Влиянието на телевизията върху хората

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Metal
Тишина
Регистриран: чет сеп 20, 2007 23:57
Контакти:

Мнение от Metal » пет сеп 21, 2007 0:05

аз не гледам телевизия. Това е една манипулативна медия, която промива мозъци с мюцик айдъл и оцеляващите гадове по островите там..да ги еееа
Изображение

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 18:37

"Чрез медиите наистина се налага една откровенна манипулация в съзнанието на хората.Не всеки човек е податлив,но болшинството от хората са.Да не говорим за такива предавания от рода на Биг брадър и тем подобни които гледат само да отклонят човек да мисли в погрешна посока,а не за същественно случващите се неща."

Много съгласен ...
Телевизията не е лошо нещо ама е необходимо да се правят по образователни филми които да са интересни и със добра насока . Въпросът е че повечкото филми са идеалистични ,пропагандни или такива които подбуждат емоциите на хората за да предизвикат интерес . А това не е хубаво ....
Хвърляйте телевизорите в кофите за боклук :lol: :lol: :lol: :lol:
^.^

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет окт 18, 2007 6:47

Телевизията ни превръща в зомбирано потребителско общество. Постоянно от всички реклами ни се внушава, че не съм добра майка, ако не храня детето си с определен боклук, че не съм добра домакиня, ако не пера с този и този прах, че само да си купя една шоколадова бисквитка (примерно) и интимния ми живот ще е навеки безпроблемен, че няма да съм истинска жена, ако кожата ми не е гладка като на пластмасов манекен, че ако не съм оскубана навсякъде, значи не съм красива... че ако не посетя това заведение, значи съм пропиляла живота си, че детето ми ако не го гледам точно с тези памперси, то аз съм жестока и не мисля за детето си... Абе, обикновено потребителско зомбиране. Телевизия не гледам почти две години.
Дори новините не гледам. Че и те са пълни с мозъкопромиване - събират ми в 10мин толкова изкопани от някъде лоши новини, че човек да си помисли, че щом излезе на улицата и я гангстер ще го гръмне, я кола ще го помете, я наводнение ще го залее, я жегата ще го опече като яйце на Бургаски плаж.
Като казах за яйцето - имах позната, която караше журналистически стаж в една телевизия. Та тя разказва, как на един млад колега се връчва кора яйца и котлонче и му се казва " Отиваш на Бургаския плаж, правиш кво правиш, ако трябва заравяш котлончето в пясъка, но искам да опечеш яйце върху пясъка " :lol: :lol: :lol:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет окт 18, 2007 9:03

kkk http://www.crossroadbg.com/minutka_za_reklama.html бих допълнил.
kkk
Телевизия не гледам почти две години.
Добре правиш. Аз предполагам, че хората се променят коренно ако телевизията им се махне от живота. Понякога мислят и повече _самостоятелно без чужда намеса) по концентрирани са. Визирам най-вече нещата които спомена. Медиите са голяма сила. Не случайно политиката и (най-вече управлявящите) така се опитва да ги узурпира.

Отговори