Tea - malyk ne6tasten opit za optimizam

Стихотворения,разкази,лирика,поезия,проза и други можете да "драснете" и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Tea - malyk ne6tasten opit za optimizam

Мнение от Tea » вт авг 23, 2005 9:17

Благословен да е проклетия ни живот....Толкова красив и толкова нещастен. Толкова неочакван и така предсказуем. Толкова истински и... невероятно кратък. Нима не ни дава всичко? Нима не ни позволява всеки ден да изпитваме всичко, да се веселим, да плачем, да се гневим и срамуваме, да обичаме и да се страхуваме, да се усмихваме... Само в един едничък ден... Но защо, нали винаги има утре? Защо не оставим сълзите за утре и смехът за вдругиден? Защото не ни е позволено. Защото не можем да сме безразлични. Защото трябва да живеем днес. На максимални обороти. На предела между гениалността и лудостта, на границата на възможното и на възможностите. Защото днес е деня. Сега.
Какво, цял ден ли ще плачеш??? Не можеш да си го позволиш! Дъждовния ден често се прояснява по залез. Вселената дори не може да ти го позволи. Магията, която витае и ни направлява, още в следвашия миг ще ти поднесе малко красиво цвете, на което да се усмихнеш. И птичка някоя ще запее, и слънцето уморено ще те погали, и след това ще си отиде.
Цял живот ли ще се страхуваш? За себе си, за приятелите, за любимия, за работата и децата си? А защо? Всичко ни е писано. Всичко ще се случи, независимо дали се страхуваш. Усмихни се. И страхът засрамено ще се увие в черния си плащ, изплетен от хиляди човешки умове, и ще си тръгне веднага. Видя ли колко е лесно? Просто с усмивка.
Сгрешил си? Ще се поправиш. Закъснял си? Ще върнеш времето назад! Загубил си вяра? А колко души вярват в теб? Уморен си? Ще почиваш само когато Тя дойде с лъскавата си коса и ти позволи вечна почивка....Нямаш време сега. Безумно кратко си тук. Не знаеш колко малко време всъщност имаш. Невинаги има утре. Не винаги го има „сигурния” следващ миг. Затова се усмихни. Живей. Направи нещо за себе си. За другите. На максимални обороти. Сега!
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пон окт 31, 2005 14:58

Наистина красиво!Евала ти казвам и ти благодаря,че си го публикувал/а,много ми помогна,защото на последък се ми е тъжно за нещо,а сега погледнах от положителната страна на нещата.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Оптимистично

Мнение от Vassil » пет ное 04, 2005 3:33

Ако си мислиш, че бъдещето е добро- може би ти се лъжеш
Ако си мислиш, че бъдещето е лошо - може би ти се лъжеш
:arrow: Избери сам!

Tea думите сами по себе си нямат значение дали ще го прочете в Блъг, дали ще го прочете в мисъл, или било да го види в нещо... И когато това било казано, било разбрано дори след хиляди повтаряния значи има нужда. Има нужда човек да си припомни някои неща, да научи сам, защото хората имат нужда сами да поискат това да стане истина. А, колко елементарно всъщност става после. Но, дотогава то е трудно.
Така, че опитът ти никак не е нещастен. Не може да се каже, че видите ли само тук ние сме правите, но можем да си покзваме гледните точки по един или друг начин защо не дори взаимно помагайки си. С аргументи с индукции, дедукции и т.н. тезите са хубаво нещо особено знаеки какво ти носи и другата. Напред!

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет ное 04, 2005 17:37

Willow, аз ти благодаря двойно:) А колкото до бъдещето...то си е бъдеще. Не можеш да знаеш какво ще е, не трябва да знаеш. Иначе се губи смисъла. Но все пак имаш правото да вярваш, че предстои по-хубавото. Ако вярваш в обратното, тогава пак се губи въпросния смисъл. Е, аз живея за смисъла и не смятам да го губя. Това е. Иначе мерси, и то пак двойно, и на теб, велики Site Admin!!!:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » вт ное 08, 2005 15:04

:D
Живота е хубав и интересен точно защото не знаем какво ни чака зад ъгъла ,а ако знаехме, права си,какъв е смисъла изобщо.Но всеки предпочита да вярва че там, зад ъгъла,го очаква нещо по добро и тази вяра ни дава сили да продължим напред по пътя си.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Избор

Мнение от Vassil » вт ное 08, 2005 21:50

Някои мислят и обратното, че ги очаква лошо. Всеки си избира и сам това.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » вт ное 08, 2005 23:51

И въпреки всичко си мисля, че е по-добре да вярваме че ни очаква нещо по-добро.Ако мислим ,че ще ни се случват лоши неща такива и ще ни се случват-карма.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет ное 10, 2005 19:55

И въпреки всичко си мисля, че е по-добре да вярваме че ни очаква нещо по-добро.Ако мислим ,че ще ни се случват лоши неща такива и ще ни се случват-карма.

Чак карма за това не, но да така е по-вероятно е да ни се случат лоши неща като мислим лоши.[/quote]

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » чет ное 10, 2005 20:40

Жалко че не мога да го правя-да мисля че ме очакват хубави неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср ное 23, 2005 1:49

наистина е трудно да сме оптимисти..
добре че имам подкрепата на един човек, на който безкрайно държа...иначе съм загубена
ИзображениеИзображениеИзображение Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср ное 23, 2005 17:26

Винаги се намира някой който да ни отвори очите и да ни вдъхне нова надежда и сили :D Ако ги нямаше тези хора и нас нямаше сигурно да ни има...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет ное 24, 2005 1:27

Willow написа:Винаги се намира някой който да ни отвори очите и да ни вдъхне нова надежда и сили :D Ако ги нямаше тези хора и нас нямаше сигурно да ни има...

абе не винаги се намира според мен.. :wink: но са (сме) късметлии тези, които имаме такива хора до себе си
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет ное 24, 2005 1:28

Vassil написа:

Чак карма за това не, но да така е по-вероятно е да ни се случат лоши неща като мислим лоши.
[/quote]

затова make love, not war :D
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » чет ное 24, 2005 18:55

Ами мисля си че винаги има някой който да ни отвори очите и да ни подкрепи,но понякога ние не забелязваме тея хора или не искаме да ги забележем.

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » чет ное 24, 2005 23:20

за съжаление, така е. Понякога се инатсовам с песимизма си. съзнателно ли не приемам това което някой ми казва, с чел да повдигмне духа ми в даден момент? Това което са получава е че отчаивам себе си, както и човека насрища ми. Дори го ядосвамр нолното и да не искам това да се случва. затова избягвам такива въпроси, от сорта на "как си"

Отговори