Вярвате ли във вечната любов?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 11, 2006 17:18

Както се казваше в Матрицата:"Матрицата може да бъде разбрана само като бъде видяна...Ще ти покажа, но нищо повече от истината" Свободно цитирах по памет. Така е и за любовтта само като я видиш и усетиш може да твърдиш че е любов. Но това колкото и силно не става от веднъж, а след като премине през прегради от време и проблеми.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 19, 2006 13:00

Според мен единствено любовта към живота и красивото може да бъде вечна. Иначе всяка останала - към човек например се променя - израства в привързаност, сигурност или приятелство... Но как точно бихте дефинирали любовта? Дали продължително влюбване, дали привързване, какво е? Защото определено двете са различни неща. Аз привързана мога да бъда, но винаги се разочаровам по някое време и ми минава - дали от лъжа, измама и нещо друго... Така че не вярвам, че е вечно. Влюбването също не може да бъде вечно, рано или по-късно и то минава или се променя в нещо по-красиво, но и по-истинско и осезаемо...Труден въпрос, наистина, но нали знаете - няма нищо вечно освен земята и небето. Както и от друга страна нищо не си отива завинаги...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб май 20, 2006 3:59

А това, че можеш да дефинираш какво е любов, дори да я кажеш на много езици и какво? Това прави ли те обичащ автоматично? Любовта не е в книгата колкото и добре да е описвана в древноста, колкото и да е спомагана по различни начини различни психолоси, философи, сексолози. Както казаха в едно предаване по телевизията наскоро цитирам един на който взимаха интервю.Ще обощя:

"Това е секшоп някои хора идват тук очаквайки да намерят нещо. Неудовлетворени са и очакват да запълнят разните джунждурии празнотата. Но те само спомагат когато има нещо автоматично не стимулират нещо."

Още веднъж казвам твърде свободно цитирам, но автора на това слово собственик на магазина наблегна на това освен другите реклами и обичайни приказки...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср май 31, 2006 20:55

Tea написа:Според мен единствено любовта към живота и красивото може да бъде вечна. Иначе всяка останала - към човек например се променя - израства в привързаност, сигурност или приятелство... Но как точно бихте дефинирали любовта? Дали продължително влюбване, дали привързване, какво е? Защото определено двете са различни неща. Аз привързана мога да бъда, но винаги се разочаровам по някое време и ми минава - дали от лъжа, измама и нещо друго... Така че не вярвам, че е вечно. Влюбването също не може да бъде вечно, рано или по-късно и то минава или се променя в нещо по-красиво, но и по-истинско и осезаемо...Труден въпрос, наистина, но нали знаете - няма нищо вечно освен земята и небето. Както и от друга страна нищо не си отива завинаги...
и защо едно да е вечно, а друго не..всичко си има някаква обща закономерност. истина е, че нищо не изчезва, а само се видоизменя, но ще повярваш във вечната любов когато я срещнеш. така си мисля аз. а и за мен вечната любов е нещо непреходно. един вид каквото и да стане с възлюбените, те ще се обичат до края на живота си, спомена за тази любов ще стои над всички други евентуални минали и бъдещи увлечения..вечна любов има при една истиска силна духовна връзка - когато двама са една душа. те ще се обичат до края на живота си, независимо какво, а защо не и след това..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » вт юни 06, 2006 17:11

Напълно съм съгласен, вечната любов я има и виганаги ще я има! :smt038

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » нед яну 21, 2007 23:47

Хайде сега малко различно мнение. Не искам да съм опозиция на никого, просто изразявам мнение. Та. В този свят и в този живот няма нищо вечно. Никога не е имало и никога няма да има. Любовта е най-висшето чувство, което някога е съществувало и ако бъде погледната като чувството, което винаги себеподобните ни и останалите във Вселената ще изпитват - тогава може би отговорът ще е да. Може би. Не можем да сме сигурни. До тогава - предполагаме, че нещата се менят, както и ние се променяме. Следователно няма вечна любов.
А ако стесним кръга....любовта между двама души...може и трима да са :) - не може да е вечна. Поне не тази спираща дъха любов, изпепеляващата, бясната, тази, която те кара да летиш. Рано или късно рутината си пуска пипалата и ние започваме да се озъртаме наоколо. Това е истината. болезнена, но истина.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 22, 2007 1:20

тогава за какво живееш?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » ср яну 24, 2007 0:39

За момента
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пет фев 02, 2007 23:22

Аз съм ЗА вечната любов.
Обичах едн човек - съпруга си - безумно. След 13 години семеен живот, ние се обичахме все още с онази гореща и изпепеляваща любов от първите години, въпреки натрупаното помежду ни ежедневие... Но него вече го няма. Нима любовта е изчезнала? Не е. Остана любовта към спомените от тези прекрасни 13 години, а останалото от нея се превърна в огромна болка, тази болка е нашата вечна любов. А това, че съдбата ми даде отново шанс да обичам така изпепеляващо, да изгарям отново от любов към друг човек, въпреки болката, не е ли потвърждение на тезата за вечната любов? Човек живее от любовта, за любовта и със любовта. Когато забравим за нея, животът се превръща в живуркане.
Та хората са се обичали и преди векове, хората и сега се влюбват и обичат, ще се обичат и след векове... Това дали запазваме това прекрасно чувство в сърцата си или ще го оставим да бъде стъпкано от ежедневието, зависи от нас самите, от нашата вяра в Любовта.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 03, 2007 21:43

За мен Любов не е просто чувство, а начин на живот. Да обичаш книгата, която четеш; залеза, който гледаш; зимата и улицата със запалените нощем лампи... Затова да - вярвам във вечната любов. Вярвам че можеш да даваш тази си своя любов до край, безумно, без да търсиш нищов замяна... Защото несподелена любов няма. Защото самият човек представлява просто любов. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 08, 2007 13:13

eternal dreamer,
това, което пишеш е много хубаво, но аз питах конкретно за вечната любов, между двама души..ако желаеш пусни отделна тема, свързана с мнението ти :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
SnOoPy
Търсещ
Регистриран: ср окт 10, 2007 13:38

Мнение от SnOoPy » ср окт 10, 2007 15:13

ОООООООООО ДА!!!
ЩОМ СЪЩЕСТВУВА ИСТИНСКА ЛЮБОВ МЕЖДУ ДВАМА ДУШИ ТО ЗНАЧИ ТЯ Е ВЕЧНА!!!
НЯМА ПО-ЧИСТО, НЕЖНО И КРАСИВО ЧУВСТВО ОТ ЛЮБОВТА :!:

LOVE

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 10, 2007 20:43

Gab4o написа:eternal dreamer,
това, което пишеш е много хубаво, но аз питах конкретно за вечната любов, между двама души..ако желаеш пусни отделна тема, свързана с мнението ти :D
М, това беше отговора на въпроса в първия пост още: `Вярвате ли във вечната любов?`. А ако питаш конкретно за любовта между двама човека - да, също вярвам. Аналогично е с това, което писах по-горе - щом чувството се е зародило в две души и е било истинско (независимо дали хора, камъни, птици, дървета и прочие), значи е вечно. Според мен. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Отговори