. Тук и аз не смятам, че става въпрос за Web design, а просто една мацаница. Неволно си направих един експеримент. Бях объркал връзката да води вместо към тестовете 3-те, да води към тестовете в хумора. Както се вижда тестовете са едни от най-посещаваните неща в този сайт. Накрая след седмици аз сам го открих. Дали някой си беше направил труда да драсне едно писмо? На средностатистическия user му е с извинение през репродуктивния орган.
Когато човека идва чете и се маха - дизайна няма значение. Затова и не си играх много пляс-тряс и готово. Кучето скача според тоягата, нали така? Защо не сложих темплейт? Задавам си въпроса по-горе отново. Още малко ми пука. Както се пееше в една песен на Ъпсурт е валидно и тук
"...оставам ала ми се заминава, за слава не ми се занимава..."
и един мой римейк "Да подържаш Web site на инат" За тези които не са гледали "Да обичаш на инат"-един хубав български филм. Питате се дали не ми е минавало през акъла да дам "изтрий всичко"? Не веднъж.
Когато и други сайтове дори по-добре споделят сходна съдба. Никого не обвинявам или съдя. Не търся оправдания за действията си. Та за това мац тук мац там. Неща наполовина... http://www.crossroadbg.com/stefan_vldob ... a_sym.html
Да бъдем част от статистиката.

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » вт яну 09, 2007 18:16

Пак аз...
То на този пост май не му е тук мястото, но не ми се пускаше нова тема:)
Възникна един проблем под Firefox. Ето какво се отваря като напиша http://crossroadbg.com
(мързи ме да пиша и www. отпред...)
Изображение

А относно предишните постове - Vassil е прав, а аз мога да добавя че каквито и подобрения/промени да се правят (не само в сайта а и във всяко нещо) винаги ще се намери някой да намери кусур, или друг който да не го забележи... :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон яну 15, 2007 13:39

Значи аз кусурите си ги знам и докато го правя, но в случая просто не си струва. А за проблема - дало ти е конекция към defaut-а на сървъра-виждал съм го и аз този проблем на други места (от тук към моя сайт не го е правило). Благодаря за забележката! "Свиркай" ако пак го прави да им мрявкам на тия при които често се отбивам -да си оправят бакиите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон мар 23, 2009 14:19

А може би админа да ни изненада пак с нов дизайн? И този е хубав, просто си питам... :roll:
Изображение
Изображение

Отговори