Влиянието на телевизията върху хората

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:31

Веселото на телевизията освен "високия" стандарт който държат някои канали е и постоянното повторение и тук определено не е майка на знанието, а баща на до=затъпяването. Този привиден избор между многото канали не означава, че ви дава това което искате, освен ако вече не сте привикнали спрямо определен и са ви "канализирали". :shock:

dobco
Тишина
Регистриран: чет окт 12, 2006 23:31

Мнение от dobco » чет окт 19, 2006 22:24

Чрез медиите наистина се налага една откровенна манипулация в съзнанието на хората.Не всеки човек е податлив,но болшинството от хората са.Да не говорим за такива предавания от рода на Биг брадър и тем подобни които гледат само да отклонят човек да мисли в погрешна посока,а не за същественно случващите се неща.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб окт 21, 2006 19:26

ами от българските медии не съм забелязала някоя да се отличава с нещо, но има разни канали с научно популярни филми които понякога дават и достоверна информация, важно е както и при книгите така и при телевизията човек да си подбира какво да гледа. ясно е че не можем да се лишим напълно от телевизия.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » съб окт 21, 2006 22:08

Аз много се дразня като кажа на някого че нещо не е вярно и той да ми отговори - " как да не е вярно, гледах го по телевизията " . В последно време разлика между телевизия и жълтата преса почти няма. Да не говорим какво разминаване има между отделните телевизии :?

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб окт 21, 2006 23:33

На хората им влияе вече всичко - и телевизията, и времето, и хората и .... какво ли не. Да, ама всеки трябва да си има мнение и да пресява плявата от зърното. Но като гледам, то май все плява има. ОСвен за убийства и кой са освободили от затвора, а също и еди кой си къде ходи, май друго няма. Всъщност, наистина за какво ли може да се говори друго освен за това. Избягвам да гледам новини, предпочитам филми, но и те същата стока. Ами дано опазим душите си от негативното влияние на заобикалящата ни действителност.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » нед окт 22, 2006 20:10

За телевизиите е по-важна сензацията от колкото имформирането на хората.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » вт окт 24, 2006 22:04

Gab4o написа:
dream_live написа:За телевизиите е по-важна сензацията от колкото имформирането на хората.

Да, защото именно сенцациите привличат аудитория. Затова и преобладават лошите новини - те са като магнит за потребителя.

Най-грозното е , че въртят постоянно някоя лоша новина и след няколко дена всичко е забравено, никой не го интересува развитието на нещата :x

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср окт 25, 2006 13:47

Но също толкова лошо според мен е че е забравена и добрата...
Последна промяна от Vassil на ср юни 27, 2007 8:36, променено общо 1 път.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » ср юни 27, 2007 6:04

Аз също, като някои от вас, мисля, че телевизията е един не толкова добър навик.
Когато големите ми деца бяха на 5 и 2г, не можех да ги отлепя от телевизора и направих един експеримент. Обясних им, че от телевизията затъпяват и ако искат, да направим един опит. Спряхме телевизора за три дни. В началото имаше обичайното "Мамо, какво да правя?", на което се бях наслушала, когато не дават детски филмчета. В края на първия ден този въпрос се крещеше и се пищеше. Втория ден този въпрос се премълчаваше, но бяха все в краката ми хленчещи. На третия ден в детската се извадиха игри и играчки и двете дивачета се заиграха така хууууубаво. На четвъртия ден не се сетиха дори, че могат да пуснат телевизора :lol: Просто липсата на хипнозата беше освободила въображението и способността им да си играят.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср юни 27, 2007 6:57

Хах, интересна тема. Аз па като нямам нет съм пред телевизора :) Не изтъпявам, просто се образовам. Аз гледам само дискавъри, нешанъл джеографик и енимъл планет. Без картуун нетуърк естествено не може :) Още от както го пуснаха го гледам и мога да се похваля че от него научих англииския :Р Просто още си гледам детски филмчета и не ми пука особено. Най-якото е че повечето приятели също ги гледат и като почнем едни спорове и дискусии направо мощен кеф. Останалите канали не струват. Понякога си пускам Вучков да се посмея или някой сериал/филм по БТВ, Нова, Фокс.

И телевизора и компютъра ми влияат зле. Ама не мога без тях :Р
No faith, only the power of will
Изображение

kkk
Знаещ

Мнение от kkk » ср юни 27, 2007 7:15

Образоваш се? По-скоро бих казала, че от цитираните канали можеш да повишиш общата си култура, да научиш някои интересни, но безполезни факти, но чак да се образоваш... Да, и синът ми ги гледа, но бързо губи интерес. Та самите филми са направени така, че да получиш минимум откъслечна информация за максимум време.
Ако телевизията беше удачен начин за образование - отдавна нямаше да има училища :lol:
По-скоро телевизията се е превърнал в удачен начин за манипулиране на масите и промиване на мозъците.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср юни 27, 2007 9:23

Ами виж, аз се занимавам с животни от както се помня и природата винаги ми е била интересна. Доста съм научил от телевизията:) Има наистина полезни неща, но покрай тях има и безмислени глупости ама не може без тях :) То за живота ти трябва обща култура или поне на мен. Примерно не гледам онази простотия по канал 1 за правилните думи и как се произнасяли и такива работи. Гледам това което сметна че ще ми е интересно :) Прости има доста предавания които ми допадат :) Образование...то и в училище не е кой знае на какво ниво. Ама всеки с мнението си. Мен ме е много яд че съм толкова привързан към компютъра и интернета а при тяхна липса и към телевизора при положение че си имам за идея че отхвърлям и мразя човечеството. Ама не може инъчи.
No faith, only the power of will
Изображение

Sp0oN
Мярвал се
Регистриран: ср юни 27, 2007 22:51
Контакти:

Мнение от Sp0oN » ср юни 27, 2007 23:06

Съжалявам че ще ви се набутам във разговора ( :oops: ) но държа да отбележа...
За какво образование говорим въобще .... от години няма образование. Никъде. Ни по телевизия ни по радио ни в "училище" - което е най-голямата пародия. Смея да твърдя /и не съм само аз/, щях да съм пълен гьон ако не беше библиотеката във къщи ... в училище се научих само на глупости (вярно е че за по-голямата част не съжалявам де :wink: ) и все пак ...
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » пон юли 02, 2007 22:52

Sp0oN написа:в училище се научих само на глупости ...

:lol: хаха това ми хареса и за жалост до голяма степен отговаря на истината. А за това дали сме пристрастени към телевизията... всичко зависи колко свободно време имаш, аз лично телевизия не съм гледала в последните 2 3 месеца, ако не броим 2 3 пъти предаването Сблъсък по интернет, и не защото можеш да си обогатиш обшата култура с него :lol: а понеже разтоварва с простотията си :shock: . А за научно популярните филми и аз съм на мнение че от тях може много да се научи, преди самата аз го правех и бих казала че не съм изгубила от това.
от горе написаното ми стана интересно, мислите ли че децата трябва да бъдат спирани или поне ограничавани в гледането на телевизия. Моя приятелка работи при семейство в което децата не само че не гледат телевизия, а също така и не слушат друга освен класическа музика. дали това е правилния подход?
Съдбата обича смелите.

kkk
Знаещ

Мнение от kkk » пон юли 02, 2007 23:14

Е, чак пък за класическата музика... Но за ограничаване на телевизията - мисля че е необходимо, но при условие децата да разберат защо е така, а не да се чувстват ощетени.

Отговори