Без какво не можете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

...................

Мнение от dream_live » пет май 05, 2006 13:05

Теа, ти предполагам че не пушиш? Или греша?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 05, 2006 13:11

хм...щее ни се карат заради чата предполагам...нищо де, трийте на воля. Пуша, да. Безпроблеми издържам неограничен период от време без цигари. Последния път беше за месец, това лято. Така че не те интересува.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

......................

Мнение от dream_live » вт юни 06, 2006 16:55

Немога без приятелите си.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юни 07, 2006 15:21

може би без две ластичета, които денонощно са ми на лявата ръка :) :smt045 и без едно пръстече :smt048 , също и без една плюшена играчка :roll: :smt048 :smt049 и други такива мои реликви:smt049 :smt041
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 18:31

Идва ми в момента мисълта, че колкото по-малко неща без които не можеш физически говорейки като привъзрзване и "служене" на вещите толкова по-близо си до себе си и до природата си.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 05, 2006 21:33

може би това има връзка с независимостта. Но не смятате ли, че понякога човек има нужда да бъде зависим от нещо и това е някаква негова потребност?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пет окт 06, 2006 0:07

Въпросът е "Без какво не можете", и отговора ми е "Без децата". На вещи не служа. Единственото което ми е приятно да гледам не е чак толкова спомен, колкото покупка направена в София преди около 30 години - един лъв. Много красив, а като стойност е само цената му. Просто ми хареса и си го купих. Една приятелка има много вещи които и нанасят понякога горчиви спомени. Би било добре те да са хубави /спомените/. Това което те хвърля в негатив е по-добре да бъде там където му е мястото. Раздялата със сигурност би допринесла успокоение.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 08, 2006 9:28

така или иначе всички сме зависими от нещо, дори някои хора да не обичат да си го признават.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
PeNeLoPa
Новак
Регистриран: вт дек 12, 2006 9:53
Контакти:

Мнение от PeNeLoPa » вт дек 12, 2006 12:38

Без децата си
ReMeMbeR nO oNe geTs oUt oF LiFe AloNe ....

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » чет яну 04, 2007 21:23

Gab4o написа:така или иначе всички сме зависими от нещо, дори някои хора да не обичат да си го признават.

A защо сме зависими от нещо? Кое ни кара да бъдем зависими , нали за всичко си има някаква причина

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб яну 13, 2007 13:50

dream_liveр зависимостите се крият в самите нас и съответно всичко е заблуда. Всъщност можем. Можем да не сме зависими. Естествено, не говоря за физическите ни нужди, но всичко останало е плод на собственото ни съзнание и заблуда. Можем да се откажем от всичко, стига само волята. А понякога става насилствено и чрез неочаквани загуби, но зависимостта е само и единствено в нас самите.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пет яну 26, 2007 2:16

Предлагам отново да се върнем в началото и да разгледаме малко по-обстойно въпроса. Нали знете, че понякога отговорите се крият в самите въпроси. "Без какво не можете?" Или да перифразирам - има ли нещо на този свят или в тази вселена, без което вие няма да бъдете, няма да ви има, няма да сте? Има разбира се. Ако ми го няма сърцето - ще си пукна и няма да ме има вече. Т.е. аз не мога без сърцето си. Всичко останало се постига, извоюва, придобива или е даденост. Но ако се наложи - можем да си бъдем и самодостатъчни, каквото и да ни коства това. Ако ни се наложи. Или ако го искаме. Какво ще кажете за отшелниците? Според вас те без какво не могат? Без самотата си. Без себе си.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

U&S
Новак
Регистриран: пон май 28, 2007 13:22

Мнение от U&S » пон май 28, 2007 14:38

Не мога без човека до себе си. Всичко останало изглежда преудолимо и постижимо.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон май 28, 2007 18:09

А какво ще кажете за твърдението, че човек не може да съществува без да е зависим от нещо? :wink: това леко обръща цялата тема :twisted:

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пон май 28, 2007 23:40

Не мога без Бира! Не че ще умра ако не пия - но друго си е една студена биричка....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Отговори