Библията и времето

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » чет сеп 07, 2006 18:35

Колкото вярвам в Господ толкова вярвам в любовта. :D Чудеса са например египетските пирамиди тях мога да ги видя и със сигурност знам че някой ги е направил. Природата наистина е по силна от нас но не и по висша защото тя няма разум. Тя е типичен пример че по силния побеждава но не по начина по който могат да те победят на шах например. А дали енергията и природата са Господ е доста спорен въпрос със сигурност си има научно обяснение ние просто още не сме гооткрили със сигурност.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » чет сеп 07, 2006 18:41

Аз мисля че не само природата няма разум :lol:

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » чет сеп 07, 2006 18:43

Шегувам се, но не можем да приемем че Господ е всичкото това което е сътворил :?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет сеп 07, 2006 18:44

amber написа:Колкото вярвам в Господ толкова вярвам в любовта. :D Чудеса са например египетските пирамиди тях мога да ги видя и със сигурност знам че някой ги е направил. Природата наистина е по силна от нас но не и по висша защото тя няма разум. Тя е типичен пример че по силния побеждава но не по начина по който могат да те победят на шах например. А дали енергията и природата са Господ е доста спорен въпрос със сигурност си има научно обяснение ние просто още не сме гооткрили със сигурност.

`man of science, man of faith`
никой крайност не е хубава.
говориш така сякаш знаеш категорично всичко това. и трябва ли да има разум за да е по-висша? а откъде знаеш, че няма. въобще темата е дълга и широка и ми се ще повече да я дискутирам, но за съжаление сега нямам време. следващият път.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » чет сеп 07, 2006 20:55

ами ако природата наистина има разум и ако наистина съществува Господ ние трябва много да го мразиме след катопонякога природата така върви срещу нас. Така че предпочитам вместо да мразя да приема нещата за нереални. Не знам как може да говорите даже за Господ като гледате какво е положението в света. Ако той наистина съществува по добре ние дане бяхме съществували. Не знам дали ако попиташ хората от третия свят, гладните деца, роднините на зигиналите във всичките войни, сакатите хора, хората които искат да се реализират по някакъв начин а от всякъде срещат спънки, дали за тях има господ, но виж за политици фанатици и разни подобни господ е всичко. Не ми е крайно мнението по въпроса а реално. Просто виждам че няма логика Господ да съществува или ако има такава отново се доказва това че света е много ама много объркан :(

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 08, 2006 11:34

amber написа:ами ако природата наистина има разум и ако наистина съществува Господ ние трябва много да го мразиме след катопонякога природата така върви срещу нас. Така че предпочитам вместо да мразя да приема нещата за нереални. Не знам как може да говорите даже за Господ като гледате какво е положението в света. Ако той наистина съществува по добре ние дане бяхме съществували. Не знам дали ако попиташ хората от третия свят, гладните деца, роднините на зигиналите във всичките войни, сакатите хора, хората които искат да се реализират по някакъв начин а от всякъде срещат спънки, дали за тях има господ, но виж за политици фанатици и разни подобни господ е всичко. Не ми е крайно мнението по въпроса а реално. Просто виждам че няма логика Господ да съществува или ако има такава отново се доказва това че света е много ама много объркан :(

и ти като много хора попадаш в грешната представа, че всичко би следвало да е прекрасно, птички да летят навсякъде и рози да цъфтят на магистралата. Чувала ли си за ин и ян, за добро и лошо, за равновесието? Колкото има добра сила на света, толкова се владее и от лошата. И всичко си е с причина. Никой не може да разгадае Божественият план, както се казва `Неведоми са пътищата Божи`. Помисли - ако всичко беше идеално, всеки човек красив без недостатъци, ако нямаше никакви войни, боклуци, абе всичко дето се сетиш лошо - какво щеше да стане? как си сигурна, че това не би довело до нещо още по-лошо от последиците от гореизброенитие неща? Знам, че всичко си е с причина и има справедливост. И друга приказка - `Бог бави, но не забравя`
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пет сеп 08, 2006 23:47

Ако според теб грешна представа е това че трябва да съществува справедливост не виждам за каква Библия говориш. А равновесието за което спомена маи не е толкова уравновесено поне не си личи по събитията на които ставаме свидетели. След като за всичко си има причина изреди ми какви са причините хора да гладуват да биват избивани сигурно имаш някакъв отговор на въпроса. И да помислих и смятам че ако нещата си вървят по нормалнмия начин няма да се случи нищо фатално. войните не уравновесяват света. А приказки като `Бог бави, но не забравя не би трябвало да ни крепят. Нека си вземем нещата в наши ръце а не да проверяваме паметта на Бог.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб сеп 09, 2006 1:06

amber написа:Ако според теб грешна представа е това че трябва да съществува справедливост не виждам за каква Библия говориш. А равновесието за което спомена маи не е толкова уравновесено поне не си личи по събитията на които ставаме свидетели. След като за всичко си има причина изреди ми какви са причините хора да гладуват да биват избивани сигурно имаш някакъв отговор на въпроса. И да помислих и смятам че ако нещата си вървят по нормалнмия начин няма да се случи нищо фатално. войните не уравновесяват света. А приказки като `Бог бави, но не забравя не би трябвало да ни крепят. Нека си вземем нещата в наши ръце а не да проверяваме паметта на Бог.

аз ли да ти дам отговорите?
май напразно съм писала досега и вече тотално ми се отщя да участвам в тази дискусия..
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » съб сеп 09, 2006 10:31

отщява ти се дискусия защото нямаш аргументи с които да подкрепиш мнението си. При такова полойение отщяването е взаимно по този начин неможем да убедиш никой в правотата на казаното от теб и не знам защо приемаш нещата такалично като някакви обиди. Исках да те подтикна да защитиш изказванията си с някакви доказателства а изглежда засега не разполагаш с такива ;)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб сеп 09, 2006 12:18

amber написа:отщява ти се дискусия защото нямаш аргументи с които да подкрепиш мнението си. При такова полойение отщяването е взаимно по този начин неможем да убедиш никой в правотата на казаното от теб и не знам защо приемаш нещата такалично като някакви обиди. Исках да те подтикна да защитиш изказванията си с някакви доказателства а изглежда засега не разполагаш с такива ;)

евтин психологически подход, с който да `предизвикаш` събеседника. Много американски филми гледаш. Не искам да участвам, защото наистина ми се отщя, а не защото нямам какво да кажа. Имам-напротив и това всички форумци го знаят. Но ти идваш тук, регистрираш се и след 2 дни си преценил/а всички, знаеш всичко с вече раздаваш правосъдие. а сега ако обичаш не ми прави спам в темата, защото достатъчно се отклонихме. ако толкова желаеш, има ЛС.
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет сеп 22, 2006 21:00

amber написа:Ако според теб грешна представа е това че трябва да съществува справедливост не виждам за каква Библия говориш. А равновесието за което спомена маи не е толкова уравновесено поне не си личи по събитията на които ставаме свидетели. След като за всичко си има причина изреди ми какви са причините хора да гладуват да биват избивани сигурно имаш някакъв отговор на въпроса. И да помислих и смятам че ако нещата си вървят по нормалнмия начин няма да се случи нищо фатално. войните не уравновесяват света. А приказки като `Бог бави, но не забравя не би трябвало да ни крепят. Нека си вземем нещата в наши ръце а не да проверяваме паметта на Бог.
Сещам се за някаква причина страните от третия свят да гладуват и за някои от нещата които ги изброи и тя просто не е Господ...Войните Господ ли ги прави...И тея класации кой бил най-богат...никой не обича да дели всеки събира за себе си...Хората са лоши не Господ...А и на 100% съм съгласна че трябва да има баланс...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пет сеп 22, 2006 22:52

:lol: хехе най накрая някой да е на мойто мнение така си е всеки гледа за себе си и после се оправдаваме с псевдобезсилие и с вяра в Господ.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 0:20

Някой някога преди нас беше казал "Адът - това са хората". Е, така си е. Всеки е такъв какъвто е. Някои вярват, други не. Аз също съм в конфликт с Всевишния, но уважавам мнението на вярващите в Него. Важното е колко си уязвим. Нека не се караме. Няма смисъл.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 23, 2006 15:10

simona

Някой някога преди нас беше казал "Адът - това са хората". Е, така си е. Всеки е такъв какъвто е. Някои вярват, други не. Аз също съм в конфликт с Всевишния, но уважавам мнението на вярващите в Него. Важното е колко си уязвим. Нека не се караме. Няма смисъл.
А, нима всички не сме крайно уязвими? Нима може да кажем кога ще умрем и дали ще има утрешен ден? Но да се върнем на темата или по-скоро да насочим към друг клон. Трябва ли да има промяна на Библията в наши дни (спрямо новите идеали, ценности и хора)? :smt069

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 15:16

Всеки е уязвим разбира се, особено ако докоснат точно тази струна където се намира слабостта. Защото се използва слабостта, за да ти намерят цаката. Библията едва ли ще бъде променена. Тя е от векове такава и така трябва да си остане. Все пак едва ли ние имаме правото да я променяме. Не разбирам от религия, но мисля, че тук Синода трябва да си каже думата ако е необходима промяна.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Отговори