Рокфелер+Ямасаки+Емри Рот и синове=тотален срив :)

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
youkai
Новак
Регистриран: пон сеп 11, 2006 22:39

Рокфелер+Ямасаки+Емри Рот и синове=тотален срив :)

Мнение от youkai » пон сеп 25, 2006 14:11

Тука ще пиша за Кулите Близнаци които бяха символ на идиотщината..
не четете тази тема ако се чувствате обиден извинявам се предварително но не съм ни най-малко решен да оплаквам умрелите или да подсмърчам пред ПЦто
Нека фактите сами да говорят.....
И така всеки може да си каже какво му е на сърцето....
иначе сега малко факти и история :)
Кулите са 2 както знаете преполагам и са творение на Минору Ямасаки които е един от най-преуспелите архитекти в света....Плащат Рокфелер а ръководството се поема от семейството и Пристанищните власти в Ню Йорк
Два небостъргача по 110 етажа
22 000 прозореца 104 асансиора обща маса 270 000 тона :)
от които 12 000 тона бетон
например НДК тежи 30 000 тона за сравнение по малко от климатизационната система на кулите
започва строеж през 66г но едва десетилетие по късно го завършват и пак не е много....

Часът е 8:45 местно време в ресторанта на върха на кулата с антената има около 150 посетителя които си хапват англииската закуска...
на около 30 километра от тях се вижда самолет с големината на чайка
1 минута по късно в 8:46 самолетът е вече голям колкото 20 етажен блок.....
8:46 Бойнг 767 на Америкън еирлаинс с 92 души на борда вклучително 11 души персонал се врязва в северната част на кула номер 1 ( тази с антената) между 94 и 98 етаж..от самолета се изсипват 40 000 литра керосин които моментално лумва в офисите на служителите малко по късно асансиорите блокират димът се просмуква в вентилационната система на сградата и започва да обгазява всички етажи нагоре а температурата на 94 етаж е 2500 градуса...
самолетът се движи с 800 километра в час и предизвиква земетресение с магнитуд0.9 за 12 секунди...внушителен сблъсък мен ако питате това го няма в никои филм....известно е че никои от 1344те души заложници на горните етажи не е оцелял
асансирите блокирват а стълбите са превърнати в пещ
хората се събират на последният етаж който е единствената им надежда за евакуация с хеликоптери но вратата към тавана се оказва заключена и ключат е един бутон на 22 етаж който няма как да се натисне понеже няма никои в сградата надолу а том круз е в почивка.....
и така 1344 души чакат смъртта си на последните етажи на сградата...дочакват я в 10:29 когато сградата рухва

Вторият самолет пак 767 и пак на тази компания се забива в другата кула 30 мин след 1я ...там е още по драматично :)
като видяли какво става в първата кула шефа на охраната казва така " няма да излиза никои може някое парче да ви удари по главата стоите тук докато се оправят нещата в кула 1 '
и така хората си сядат по работните места и гледат СиеНеН в продължение на 30 мин....самолетът този път лети с 936 км в час и прави 2 пъти по силно земетресение от 1ят
От самият удар сградата почти рухва....натам историята е като с първата сграда
Има много телефонни обаждания съобщения имеили и какво ли не от времето в което хората са били затворени в кулите

трагедията е пълна американците си го заслужават това....
това е урок които би трябвало да ги научи на предпазливост но за жалост никои не схваща ...
положението си е същото и по летищата и навсякъде нивото на контрол не се вдига....на летищата мерките за сигурност са същите както от преди 15 години.....на какво се дължи това ? дали не си просят 2 атентат
и кои друг печели от тези атентати освен терористите....
може би всичко се прави заради борсата...
"Сърце ми в полето душа по земята
де че ми бегаш я съм съдбата
Умо ми у пришка език във юмрука
мама ти мръсна ела ми тука!"

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 14:46

Цъ, не е заради борсата, но се знае,че всеки който се бърка там където не му е работа си получава заслуженото. Та искам да кажа, че и аз не лея сълзи, но си патят невинни хора. Иначе много добре си го написал.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » пон сеп 25, 2006 16:51

Много хубава тема но и доста обширна. Може да се каже че сме потънали в океан от информация около тези събития, а всъшност нищо не знаем. Не трябва да се забравя че няколко хиляди души загинаха на 11. Септември а съшо и че се започна война, която да отмъсти за тях. Не мисля че някой народ “ си го заслужава”. Мисля че американците са също жертви на системата на която сме и ние. Не сме толкова перфектни за да можем да кажем кой какво заслужава. Цялата версия около атентатите е пълна със странности , неопределености и противоречия, което кара много хора да смятат че тя е скалъпена. Не трябва да се забравя че на 26 февруари 1993 г една камионетка със заложена бомба експлоадира в паркинга на Търговския център. Има 6 убити и около 1000 ранени. Атентат преписан отново на ислямската организация която е управлявана от Ню Йорк от Омар Абдул Рахман. Странно нали да държиш врага си в собствения си град. И значи правителството наАмерика за Втори път допуска грешка. Лично според мен е много смешна версията че пет души въоръжени с макетни ножчета успяват да отвлекат самолет. Чувала съм твърдения че е имало участници и на земята които са спомогнали за атентата. Става въпрос за това че дори и професионални пилоти твърдят че маневрата която е трябвало да направи втория самолет е почти невъзможна за тях та камо ли за аматиори. Единствения вариант бил да бъде излъчен сигнал от мишената. Въобще и изобщо има хиляди такива обстоятелства които остават недо изяснени. Да стълбищата стават като пещ а не би трябвало да е така защото в толкова високи сгради стълбищата се правят катотоделна 4аст като биват изолирани и е трябвало да издържат доста време така че повечето хора да могат да се евакуират. И може ли страна като Америка която разполага с толкова ресурси да не успее да спре тези самолети навреме или най малкото да не прати въртолети с които да спаси хората които са чакали толкова време за помощ на покривите. Малко е нелогично нали? А кой има полза от тези атентати? Най малкото политиката която води САЩ. Колко удобно да имаш предтекст за да заробиш цял народ. И коя е америка да се бори срещу тероризма – държавата упрявлявана от Буш- най големият терорист. А за семейство Рокфелер няма какво да коментираме те са отговорни за толкова войни и толкова човешки животи та какво са за тях още няколко хиляди.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 17:10

"Не мисля че някой народ “ си го заслужава”. " Естествено Амбър.Никой народ не заслужава терора който се прави спрямо него от други, които се борят за власт. НО народа си пати от недомислените стъпки на едно правителство, което гледа своята не-дотам обмислена изгода. Никой няма право да се бърка в сувереннаа държава независимо коя е тя. Всеки се ражда свободен, а когато искат да отнемат свободата му нещата се изменят. Страните, които са с внедрени природни богатства имат право да ги използват както намерят за добре. Няма да ти ги цитирам, защото виждам , че за разлика от мен май доста разбираш от политика и естествено е да ги знаеш. Една малка държава винаги може да бъде повлияна от голямата, но не с мераци за военни действия. Има и други начини. И естествено, ако нещата продължават по този начин, то Нострадамус може да излезе и прав. А ако стане това което много хора си мислят, то земята буквално ще се срине с един удар. А както е известно в неговите думи се споменава точно арабския свят от който е възможно да стане голямата патаклама. Ние само коментираме Амбър и това което става е началото. Дано "великите сили" поумнеят иначе както е тръгнало лошо пише. Май си много строга. Дано си и силен човек и точно това си мисля. Но нека бъдем и малко великодушни към незнанието на други. :smt122
=====

Потребителски аватар
youkai
Новак

Мнение от youkai » пон сеп 25, 2006 18:13

Първо !!!!!!!!!!! .....Шокиран съм !!!!!!
именно говоря за това че ХОРА НА ПОКРИВИТЕ НЕ Е ИМАЛО следователно никои не е чакал НА покривите.....
друг е въпроса защо никои не е слязъл от тъпите хеликоптери да разбие проклетата врата...иначе да вертолети е имало много въпреки ДИМА които е бил 3 пъти по голям от и дълъг от да кажем квартал надежда 6
Годината е 1989 група пияни хулигани се качва на покрива на една от кулите близнаци и прекарва там 7 часа....1 ден след тази случка управителите на СТЦ забраняват ТОТАЛНО излизането на неоторизирани лица на покрива
Има вариант срещу билет от нз си колко долара с надзорник се пускат групи туристи за определено време но за това трябва ръководителя на групата предварително да определи дата и т.н. и е изключение
от тогава всички врати за към покрива са затворени и запечатани оставят само 1 която се намира над Прозорци към света минава се залите в които са машините за асансиорите вратата представлява метална плоскост с електронно заключване отварящо се само от таблото на охраната на 22 етаж

относно стълбищата
така ако някой е бил на кулата на Монарнас ( франция ) както и в повечето небостъргачи в франция може да каже че всяка сграда си има спасителни стълби които са пристроени към сградата и нямат нищо общо с централните стълби....
в случея с кулите е друго както казва бегбеде точно ппо този въпрос "Естетиката убива" ммдааа обичам точните изказвания
именно Ямасаки решил че няма да отива на сградата му и отхвърля предложението и така кои да го вини толкова пари за тези сгради кои ли тогава е мислил че ще ги сабаря някои....
и така лишени от всякакви помощни стълбища и авариини асансьори кулите са обречени на гибел
40 000 литра керосин това е много повече от басейна на ЦСКА на червено знаме онзи големия дето скачат в него голям скок....
и честно казано не знам как се спира самолет който се движи с 900 км
1 ако го свалят се някъде ще падне и пак трагедия
2 излита в 7:59 и в 8:46 се блъска за тея минути и супермен не може да се мобилизира нали самолета навлиза в НИ минути преди да "кацне" :)

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон сеп 25, 2006 18:24

Значи първо самолетите би трябвало да бъдат свалени още в океана а не на сушата. Всички знаеме с какви сателити разполагат и с каква техника така че грешката ( или пък нее било грешка) е непростима. Второ хора по покривите е имало и всеки който е гледал телевизия в периода след атентатите ги е видял има6е и снимки по вестниците на мятащи се хора от покрива. Но не мисля че трябва да се задълбочаваме толкова в някакви подробности а по важен е въпроса за причините и следствията от този ден.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 19:25

Уж съм от схватливите, ама нещо ми куца в случая. Явно някъде кабела ми е прекъснат и нещо не е наред. Това няква математическа задача ли е Ю? Мозъка ми е стресиран.

Добавено от Black^Dead^Empty^soul
моля, не употребявай думи като последната в мнението си.
Последна промяна от simona на пон сеп 25, 2006 23:53, променено общо 1 път.
=====

Потребителски аватар
youkai
Новак

Мнение от youkai » пон сеп 25, 2006 21:02

ами не е нужно да четеш като не разбираш не съм принудил никои

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 23:58

Съвсем не ме принуждаваш да чета това което си писал. Но както аз, така и останалите предполагам не подминават непрочетено нечие мнение. Но те разбрах. В политиката ако тактиката куца досега всичко да е станало на пух и прах. Мисля, че твоята тема точно това има предвид и двете сгради точно поради тази причина рухнаха. И както казах вече гинат хора които не заслужават.
=====

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 30, 2006 19:14

Добра тема!
Сега позицията ми която е също като вашата крайна. Когато прилагаш сила спрямо други и те не могат да отвърнат адекватно нападат така. Това може да се нарече свобода, но може и да се нарече удар против робството. Вярна е приказката и че когато няма враг особено в такава патриотична държава се измисля - преди бяха както ги наричали "комунягите" ето вижте Америка е нация обичаща мира - Джордж Буш. Загинаха много невинни хора защото други не толкова невинни подтиснаха и измъчваха (убиваха) други. И как трагедията на много повече хора по други места на света не беше разисквана (коментирана), а просто една емисия, а Американската трагедия 0 филми и прочие. И какво да говорим за това, че нацията с една война /гражданската война/ и "Пърл Харбър" останалото като Виетнам и т.н. са просто подробности около пайзажа. Да не говорим, че останалите хора не са хора защото живеят не в северна Америка където трябва, а в Африка и т.н. За тях се сещаме само когато трябва се продават продукти, ресурси и за туризъм...
Не съм против американците, а против такава външна политика.[/url]
Последна промяна от Vassil на нед окт 01, 2006 19:15, променено общо 1 път.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед окт 01, 2006 14:23

Даам...Войната май е доста печеливша индустрия...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 02, 2006 21:12

Willow написа:Даам...Войната май е доста печеливша индустрия...
чисто финансово печели само 1% - производителите на оръжие..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон окт 02, 2006 23:46

от войната в Ирак а и от повечето войни не печелят само производителите на оръжие, то ако беше така може би повечето войни нямаше да са се провеждали. А и вече печалбата в такива случай не се измерва точно в пари по голямо значение има това че повечето пъти както и в Ирак се налага управление поставено от Америка и тогава работата става доста сериозна. Печелят се и територии, които са от голяма нужда при провеждането на разни експерименти. Може да се каже че наистина една война е доста печеливша индустрия поне за победителя ;)
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт окт 03, 2006 0:34

има моменти, когато се благодаря, че държавицата ни е бедна и нямат много интереси да я стрелят..мразя войната
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:14

Да не забравим, че и победителите пишат историята...

Отговори