същинската им стойност

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед окт 01, 2006 14:51

Всички си имаме вещи които ни напомнят за нещо и уш са просто предмети за нас те са като живи и като ги погледнем,докоснем,усетим в съзнанието ни изплуват картини,сякаш тези "предмети" ни говорят...Мисля че се дължи на енергията която те поемат от нас,от хората около нас,и от самата случка или просто заради емоционалния спомен от който те са станали част.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:59

Според някои миризми и вкусове могат да бъдат помнени с години.
Според пара-психолози вещите имат своя памет. Говори се в същите тези книги, че има хора които чрез подарени предмети могат да разбират къде се намират същите.
В хомеопатията пък се говори за "памет на водата" който иска да чете повече за съответното нещо (не е цел на тази тема).
Според магията (по-скоро показната) някои вещи от човекът върху който се въздейства биха подсилили въздействието върху него.
...и т.н. и т.н.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » пет окт 06, 2006 22:41

what th3 bleep do we think we know??
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед дек 10, 2006 20:13

Това е нормално и от психологична гледна точка - едно ритуално изгаряне на спомените,
До каква степен според вас се използват като похват тези "предметни спомени" в рекламите? Насищането на спомени около даден продукт често използвана тактика ли е?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет дек 14, 2006 16:36

като се замисля е доста честа практика, например рекламите на кока кола...дори като ги гледам ми ставаедно уютничко ако се сетя за някой спомен,но не мисля че това ме кара да си купя ,пък може и да е под съзнателно знае ли човек :smt127
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 14, 2006 21:31

Willow
като се замисля е доста честа практика, например рекламите на кока кола...
Кока-кола като компания отделя половината от печалбите за реклама на многото си продукте. Любопитно е че прословутия 25 кадър първо е използван в кино за реклама на пуканки и напитката "Кока Кола".
Последна промяна от Vassil на пон дек 18, 2006 18:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

....................

Мнение от dream_live » ср дек 27, 2006 15:12

Gab4o написа:аз ви казвам дори да има Апокалипсис, ще остане все един фризер на Кока-Кола.

ПРАВИЛА НА ФОРУМА

2. Не вкючвайте реклами в своите съобщения или поне да не са прекалено явни

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » вт яну 30, 2007 17:25

Много обичам край мен да има запалена свещ. Във всякакви моменти и на всякакви места. У нас имам много и най-различни свещи - ароматни, декоративни, и най-обикновени чаени. Имам чувството, че когато се загледам в пламъка на свещта, той изсмуква от мен нещо негативно, нещо натрупано. Действат ми много успокоително. Дори и когато не са запалени.
Убедена съм, че има символика в запалената свещ. Малък ритуал, който споделяш с някого или споделяш само със себе си. Помагат ми да мисля, помагат ми да се вгледам в себе си. Помагат ми по някакъв особен и различен начин.
Не знам дали мога да нарека свещите вещ. В някакъв смиъл да - аз имам много свещи, които си седят на определени места, докато им дойде реда и на тях да бъдат запалени. Но те могат да си седят на това място и много дълго време.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон юли 09, 2007 15:16

Стойноста на вещите може да се определи когато ги загубим или след години. Според някои философи вещите ни заробват и вместо да ни служат те ние започваме да служим на тях.
Аз много се удивлявам когато видя някой човек обладан отвсякъде от суеверия които го заробват и му "лишават" правото на избор. Точно заради тези вещи.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт юли 17, 2007 12:05

Като гледам сте поизчерпали темата. Ама и аз да си кажа че има вещи без които не мога. Но има и такива дето не ми трябват, но аз пак си ги пазя. На тавана в един кашон със стари играчки има толкова други буклуци;) Като малък постоянно обикалях около блоковете и махалите да търся...каквото ми хареса. Майка ми ме наричаше нещо търсач :). Човещкото създание не може без вещи. Толкова сме се отделили от първичното че силата ни е в мозъка който с помоща на ръцете създава тия вещи. Без тях не можем. Следователно тях ги приемаме като нещо много скъпо и се привързваме. Примерно сега срещу мен, на джама до компютъра седи една малка брадва-томахавка, която зимата баща ми я ползва да цепи дърва за печката а инъчи си седи до мен за самозащита. Ама знам че тя е била притежание на дядо ми (лека му пръст) и знам в нея има нещо повече от уред. Скъпа ми е. С радост бих разцепил главата на някой циганин с нея;Р Но това е друга история. Аз обръщам много внимание на малките неща, на подробностите и на начина на ред. Ако тръгна да мисля във всяка вещ ще мога да намеря някаква друга идея. Още един пример. Вървя си по улицата и гледам на земята някаква част от кола...някаква гума и веднага почвам да си представям как ли е паднала, какъв ли е бил шофйора дето е карал, какво ли е станало и такива работи :) Вещите самосебе си носят някаква история освен цел и това ги прави интересни за мен. Въпреки че вече се стремя да не им обръщам толкова внимание. Красотата на природата е много по-силна и много по интересна :)
No faith, only the power of will
Изображение

Отговори