имам нужда да споделя с непознати

Отговори
NeDa
Тишина
Регистриран: нед ное 05, 2006 13:58

имам нужда да споделя с непознати

Мнение от NeDa » нед ное 05, 2006 13:59

Здравейте,
По принцип рядко през живота си съм се интересувала от чуждото мнение за неща, които касаят лично мен, но ето че дойде и такъв момент, когато на почти 27 години имам нужда от адекватен съвет от непознати хора... проблемът отново касае т. нар. чувство любов, но... нека започна с предисловие, за да схванете ситуацията.
Преди четири години аз бях на 22 (не съвсем хлапачка- за акъла ми няма да говорим Smile), бях първи курс магистраатура, т.е. пета година студентка в ТУ- София. Точно тази година ми бяха дали самостоятелна стая за висок успех, бях събрала парички (тъй като бях стипендиант на една фирма), купих си нов компютър и съответно се включих в необятната мрежа на Студентски град. Животът беше царски, не съм имала пари колкото сега, но не съм се лишавала от нищо. та няколко дни след като бях вече "мрежорка" ми писа едно момче (нека го наричам тук Живко, въпреки, че той не се казва така) и ме попита за някакви песнички от "Али Макбийл", понеже приятелката му била голяма тяхна фенка.
Така започнаха нашите разговори, първоначално ми беше приятно просто да си говорим. Тогава той беше на 18 и въпреки не малката разлика във възрастта с него ми беше най- лесно да си говоря, т.е. пиша, защото дълго време основно така общувахме. той е зодия Везни, аз съм Водолей- навсякъде говорят за сходството на тези зодиакални знаци, аз много не вярвам, но наистина ми беше много леко и приятно всеки път, когато пишеше. Дори не бях виждала снимката ми дълго време. Когато я прати ми хареса много. Усетих се, че чакам с нетърпение да се обади може би на третия месец, но знаех, че има "сериозна" приятелка и си налагах ограничения- за мен е недопустимо да се намесвам в такива ситуации. Както се казва: "не прави на друга жена това, което не искаш да ти направят и на теб". Той ми разказваше за тяхната връзка, тя вървеше добре до момента когато на следващата година приятелката му дойде студентка и нещата се обтегнаха между тях. Аз слушах за проблемите и го окуражавах, че всичко ще се нареди или избягвах темата и не вземах отношение- Господ ми е свидетел. В един момент след година от нашето запознанство се усетих, че започвам да плача при мисълта за него и за това, че не е свободен. И сякаш се сбъдна желанието ми- бях щастлива, когато един декемврийски ден ми написа просто "аз се разведох". Егоистично чувство, но много човешко...
Казах си няма да нахалствам- той тъкмо е приключил връзка, а и не ми е присъщо... винаги ще чакам мъжът да подеме инициативата. Въпреки, че той беше малък и осъзнавах с разума си, че нещата не са за добро... сърцето друго си казва обаче...
Имаше още една голяма пречка- имах договор за работа, след половин година завършвах и трябваше да се местя в друг град... казах си съдбата ще покаже, не я предизвиквай...
То времето си мина, ние продължавахме да си говорим сладко сладко в чата, на живо нещата бяха доста по- сковани, аз се преместих в град на 2 и половина часа път от София, но идвах от време на време на гости... рядко беше наистина... той дойде у нас два пъти за кратко и след увещавания. И така в коловоза на работата от сутрин до вечер си минаха две години. През цялото това време нещата между нас не са се задълбочавали... "просто приятели", много пъти съм го подкачала за жена в неговия живот, той КАТЕГОРИЧНО Е ОТРИЧАЛ.
На Нова година 2006 събрах смелост и в sms-a, който му пратих му написах "Обичам те"... реакция от негова страна никаква...
Една вечер малко след рождения ми ден през февруари обаче си писах с неговия съквартирант и така от дума на дума той се изпусна, че Живко си има "жена" от много време и, че е изненадан, че не ми е споделил това. Болката не беше физическа, но беше по- ужасна... написах му mail, в който питах защо не ми е казал... иска ми се да ви копирам неговия отговор на този mail... знам, че не е много коректно, но... имам нужда...

Kakvo ima da kazvam? Nito sym ot horata, koito si razkazvat otnosheniata s drugi hora, nito pyk ima kakvo vaobshe da se kazva.
Koe tochno te interesuva? Dali za 22 god. otkakto sym izliazyl na bial sviat sym pravil sex ili? Dali obicham niakoi? Dali se sreshtam s jeni? Dali imam priatelki jeni? Ili vsichkite tezi neshta?
Da pravil sym sex. Kogato imam jelanie i se sychetae s vyzmojnost go pravia. Za men tova e prosto priaten mig i ne go smiatam kato "izneviara" kakto drugi hora. Vapreki, che sigurno shte mi e malko typo kato mi se sluchi az da sym "rogatia", ama dosta byrzo mi minava, daje riadko vaobshte govoria za tova.
Da sreshtam se s jeni. Imam priatelki, s koito poniakoga hodia na teatyr ili kino ili neshto drugo. Ne smiatam, che ima neshto losho v tova.
A dali obicham niakoia - tozi vypros si zadavam ot okolo 6-7 godini i oshte ne moga da si otgovoria - koga obicham jena. Zatova veche ne go kazvam. Niama nujda da habia krasivite dumi za neshta, koito daje az samia ne razbiram.
Kazval sym go predi godini i kakvo? Nishto. Dali sym "obichal" jena ili ne ... nikakva razlika ne vijdam, sled vreme otnosheniata sa vse edni i syshti sys vsichki. Ili prodyljavate da se vijdate kogato vi e priatno ili se chuvate. Ta kakvo znachi da obichash? Da ti e kofti zaradi niakoi, da mu sachuvstvash, da te boli zaradi nego? Ami ako e taka, to znachi obicham mnogo hora i ne samo jeni! Shtoto mi e gadno kato gledam kak na niakoi mu e kofti zaradi neshto ili mu se e sluchilo neshto nepriatno. Radvam se kogato se usmihva.
Edistvenata razlika e vnimanieto. Na koi iskash da otdelish poveche vnimanie i koga.
Ta kakvo iskash da ti kaja oshte?

Аз му отговорих следното:

Dano ne me spohojda takava realnost...po- dobre moqta si tyjna realnost...
I ako moje edna vmetka- ne sym te pitala za nishto ot po- dolniq otgovor, kamo li na pyrvo mqsto da mi obqsnqvash, che na 22 veche si pravil sex! Az ot tvoqta seksualnost ne sym usetila nishto (vse pak predpochete nqkakva online izmislena igra i trepeshe korabi do 4 chasa prez noshta) pred men v tvoeto leglo Smile
Drugo si spomnqm az: kak posrednosht se pribirashe ot Studentski grad do kvartirata si na drugiq krai na Sofia i pochvashe da mi se oplakvash ot jenskata psihika... Togava obache ne sym chuvala nishto podobno na po- dolnoto ot teb, dori naprotiv- kolko si i veren, kolko q obichash (ako razbira se ne sa bili prazni prikazki). Posle minaha 2- 3 meseca i edin dekemvriiski sledobed mi napisa "az se razvedoh"... a az bqh shtastliva... syjalqvam- dqvolite v men sa mnogo i sa silni, ama i az ne sym za podcenqvane, taka che shte napravq vsichko vyzmojno da gi preborq!

След това не се чухме повече от половин година, мислех наистина, че ще го преодолея. До септември месец, когато наистина ми стана много мъчно за него и му написах един sms с текст от песен на Алсу, която му е любимка:
Ночь за окном, а мне всё не спится,
Это должно было случиться,
Несколько слов на чистой странице
Я напишу тебе.
Пърчоначално ме помисли за друга, защото си бях сменила телефона и аз се заиграх- може би се засегнах, че не ме позна. Впоследствие твърдеше, че ме е познал Smile По това време той е бил на Варна при момиче, което и досега не ми е казал дали обича, не знам дали иска да обича някоя въобще... Така потръгнаха отново нашите разговори, аз си бях купила кола, той тъкмо си купи и си правехме планове даже нашега къде ще ходим. Две седмици след Варна обаче ми написа без много да съм го разпитвала, че тя го е зарязала и на него даже не му пука, ще се лекува с маздата и тем подобни. След една седмица ме покани на хижа, трябваше да прекося Стара планина, малко ме беше страх, предложи ми да ме чака на Троян и да пътуваме заедно през прохода... аз чаках до три часа следобед, когато ми се обади, че няма да може да дойде и ако мога да тръгна сама... минах го за един час тоя проход, защото бях щастлива и обнадеждена...
Когато пристигнах при тях първият човек, който видях от колата беше "зарязалата" го притялка... сдържах всичко в мен, казах си ще видим какво ще става... качвах баира до хижата час и половина и сдържах сълзите... сдържах ги цяла вечер- те бяха седнали срещу мен и се прегръщаха и целуваха... плаках тайно на долния ред легла докато те спаха гушнати над мен... не мигнах цяла нощ, исках да потъна вдън земя, приятелите му са ме гледали в какво състояние съм била, а аз не мога да се прикривам много... аз познавам тези хора, повечето от тях ме познават...
Нямах сили да му кажа в очите какво мисля, нямах сили... написах му следното:

Tochno za dva chasa sym se pribrala do, karah kato obezumqla- imah chuvstvoto, che ako izskocha prez mantinelata v nqkoq urva vsichko shte prikliuchi ei taka izvednyj i nai- posle shte prestana da se chuvstvam kato idiot. Prez povecheto vreme nishto ne vijdah, zashtoto sylzite mi se stichaha, vsichkoto, koeto sym go sdyrjala vchera, za da ne me gledat drugite i da mi se prismivat oshte poveche. Kolkoto i da sym tvyrda v povecheto situacii i da se spravqm s pochti vsichko sama- sylzite, koito ti mi prichinqvash NE MOGA da gi spra i tova si e. Zashto e taka, syshto ne moga da si go obqsnq- razumyt mi govori, che tiq gluposti otdavna e trqbvalo da gi zabravq vednyj zavinagi.
Ne znam zashto si mi tolkova skyp i v syshtoto vreme kato te vidq nishto ne moga da ti kaja, vinagi se useshtam v nqkakvi glupavi situacii. Gospod mi e svidetel opitah se, za polovin godina i nakraq pak az napravih pyrvata stypka.
Syjalqvam, no ne moga da razbera zashto mi kaza, che otnovo si sam, ne si li naqsno kakvi nadejdi si vyzlagam po tozi nachin. A oshte poveche nedoumqvam zashto mi se obadi v chetvyrtyk da me pitash dali shte idvam??? Ako ne se beshe obadil, az vyobshte nqmashe da si pomislq da se natrapvam! Da gledam tvoeto shtastie ili kakvo, da si preglyshtam vecherta sylzite, sednala sreshtu vas??? A nai- mnogo nedoumqvam kak e vyzmojno da te chakam tolkova vreme v Troian, zashtoto si mi kazal che shte idvash? Sigurno si se nadqval, che v 3 chasa shte e veche kysno i az nqma da trygna prez prohoda kato znam, che lifta raboti do 5. Oshte poveche se bqhme razbrali az da trygna edva togava ot nas... e da, v 3 chasa veche naistina shteshe da e kysno da trygna ot nas Smile I togava situaciata shteshe da e super, i za men!!! Oshte malko v zabluda- ne e tolkova losho...
MOLQ TE TI DA KAJESH VEDNYJ ZAVINAGI KRAI NA NASHETO ZLOSHTASTNO POZNANSTVO, za koeto ti si vinoven mejdu drugoto i poneje az se vidq, che nqmam sili da go napravq!

Ia kaji, izpita li zadovolstvo da gledash kolko mi e skapano systoqnieto, sednala sreshtu vas na masata? Shtoto ako si bil dovolen, moje i az da se zaradvam (predvid mazohistichnata mi okaza se natura Smile))
Haide, iskam da chuq ili procheta samo edno "KRAI" i te ostavqm namira, shte zabravish sled ima nqma nqkolko minuti predpolagam za syshtestvuvaneto mi i shte ti olekne (ako vyobshte tazi situacia ti teji po nqkakyv nachin, v koeto zapochnah da se symnqvam).
Ako nqkoga, nqkyde, po nqkakyv povod, v nqkakva situacia sym uspqla da ti pokaja chovek v men, koito s neshto si zaslujava, koito te e zaradval s neshtichko pone, UMOLQVAM te otreji me pone kakto si trqbva, a nedei da se pravish, che ne syshtestvuvam. Zashtoto ti si me radval vseki pyt kato sym te videla, dori da ne e izglejdalo (prosto sym zatvoren chovek): ot rojdeniq den na ...., kogato sigurno dva chasa sym stoqla oblechena u nas i ne sym se reshavala da doida, zashtoto togava beshe sys seriozna priatelka, za koqto bqh chuvala mnogo i znaeh, che shte mi e gadno (obache ti beshe sam i az egoistichno se zaradvah); radvala sym se i kogato hodihme na kynki, vypreki che na men mi beshe ujasno trudno da se zadyrja Smile)); kogato hodihme v "Divaka"- beshe ujasen stud, ama na men mi beshe hubavo; kogato hodihme na bouling i ti pobedi; kogato si mi idval na gosti, vypreki che edin pyt pak me vyrza da se nadqvam, che shte doidesh, a ostana na Varna...

Ako nqkoga, nqkyde, po nqkakyv povod, v nqkakva situacia sym uspqla da ti pokaja chovek v men, koito s neshto si zaslujava, koito te e zaradval s neshtichko pone, UMOLQVAM te otreji me pone kakto si trqbva, a nedei da se pravish, che ne syshtestvuvam.

Отговорът и последнот му писмо беше:

Kakvo iskash da ti otgovoria?
Naistina li edna dumichka ima takova goliamo znachenie za teb i moje
da pomogne?
Ako e taka - dobre. Krai.
Nachalo.
...
Typo mi beshe, che se chuvstvashe gadno. Na vsichki im beshe typo, no
nikoi ne go pokaza. Nito sym iskal da stava taka, nito pyk znaeh.
Kakto i da e. Niama se opravdavam.
Triabvashe da se syberem priateli da piienem, da se poveselim i
tolkoz. Bez drami, nerazbrani nameci i drugi takiva (koito mejdu
drugoto biaha dosta, a dori i ti se vkliuchi tam). Obache pak si napravih greshni smetki.
Zashto pone vednyj ne moje da ne se misli za nishto i tolkova.

Dam, obadih se da ti kaja doidesh. Zashto ne??? Kakvo losho ima.
Nadiavah se da e fun kato sme vsichki, ama pak greshni smetki.
Izviniavai, sajaliavam, niama da se sluchi pak!
Iavno samo loshotia ti prichiniavam i beshe za posledno. Viarvai mi.

Samo oshte neshto - ne sym ot horata, koito deistvat s nameci.
Kakvoto iskam i kazvam e tochno tova, koeto e. Niama zadni misli ili
planove.

Dano namerish tova, ot koeto imash nujda

Много се извинявам за супер тългия пост, но за да направя това наистина съм имала нужда... разумът говори, че на 27 не е нормално това, което правя и трябва да го забравя веднъж завинаги, но когато сърцето ми не може... какво да направя... как да продължа...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон ное 06, 2006 1:22

Това което си писала звучи по-скоро като монолог и представяне на обобщение на случката пред теб. Нещата нарочно или не са станали доста сложни - заради премълчани моменти в общуването ви между теб и човека. Не знам какво искаш да чуeш - това да продължиш или не с тези разбиващи сърцето моменти затова и за момента ще замълча за по нататъшни коментари. А изход има - нещата ще свършат по един или друг начин. Успех!

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » вт ное 07, 2006 22:54

мисля че каквото и да ти казват в такива моменти човек трудно приема чуждото мнение и то трудно може да ти помогне, не знам не съм влюбчива но като чета какво си написала ми дойде едно нещо на ума. Ти спомена че си завършила, че имаш работа, че живота ти е подреден донякъде, а за него нищо не се разбира освен че е доста вятърничав и иска да му е fun с приятели, не казвам че има нещо лошо в това но цялото му поведение показва някаква хаотичност, която не би отивала на човек с подреден живот. Може би трябва повече да се замислиш за това какво си постигнала ти и дали въобще човек като него може да има нещо общо с такъв като него. Доста по малка съм от теб но бих те посъветвала ти да сложиш чертата сама за себе си и да не позволяваш такива хора да те тласкат към депресии. Явно си постоянен човек след като толкова години можех да съхраниш такова добро чуство към някого но просто понякога не си заслужава. Помисли какъв мъж наистина е за теб :wink:
Съдбата обича смелите.

EasyComeEasyGo
Тишина
Регистриран: пет дек 08, 2006 16:30
Контакти:

Мнение от EasyComeEasyGo » пет дек 08, 2006 16:32

в момента в който го забравиш той ще разбере какво е загубил
бих желал някоя жена да ме обича и мен така някой ден :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 08, 2006 19:40

EasyComeEasyGo

в момента в който го забравиш той ще разбере какво е загубил
бих желал някоя жена да ме обича и мен така някой ден :)
Понякога има приказка: "Внимавай какво си пожелаваш". Но нека ти се случи щом силно го желаеш и дано имаш силата да отговориш със същото. :smt141

EasyComeEasyGo
Тишина
Регистриран: пет дек 08, 2006 16:30
Контакти:

Мнение от EasyComeEasyGo » нед дек 10, 2006 15:47

Прав си, ще се поправя.
Бих желал така да ме обича жената на която мога да отговоря със същото :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед дек 10, 2006 20:51

Често срещано е разминаването в очакването във човешките взаимоотношения. Провкирано от различни очаквания между индивидите - понякога коренно различни. :roll:Случва се и хората да не знаят какво искат. Лошо за потърпевшите.

slyn4ice
Тишина
Регистриран: пон мар 03, 2008 23:32

Мнение от slyn4ice » вт мар 04, 2008 21:52

Прочетох много внимателно историятя ти,защото имах подобно преживявяне и това ,което със сигурност мога да ти кажа е, че трябва да го забравиш.Не се погубвай ,не изгубвай същността си(колкото високопарно и литераторско да звучи)Помисли за истинските и значимите неща в живота(вече си на 27)Имаш достатъчно потенциал да продължиш напред,защтото съм сигурна че щте намериш човека ,който е твоята истиска половинка.Направи усилия,знам че е трудно,но човек винаги има избор,а твоят избор е да с направиш соб преоценка на нещтата,да събереш сили и да се поогледаш за други представители от мъжкия пол.Това,което знам със сигурност е, че времето лекува :D И накрая щте кажа нещо ,което е малко крайно-на тоя не му пука за теб и то не :D защтото на теб ти липсва нещо , а защтото тоя е пълен мухльо.успех ти желая и да пишиш във форума,когато се появи мъжът с главно "М"
:D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юли 26, 2008 0:18

абе за съжаление, както и очаквах, темата се оказа спам

Отговори