Tea - malyk ne6tasten opit za optimizam

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед ное 27, 2005 21:05

Оптимизмът е навсякъде наоколо и никъде. Зависи от човекът в събитията. Дори проблемите са възможност за избор.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед ное 27, 2005 21:38

Антон, моля...за кое:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 1:23

anton написа:За текста, който си написал. Понякога дори да знаеш нещо (в случая ти не каза нищо ново), не винаги се замисляш в момента, когато имаш нужда. Отчачния ти опит за оптимизъм, както ти го наричаш, ми помогна. Затова ти благодаря.
е да, важното е да си помагаме, не да се опитваме да си пречим :D

и аз благодаря на Теа, че не пренебрегна молбата ми и се включва по-често в дискусиите
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » пон ное 28, 2005 2:12

Tea написа:в крайна сметка, щом се появи онзи, който ще ни отвори очите, ние трябва да го пуснем. трябва да му го позволим. Трябва да го желаем.
бих казал че трябва да се доверим на този човек, което не е лесно и рядко това доверие бива оправдано с добри последици. това е наистина жалко

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

ами,

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 12:24

reslickade написа:
Tea написа:в крайна сметка, щом се появи онзи, който ще ни отвори очите, ние трябва да го пуснем. трябва да му го позволим. Трябва да го желаем.
бих казал че трябва да се доверим на този човек, което не е лесно и рядко това доверие бива оправдано с добри последици. това е наистина жалко
да, но ако наистина го срещнеш този човек - точния човек, на когото можеш да имаш изцяло доверие, който ти помага...тогава няма по-хубаво нещо. и особено ако този човек е твоят любим/а :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон ное 28, 2005 16:29

Леле стига бе хора...изчервих се:) а, reslickade, по-добре да позволиш. Не можеш да не опиташ, глупаво е. Пробвайки, колкото и да те тъпчат, ще започнеш да усещаш кои са хората, и кои-бледи имитации. Иначе ще си много по-беден. Клишенце... В този ред на мисли...доверявах се предостатъчно на всеки срещнат. И знаеш ли какво? Повечето дори се плашат от голямото доверие и накрая не го предават. Странно е, но е така. Иначе живей както пожелаеш. просто ако не го позволиш ставаш кон с капаци. Прекомерен егоист дори. не ми следвай съветите. Може да е по-добре.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 29, 2005 15:27

Tea написа:Леле стига бе хора...изчервих се:) а, reslickade, по-добре да позволиш. Не можеш да не опиташ, глупаво е. Пробвайки, колкото и да те тъпчат, ще започнеш да усещаш кои са хората, и кои-бледи имитации. Иначе ще си много по-беден. Клишенце... В този ред на мисли...доверявах се предостатъчно на всеки срещнат. И знаеш ли какво? Повечето дори се плашат от голямото доверие и накрая не го предават. Странно е, но е така. Иначе живей както пожелаеш. просто ако не го позволиш ставаш кон с капаци. Прекомерен егоист дори. не ми следвай съветите. Може да е по-добре.

мисля, че това с доверието не е съвсем така. доверявала съм се на безброй хора, които до един са ме предавали (в най-добрия случай), друг път са се гаврили, трети път са забивали нож в гърба.
но все пак намерих човека, на когото мога да кажа абсолютно всичко, да поверя живота си дори и да знам, че ще бъде оправдано и съм в сигурни ръце.
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт ное 29, 2005 18:26

Човек в голяма степен дърпа обстоятелствата след себе си. Жертва невинна, не винаги... не напълно. Вземете го впредвид освен останалите неща. Не искам да се аргументирам защо, но това, че търсиш отговорите защо дори да го смяташ, че не е вярно ще ти помогнат за промяна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед дек 25, 2005 4:10

Vassil написа:Човек в голяма степен дърпа обстоятелствата след себе си. Жертва невинна, не винаги... не напълно. Вземете го впредвид освен останалите неща. Не искам да се аргументирам защо, но това, че търсиш отговорите защо дори да го смяташ, че не е вярно ще ти помогнат за промяна.
Може би всички сме един вид жертви, все пак не идваме на този свят с наръчник `как да живеем напълно щастливо и без да допускаме грешки` ;] жертва..може би всички сме жертви, но е важно като какви излизаме от `играта`
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 29, 2005 11:30

Да вдигнем ръце и да кажем, че целия свят е лош гаден и т.н.? Да се затворим в черупки непробиваеми и непрозрачни? Да гледаме безлично като типичен човек в градски транспорт? Каква е разликата тогава между тези хора и нас тогава?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 29, 2005 17:50

Vassil написа:Да вдигнем ръце и да кажем, че целия свят е лош гаден и т.н.? Да се затворим в черупки непробиваеми и непрозрачни? Да гледаме безлично като типичен човек в градски транспорт? Каква е разликата тогава между тези хора и нас тогава?
разни хора, разни идеали..
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..........

Мнение от dream_live » пет яну 20, 2006 22:57

Ще повярва ли някой на думите ми, би ли повярвал някой на чувствата ми? - може би, но просто го няма този НЯКОЙ.[/b]

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

.................

Мнение от dream_live » пет яну 20, 2006 23:18

ТЕА ти продължаваш да ме смайваш, имам усещането че в теб живеят двама души. Както можеш да бъдеш крайно негативна, така превръщаш света в едно по-добро място. Като чета нещо сътворено от теб се замислям и осъзнавам че има неща за които си струва да се помисли, но обикновенно ги отхвърля ме с лека ръка. Имаш дарбата виждаш нещатата от по-различен ъгъл и нетрябва да я погубваш.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт яну 24, 2006 17:35

dream_live не са само двама тия в мен:) Хиляди са:) И...не е дарба. Иначе благодаря за топлите думи.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

.................

Мнение от dream_live » ср яну 25, 2006 2:12

Теа аз съм чувал много добри оценки за творчеството ти, от възрастни хора които работят в тази област. Твоят стил е неповторим и се харесва на всички.

Отговори