Прераждане-от небитието в небиетието или може би.....

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори

Вярвате ли в прераждането ?

Анкетата завърши на пет сеп 15, 2006 18:57

твърдо ДА
0
Няма гласове
нямам идея за какво става дума
0
Няма гласове
ами има някои верни неща ама....
2
100%

Общо гласове: 2

Потребителски аватар
youkai
Новак
Регистриран: пон сеп 11, 2006 22:39

Прераждане-от небитието в небиетието или може би.....

Мнение от youkai » вт сеп 12, 2006 18:57

Редица от близките до Исус хора са убедени че са видели своя Бог да възкръсва....което ги превръща от малодушни страхливци в смели евангелисти готови да преминат през огъня заради "истината" която проповядват :) странно а ?
Историята доколтото знам е следната:Исус е арестуван късно вечерта в четвъртък осъден за богохулство от върховният еврейски съвет и е предаден на окупационните римски власти с обвинение в противодържавна дейност.И така малко го измъчват бият го с пръчки и накрая го разпъват на кръст в 9 сутринта в петък (щото в 10 е имало мач левски-рим....то тва си е важно още от тогава явно щом днеска ме пуснаха 6 4аса по рано)
Та умира Исус в 15:00 примерно намушкан от ляво с копие
(според някои съвременни тълкователи смърта от разпъване на кръст отнема дни наред така че може и да не е бил мъртав)
След свалянето му от кръста го погребва Йосиф (маи тука съм на 50 % сигурен...)преди 6 следобед щото такива са уж евреиските закони ( събота и неделя не се правят погребения) в някаква гробница близо до мястото на разпъването
Някои твърдят че имало охрана на гробницата други отхвърлят тука е въпрос на избор но иначе слагат камък това е сигурно
и така в Неделя ! до гроба идват група жени които виждат че там няма никои и камъка е изхърлен настрани и някъв им казва че исус е възкръснал....После мария магдалена казва че и се е явил ( тя е уж ' първият ученик" според Гностичните Евангелия, а според някои други като мен е жена на Исус...вие кво мислихте че тои на чек** е карал цел живот ли аре аре ..) и така после почват един по един сичките му ученици там и клиенти да викат че им се е явявал и накрая изчезва в деня на Възнесението или нещо такова тоест отива си при бога ОТЕЦ откъдето обаче мисли да се върне със слава на Земята и да прави страшния съд :)
да и в деня на страшния съд ще възкръснат всички мъртви... и на земята ще станем към 10000000 000000000 000000000 души и ще свърши бензина за 1 ден щото секи като си купи Голф 2ка мале ...

така това е първата история за възкресение и от там се почват вече всякакви видове случаи

има ли някои да каже защо вярва и в какво точно вярва
ако може примерно да получа едно обяснение какво точно става след като умрем...факти не търся а само вярвания
разкажете какво сте чували разни истории

има разлика между прераждане и възкресение примерно едното те връща към живота под формата на нов живот а другото просто те връща от смърта[/b]
"Сърце ми в полето душа по земята
де че ми бегаш я съм съдбата
Умо ми у пришка език във юмрука
мама ти мръсна ела ми тука!"

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт сеп 12, 2006 20:45

тва беше много добре и забавно написано

наистина бензина ще свърши за един ден
но и храната и водата и тогава всички ще измрем

:)
имаш талант лапе

на въпроса ти ще ти цитирам един съкилииник:
"Аз вярвам на това, което е в главата ми. Но там няма нищо, така че не вярвам в нищо"
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юли 26, 2007 10:29

Това е една чудесна тема. Не знам защо не стигна до дискусии. Всъщност имам предположения. Много е деликатна. Никой не му се богохулства или въобще не му се занимава защото смята, че е глупост. Общо взето за оф-топика: Всичките ни неща са такива "защото нямат мнение хората " .

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб юни 07, 2008 16:48

В будизма прераждането се приема за факт.
Възкръсването не е прераждане, защото възкръсналия човек продължава от там където е спрял и има спомен за миналото си. Това са две различни състояния, разглеждани от окултистите.
Единствения факт, който знам е, че след смъртта си човекът престава да съществува.
Може и да се пренася на друго място, но то е абсолютно неизвестно поради което и малко вероятно да съществува. Поне не като познато на земната наука. И все пак е интересен фактът, че всеки малко или много вярва в неговото съществуване.
Това е основата на религите, което ги прави устойчиви във времето. Понякога когато няма реални доказателства за дадено явления религията казва неведоми са пътищата господни и ние просто го приемаме. Онези, които се съмняват в този отговор започват да разсъждават или се отдават на науката за да разберат какви са всъщност тези явления.
Освен всичко друго, ако се намери доказателство, че душата се преражда, тогава става много тъпо, защото излиза, че има точно определен брой съществуващи души и всичко което са сътворили човеците притежаващи една душа ще бъде едно и също във всяко едно време. Което ще е доказателство, че всичко е предопределено.

Отговори