Библията и времето

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 23, 2006 15:23

Моето мнение е че тя е променена моного пъти през средните векове. Днешните промени макар и малки правят течения на религиите наричани "секти" и това не е валидно само за християнството, а и за другите религии.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб сеп 23, 2006 17:32

мислите ли, че Библията е експеримент?
и истинската е заличена, за да може някой злонамерен, например дявола да си поиграе с нас? може би никой не знае каква е Библията в оригинал след толкова векове.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб сеп 23, 2006 17:39

аз мисля че библията е била експеримент още т зародиша си и не че е дяволска работа а чисто човешка ако се замислим без библията толкова въпроси ще останат без отговори хм бих я нарекла доста " удобна" но това е мнението на един атеист :wink:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 18:35

Вярно, промяна е правена, като се има предвид Стария и Новия завет. Не ги знам особено точно, за да ви изцитирам нещо, но едва ли е необходимо. Аз също съм атеист и както вече казах не разбирам религията но съм православна. Единственото с което съм съгласна относно религията е това, че ако не е била тя да поддържа нашата вяра по време на половин век робство едва ли бихме се запазили като род. Ето това е нещото, което ни е помогнало да пребъдем и дано се запазим като народ. Когато пиша това обаче, винаги си спомням филма "Аспарух" и неговите думи, когато той казва, че това е земята и забива конската опашка. Нека ми бъде опростен лекия завой на темата.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед сеп 24, 2006 15:35

вярата е това, което е крепило цял един народ през вековете, ти го каза и ме наведе на тази мисъл.
дори когато нещо не съществува, ако човек вярва в него и живее в името му, така се спасява.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 14, 2006 21:48

Според вас трябва ли да се числят в библията текстове като новооткритите "Евангелие на Юда"?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб дек 16, 2006 9:37

Защо не? Би трябвало, но ако не е изгодно...Но дори и да ги има в библията те ще са така преведени и изменени че едвали ще запазят стойността си
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 16, 2006 16:41

Willow
Защо не? Би трябвало, но ако не е изгодно...Но дори и да ги има в библията те ще са така преведени и изменени че едвали ще запазят стойността си
Кой трябва да определи дали е изгодно духовниците или всички вярващи?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед дек 17, 2006 20:37

Ами не че някой пита вярващите...
Но защо трябва някой да определя дали е изгодно или не?Според мен е по-смислено да се предаде точно(до колкото е възможно) и всеки да реши за себе си колко му допада и е сходен смисленето му дадения текст...е знаем че това едва ли ще стане...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Отговори