Библията и времето

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Библията и времето

Мнение от Gab4o » пон авг 14, 2006 18:25

Здравейте ФоРуМцИ,
исках да ви задам един въпрос, който просто изникна в главата ми. Може би стана докато си мислех за грешките и всекидневните малки лоши неща, които правим. например една лъжа, било то и безобидна на пръв поглед.
Та въпросът ми, който се чудех как да формулирам е следният:
Възможно ли е в днешно време хората да спазваме десетте Божи заповеди? Има ли човек, който съумява да го прави и въобще, които се придържа към тях и се опитва да живее спрямо тези заповеди? Самозабравихме ли се хората?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

....................

Мнение от dream_live » съб авг 19, 2006 18:44

Аз си мисля че няма такъв човек, но дори и да има незнам до колко е доволен от живота който води. А съвсем друг въпрос е дали трябва да ги спазваме. Как ли би изглеждала Библията ако беше написана в наши дни. :?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб авг 19, 2006 19:01

dream_live

Аз си мисля че няма такъв човек, но дори и да има незнам до колко е доволен от живота който води. А съвсем друг въпрос е дали трябва да ги спазваме. Как ли би изглеждала Библията ако беше написана в наши дни. Confused
Не искам да си представя това нещо...Може би нещо опиращо да големите писания в големите корпорации. Лудница с една дума казано. :smt124

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » съб авг 19, 2006 19:41

В днешно време всеки иска да опита от всичко и по много, никой не спазва заповеди и ограничения. А моето предложение за име на библията е - Библия на капитализма :wink:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб авг 19, 2006 19:46

А може и да я напише някой който се е надрусал тогава ще бъде "Библия от конопени листа" или нещо още по фрапиращо.
Диктаторите също си пишат свои библия "Моята борба" е библията на нациста в 40-те и 50-те години на миналият век
Последна промяна от Vassil на нед авг 20, 2006 19:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб авг 19, 2006 20:53

Заповед номер 1 `Всеки е невинен до доказване на противното`
:lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 05, 2006 16:26

не мисля че ни трябва въоще и изобщо нещо наречено библия нямам нужда от никакви "заповеди" ( камо ли Божи) за да знам какъв път да следвам в живота си а пак за останалото си има закони във всяка държава( макар и често нарушавани)
човек трябва сам да определя начина си на живот а не както винаги да се опитват да му налагат някакви норми на поведение :)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср сеп 06, 2006 1:21

amber написа:не мисля че ни трябва въоще и изобщо нещо наречено библия нямам нужда от никакви "заповеди" ( камо ли Божи) за да знам какъв път да следвам в живота си а пак за останалото си има закони във всяка държава( макар и често нарушавани)
човек трябва сам да определя начина си на живот а не както винаги да се опитват да му налагат някакви норми на поведение :)
доста крайно изказване спрямо Библията, религията и Господ. А това `камо ли Божи` е черешката..добре, щом не вярваш и не ти трябват защо написа `Божи` с главна буква. За какво ти е след като не го зачиташ? След като така искрено и право заявяваш своето мнение по този въпрос, значи не би следвало да се съобразяваш с нормите, че `тези неща` се пишат с главна буква..
мисля, че си права за начина на живот - човек трябва да го определя сам, да прави своя избор, но ако никой не се съобразява с остовни норми на поведение тогава анархията и всички беди ще ни се стоварят на главата, не мислиш ли?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » ср сеп 06, 2006 2:06

Ако не зачиташ никакви правила и норми, до къде ще стигне света. То няма да е свбода, а ще е свободия :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » ср сеп 06, 2006 21:19

Не мисля че е крайно поне не по крайно от изказванията на разни фанатици по тази тема така че нещата се уравновесяват :D. А пък анархията е политическа ситуация и тя няма нищо общо с това дали си религиозен или не. Вече казах че затова всяка държава си има управление, затова ходиме на избори, за да може да има определени норми на поведение и те да се спазват. За мен християнството не е нищо повече от една робска религия ( пък и историята го е доказала) . Не натрапвам мнението си на никой, но съм силно убедена в него( както си и личи :D ). Повечето хора си имат семейства и “заповеди” като “почитай майка си и баща си “ могат да научат и в него . . Не мисля че не трябва да има правила напротив те са много важни за развитието на хората, но правила които биват налагани и приемани заради страха от някакво Боже наказание не са особено препоръчителни.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср сеп 06, 2006 22:18

докато четох мнението ми идваха куп неща, но накрая се обърках как да ги кажа всичките, преплитат се едно в друго. Мисля, че не е хубаво да нямаме вяра, не че ще сме съдени или нещо такова, а просто който не е вярващ рано или късно се сблъсква с това и си дава сметка за много неща.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » ср сеп 06, 2006 22:54

не казвам да нямаме вяра а напротив. Човек може да вярва в себе си в семейството си а не в неща които никога не би могъл да си докаже. Ако хората вярват повече в себе си отколкото в Господ света ще се подобри доста и то към хубаво :)

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

...................

Мнение от dream_live » ср сеп 06, 2006 23:24

Ето че стигнахме до най-важното, а то е че трябва да вярваш в себе си, трябва да вярваш че можеш да постигнеш всичко което си пожелаеш, трябва да вярваш че можеш да промениш нещата :wink:

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » ср сеп 06, 2006 23:33

:smt038 :smt122 :D

Добавено от Black^Dead^Empty^Soul
виж точка 7 от Правила

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет сеп 07, 2006 13:44

amber написа:Човек може да вярва в себе си в семейството си а не в неща които никога не би могъл да си докаже.
кажи ми тогава кое чудо е доказано до този момент, нима любовта не е чудо? нима вярваш, че се дължи на хромозоми? отхвърляйки Господ и вярата в нещо по-висше ти казваш, че ние сме връх в системата. А според мен е глупаво да се смята, че няма нищо по-висше от нас. Природата е по-висша, енергията - а всичко това е Господ.
Изображение
Изображение

Отговори