Мнението ви за влизането ни в ЕС

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнението ви за влизането ни в ЕС

Мнение от amber » съб сеп 30, 2006 14:54

Приемането ни в ЕС е вече почти факт, скоро и ние ще бъдем пълноправен член на голямото семейство- поне според политиците. но има и хора които не са на това мнение. Един мой учител казваше: " ЕС е като един дом, в който ние ще бъдем чергата пред вратата. " Вие как мислите дали отново ще сме в ролята на губещите или този път наистина нещата ще се подобрят. Кой ще има най голяма полза от тази промяна. Според много източници глобализацията е процес при който най-често бедните стават по-бедни а богатите по-богати. Дали това ще се случи и с България? :)
Съдбата обича смелите.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 30, 2006 19:28

Лично мое мнение...Убиване на голяма част от икономиката която някак се е закрепила на ръба. Мътилка 1-2 дори 3 години през която плащане по-големи пари отколкото взимаме, "радваме" се на цени с пъти по големи и се опитваме да оцелеем поради голяма безработица.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 01, 2006 0:32

както винаги нещата в България може да станат само по-зле. Екскременти в скъпа луксозна опаковка, но все пак намирисва и през нея.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 01, 2006 1:49

Ами Габчо, както си мирише, дано не завони повече отколкото е необходимо. Понеже не обичам да говоря празни приказки, май ще трябва да изчакам да мине поне една година, за да се разбере накъде вървят нещата. От толкова радост и големи думи, дано не пострада обикновения човек. И най-вече, до каква степен ще се съкрати тази безработица...... Това е задача номер едно. Ами ще видим и усетим най-вече.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » нед окт 01, 2006 14:02

да опасен процес е, но не трябва да забравяме, че ще ни донесеи някои дивиденти като например по лесно можем да работим в чужбина, клаузите за учащите там ще се опростят... Смятам че хора които имат добро образование и знаят един език ще могат да се реализират, а сега това е доста трудно.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 02, 2006 20:32

amber написа:да опасен процес е, но не трябва да забравяме, че ще ни донесеи някои дивиденти като например по лесно можем да работим в чужбина, клаузите за учащите там ще се опростят... Смятам че хора които имат добро образование и знаят един език ще могат да се реализират, а сега това е доста трудно.
то това супер, само че ако мерим негативите и позитивите на везната..какво ли ще се окаже.

според мен за 600, 800 или колкото и там дни никой няма да ни `оправи`, защото ние искаме някой да ни оправи, а малко хора действат наистина. Всичко живо мисли как да избяга навън, както и ти даде примера с учащите се. И да се връщаха ок, но по-големият процент си остава в чужбина. мисля, че никой съюз няма да ни оправи, освен българския..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон окт 02, 2006 23:53

наистина това че по голяма част от населението на една страна търси начин да се реализира в друга не говори добре за нея ама за съжаление не са ни оставили друг избор. Винаги има шанса следващите поколения да се устроят добре и в България то нали това е целта на приемането ни въпреки че ми се вижда съмнителна тая работа :lol:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон окт 02, 2006 23:53

ама ако има желаещи нека се пробват :lol:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт окт 03, 2006 0:45

всичко е въпрос на манталитет...мислене..
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » вт окт 03, 2006 14:10

не мисля че е точно на манталитет защото познавам лично хора които допреди една година бяха много против да напуснат България казваха че в никакъв случай няма да го направят, аз тогава им казах че още не са излизали в чужбина и за това така говорят. И какво се случи отидоха на екскурзия през лятото и като се върнаха вече бяха на съвсем различно мнение сега цялото им семейство е там ;) Тука не играе роля мисленето а вечното желание на човека да живее добре, за мен родината е там където се чустваш добре, малко са мазохистите които биха останали в България въпреки всичко, и много ме дразнят някви изказвания от рода така е защото всеки гледа себе си и бяга в чужбина, никой не е длъжен да жертва добрия живот с евентуалния шанс нещата да се подобрят. Аз лично поздравявам хората които са успяли да се рализират назапад.
Съдбата обича смелите.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:11

Обаче там също не премитат за теб и винаги ще бъдеш чужд. Често дори ще те гледат като втора ръка човек. Не е вярно, че тук няма възможност да изградиш това което искаш - просто трябва за някои да отидеш до запад, че да се научиш да работиш съвестно и да търсиш мечтите си.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » вт окт 03, 2006 20:01

според мен репликата "Камъкът си тежи на мястото" си е точен пример за закостеняло мислене. Разбира се че всеки който отива назапад с единствената цел; да мързелува и да живее добре ще е втора ръка, не може като тука да учиме висше за да завършиме с някакваси тройка. Просто не става обаче там такива са си втора ръка независимо дали идват от чужбина или живеят в собствената си страна. "Не е вярно, че тук няма възможност да изградиш това което искаш " а виж с това изказване можеш да обидиш много хора които са учили здраво и сега работят за някви жълти стотинки. Доказано е че в много страни те ценят заради акъла ти а не като тука заради роднините и приятелите ти. А пък това дали работиш съвестно на много малко места се забелязва.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 04, 2006 12:50

amber написа:според мен репликата "Камъкът си тежи на мястото" си е точен пример за закостеняло мислене. Разбира се че всеки който отива назапад с единствената цел; да мързелува и да живее добре ще е втора ръка, не може като тука да учиме висше за да завършиме с някакваси тройка. Просто не става обаче там такива са си втора ръка независимо дали идват от чужбина или живеят в собствената си страна. "Не е вярно, че тук няма възможност да изградиш това което искаш " а виж с това изказване можеш да обидиш много хора които са учили здраво и сега работят за някви жълти стотинки. Доказано е че в много страни те ценят заради акъла ти а не като тука заради роднините и приятелите ти. А пък това дали работиш съвестно на много малко места се забелязва.
който иска да се обижда, не може всички да са на едно мнение. Аз не виждам нещо лошо в тези думи. Смятам, че чужбина не е решението.
Но не мислете, че съм взела това решение лесно. Повече от 5 години исках да замина за Америка и даже имаше възможност да стане, когато аз се отказах.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » ср окт 04, 2006 20:16

Gab4o написа:
amber написа:според мен репликата "Камъкът си тежи на мястото" си е точен пример за закостеняло мислене. Разбира се че всеки който отива назапад с единствената цел; да мързелува и да живее добре ще е втора ръка, не може като тука да учиме висше за да завършиме с някакваси тройка. Просто не става обаче там такива са си втора ръка независимо дали идват от чужбина или живеят в собствената си страна. "Не е вярно, че тук няма възможност да изградиш това което искаш " а виж с това изказване можеш да обидиш много хора които са учили здраво и сега работят за някви жълти стотинки. Доказано е че в много страни те ценят заради акъла ти а не като тука заради роднините и приятелите ти. А пък това дали работиш съвестно на много малко места се забелязва.
който иска да се обижда, не може всички да са на едно мнение. Аз не виждам нещо лошо в тези думи. Смятам, че чужбина не е решението.
Но не мислете, че съм взела това решение лесно. Повече от 5 години исках да замина за Америка и даже имаше възможност да стане, когато аз се отказах.
всеки си знае а пък за това кой се обижда не знам малко е тъпо изказването звучи все едно ми така е зле са щото са прости вижте ме мене аз мога да се оправя и в България явно има някаква причина толкова хора да се оплакват
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 05, 2006 11:01

amber написа:
Gab4o написа:
всеки си знае а пък за това кой се обижда не знам малко е тъпо изказването звучи все едно ми така е зле са щото са прости вижте ме мене аз мога да се оправя и в България явно има някаква причина толкова хора да се оплакват
хаха, понякога хората искат да разбират нещо някакси :wink:

а по темата имам приятел, който замина за САЩ и толко се побърка там по родината, че всеки ден ни пише километражни мисма как страда. Това е само прашинка,разбира се, но нима точно прашинките не изграждат масата
Изображение
Изображение

Отговори