Вярвате ли в конспирации?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 1:22

Ясно е все пак, че всички хора се поддават на внушения. Вярата в нещо - независимо какво - крепи живота на всеки от нас в повечето случай. Ние хората се заблуждаваме лесно стига да ни се поднесат в подходящ вид разните идеи. Така, чрез нашите си "вътрешни убеждения" ние пренебрегваме очевидните манипулации. Така постепенно забравяме да използваме по предназначени сивото си вещество. И тъй затъпявайки се оставяме на други услужливи хора да мислят вместо нас - Това последното го заимствах от блъг на Vassil :smt041
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср яну 30, 2008 8:58

Ааа, значи в случая сте се заблудили от моите идеи. Ами ако съм член на масонска ложа или някой друг който си знае как да манипулира перфектно.
Медиите са перфектен манипулатор, защото с тях не може да се спори, а и се изказват "ерудирани" хора на които безрезервно вярваме просто защото ги виждаме често.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 18:03

ХА-ха :D :D добър опит за още една манипулация, ама ние тук четящите сме и мислещи. 8)
А за това, че вярваме на "ерудираните" личности дето ги виждаме често си е вярно донякъде, инерционното мислене на хората позволява това да се случва и многократно повтаряните лъжи в един момент стават истини. Това е един основен принцип на манипулацията и конспирацията.
Само, че понякога има сблъсък на интереси и разните там ерудити си противоречат и манипулираните от тях хорица се освестяват.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет фев 01, 2008 15:58

Sirius написа:противоречат и манипулираните от тях хорица се освестяват.

ами ако трябва да говоря за въпросните `освестени` хора, бих казала,че такива почти липсват..и то най-вече младите. А нали те трябва да са прозорливи и да градят бъдещето - както своето, така и на нацията. Но по мое мнение манипулирането спрямо тях действа с огромна сила. Тъй като те се смятат за двигателя на обществото, понеже са млади и перспективни, то те задвижват този двигател с някаква сила. И когато тази сила се влага по неправилен начин, двигателят мести колелата в грешна посока. и това идва от манипулацията.
Искам да призная нещо. Телевизията ми беше втълпила страх от катастрофи. Имаше известно време, когато мислех, че като се кача на влак, автобус или кола, непременно ще катастрофирам, заради зачестилите инциденти по пътищата. И ми трябваха 2 месеца, за да осъзная, че това си е чиста психоза, причинена от манипулация.
Това отклонение беше леко не по темата, но пак поне в началото имаше връзка.
Конспирации има. Но ако са от ранга на световни, сигурно за тях знаят много малко хора, които да речем - умират млади или пък `от инфаркт`
За по-опростените неща от всекидневието не може да се каже, че има конспирации, защото все пак самата дума съдържа в себе си отношение към нещо по-мащабно. И така отиваме на възможно най-силната за всекидневието дума - заговор.
Чакайте да потърся нещо в една книга тук, свързано с темата, че е интересно и пак ще се включа.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет фев 01, 2008 21:37

Аз мисля, че манипулацията на младите не е най-големия проблем, манипулацията на децата е по-големия. Каквото посееш в детския мозък, това е почвата за следващите етапи на манипулация. Децата са най-манипулирани и от родителите и от обществото и от улицата. Те са бъдещите млади хора, а по-късно зрели и именно те са двигателя на бъдещото общество. Младите хора просто продължават по пътя които им е предначертан в детството. Първите 7 години са важни. :D :D :D :D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб фев 02, 2008 10:09

Sirius написа:Аз мисля, че манипулацията на младите не е най-големия проблем, манипулацията на децата е по-големия. Каквото посееш в детския мозък, това е почвата за следващите етапи на манипулация. Децата са най-манипулирани и от родителите и от обществото и от улицата. Те са бъдещите млади хора, а по-късно зрели и именно те са двигателя на бъдещото общество. Младите хора просто продължават по пътя които им е предначертан в детството. Първите 7 години са важни. :D :D :D :D

е аз включвах и децата в тази графа, за тов което казах
по-късно ще дам пример
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Отговори