Вярвате ли в конспирации?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Вярвате ли в конспирации?

Мнение от amber » пет окт 13, 2006 17:21

Може би всеки почти всеки ден чува някой да обвинява някаква скрита сила за ставащото около нас. Много хора вярват, че съществува световна конспирация, други пък ги мислят за луди фанатици. Та какво е вашето мнение, мислите ли че няма нищо случайно или пък че всичко на което ставаме свидетели си е напълно нормално. :)
Съдбата обича смелите.

dobco
Тишина
Регистриран: чет окт 12, 2006 23:31

Вярвате ли в Конспирации

Мнение от dobco » пет окт 13, 2006 17:46

Съвсем ясно е че тези който притежават богатствата,са се свързали заедно и провеждат един дългосрочен план,който да насочи бъдещето на човечеството в желаната от тях посока.Играе се една голяма игра на шах,на такова високо равнище,което не сме в състояние да си представим.-и за нещастие повечето хора са пионки в тази игра.А в шаха пионките обикновенно се жертват заради някакво предимство.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет сеп 13, 2007 13:55

Добре... Ако приемем, че има световна конспирация какво правим в резултат на това? Това само да говорим нищо не променя. Какво правите вие срещу световната конспирация? :) Или сте независими (нищо не зависи от вас :smt110 )?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет сеп 14, 2007 12:01

Просто сме по-подготвени психически към идващата глобална глупост :) Който има ресурс и материално може да е по-подготвен.
Последна промяна от gorski_ на нед сеп 16, 2007 12:38, променено общо 1 път.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » съб сеп 15, 2007 18:55

Теория на конспирацията с Мел Гъбсън е добро филмче точно като за тази тема!
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

Потребителски аватар
Metal
Тишина
Регистриран: чет сеп 20, 2007 23:57
Контакти:

Мнение от Metal » пет сеп 21, 2007 0:08

да! - никога няма достатъчно бира!
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пет сеп 21, 2007 13:00

Това не е конспирация;) това е алкохолизъм :D
Изображение

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 17:33

Конспирации има световни и всякакви ! Но всичко това са глупости и лъжи на " големите" играчи в тях .Всеки един от нас има възможноста да ги разпознава и ако знае как и не им се потдава вярвам че няма да бъде нито пионка нито част от шахматната им дъска ...
^.^

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 21:07

И това е вярно до някъде .. Лошо е че наистина докато се упомниш какво става може да си се оказал вече жертва на цялата работа .... Но човек преминава през много конспирации в живота си и се учи от тях и с този опит може да распознае и по неприятните и значителни такива в които може да бъде замесен .Все пак конспирациите са си лъжи ,а такива неща се скапват рано или късно ...
^.^

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 17, 2007 22:15

Хм...намесваш всякакви конспирации в живота. Аз пък си мислех че темата е за Великата Конспирация :) Ама като се замисля да, в живота винаги има заговори зад гърба. Радвам се че на този етап никой не ми е забивал нож в гърба.
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср окт 17, 2007 22:34

gorski_
Ама като се замисля да, в живота винаги има заговори зад гърба. Радвам се че на този етап никой не ми е забивал нож в гърба.
gorski_ вариантите са няколко:
1.Ножът е бил тъп
2.Не си го усетил
3.Минал си между капките(атаката се е провалила)
4.Живееш като амеба(изключвам като вариант)

Е да конспирираме повече положението... Ами ако вариантите които имате за справяне с конспирацията са част от нея? :twisted: Е какво правим? Спираме да купуваме да се обличаме като останалите, гледаме си храна в градината страхуваме се от отворени пространства? Все повече възможност да те пъхнат в някоя психиятрия...Добре дошли отново в системата с нейната йерархична структура хапове и съпътстващи фактори 8)

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 17, 2007 22:44

Vassil написа:
gorski_
Ама като се замисля да, в живота винаги има заговори зад гърба. Радвам се че на този етап никой не ми е забивал нож в гърба.
gorski_ вариантите са няколко:
1.Ножът е бил тъп
2.Не си го усетил
3.Минал си между капките(атаката се е провалила)
4.Живееш като амеба(изключвам като вариант)

Е да конспирираме повече положението... Ами ако вариантите които имате за справяне с конспирацията са част от нея? :twisted: Е какво правим? Спираме да купуваме да се обличаме като останалите, гледаме си храна в градината страхуваме се от отворени пространства? Все повече възможност да те пъхнат в някоя психиятрия...Добре дошли отново в системата с нейната йерархична структура хапове и съпътстващи фактори 8)

Вероятно съм минал между капките. Принципно нямам врагове, а тия дето не ме харесват ги е страх от мен:> Но такива хора почти няма.

А между другото има разни хора дето доста се ограничават социално. И да, това са хора които са наясно с конспирацията. Може да се каже че познавам подобни хора, които са още млади и са зависими от доста неща, но след време просто ги виждам така както ти ги описа :)
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср окт 17, 2007 22:53

Това че се затварят не е ли вид конспирация поради техните още по-намалени контакти? :)
За gorski_
Принципно нямам врагове, а тия дето не ме харесват ги е страх от мен:> Но такива хора почти няма.
Коментар на Vassil: :D
"По - добре е врагът да надценява вашата глупост, отколкото вашата интелигентност."
"Човек без врагове е човек без качества."
Взети от: http://www.crossroadbg.com/v.-mafiya_menidzhyr.html

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 28, 2008 20:55

Винаги е имало световна конспирация. И не става въпрос само за една група, а за няколко, които се борят за надмощие. Историята ни го е доказала -съюзи на велики сили, който си разделят света. Изобщо под прикритието на "тезата за мира и свободата на човечеството" се натикват в миша дупка малките държавици или пък се вихрят терористични атаки със световни мащаби.
Както християнските мисионери са налагали "Христовата вяра" или турците са "помохамеданчвали" християнското население така и разни групировки/тайни общества искат да наложат нов световен ред. Това си е заложено в човешката природа. Винаги трябва да има някой, който е по-напред да диктува на останалите кое е редно/независимо дали не вреди като цяло/. Така се е развивала и продължава да се развива земната цивилизация.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт яну 29, 2008 0:33

Човешка природа. Ако говорим за илюминати или масони, там нещата не са много човешки. Да човешка природа е с малко ресурс да се биеш срещу целия свят открито. Древен Рим почти е успял..но точно там идва човешката природа - предателство. Едното за сметка на другото. Удърът трябва да е един, да е глобален и съпротивата да е минимална. В миналото лидерите са нямали нужните средства, или численост на войските, но в днешно време нещата са на едно по-високо ниво. Както е предсказано, Антихристът ще дойде. Кой е той, или кои са те...предполагам че ще разберем скоро, ако не ние, нашите деца.

То вече взе да става, как да се изразя, модерно :) да се говори за това открито. Ама лично на мен в момента ми е леко кашичка, защото станаха прекалено много доказателства, някои от тях самоизключващи се.

Алчността и глупостта на тези, които седят зад колисите вече взима да си избива.
Изображение

Отговори