Критерии ли е за вас чуждото мнение

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 01, 2006 23:25

Не зная личността Чичко Фройд, но той е несъвместим с вътрешните ми убеждения. Ами самия той ако беше много в ред нямаше да стигне до този си спад в живота. Всекиизбира собствения си път. А колко ще се задълбочава или не си е негова работа. "Мисля, следователно съществувам". Я си представи безмозъчното същество какво може да бъде - ами абсолютен робот. Машинка, гледа те и не те вижда. Разни копчета, които се управляват с дистанционно, и въпреки всичко желязо. Е, има и такъв род живи хора. Тяхното самосъзнание е на ниво нула. Разликата между Фройд и Сократ е голяма. Единия е аскет, другия духовно извисен. Това, че Сократ е мислил, не значи че не е у ред. А чуждото мнение за него е една нова мисъл и може би откриване на себеподобния. Но може би все пак би трябвало да е благодарен на Ксантипа, която пък е била самия Ад, независимо, че неговата душа и мисъл е самия Рай. Не е задължително мисълта ти да дълбае и съсипва вътрешността ти, а просто да устои на набезите на връхлитащия ни понякога сблъсък. Адекватността е много състоятелно качество. :D
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 02, 2006 21:02

simona написа:Не зная личността Чичко Фройд, но той е несъвместим с вътрешните ми убеждения. Ами самия той ако беше много в ред нямаше да стигне до този си спад в живота. Всекиизбира собствения си път. А колко ще се задълбочава или не си е негова работа. "Мисля, следователно съществувам". Я си представи безмозъчното същество какво може да бъде - ами абсолютен робот. Машинка, гледа те и не те вижда. Разни копчета, които се управляват с дистанционно, и въпреки всичко желязо. Е, има и такъв род живи хора. Тяхното самосъзнание е на ниво нула. Разликата между Фройд и Сократ е голяма. Единия е аскет, другия духовно извисен. Това, че Сократ е мислил, не значи че не е у ред. А чуждото мнение за него е една нова мисъл и може би откриване на себеподобния. Но може би все пак би трябвало да е благодарен на Ксантипа, която пък е била самия Ад, независимо, че неговата душа и мисъл е самия Рай. Не е задължително мисълта ти да дълбае и съсипва вътрешността ти, а просто да устои на набезите на връхлитащия ни понякога сблъсък. Адекватността е много състоятелно качество. :D

Надявам се, че греша относно неприятния ти тон към Vassil.
Според мен изказването, че може ти да не си `у ред` е много точно. Наскоро гледах и един филм, в който се говори, че всичко е в нашата глава и реалността е каквато си я направим. Как силата на мисълта може да направи чудеса.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:53

Чичко Фройд е признат за основател на психоанализата. Има приемливи негови идеи, но има и такива които в бъдеще след развиването им са звучали къде по-добре. Вярно е, че с неговите твърдения е предизвикал почти революция в мисленето на хората по това време. И аз не съм му особен фен идеята ми беше: Стига да искат хората могат да оправдаят "пред себе си или околните" това, че живуркат и се разкарват като зомбясали. Връщаме се пак на З. Фройд и теорията му за масите хехе.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » ср окт 04, 2006 0:25

Габчо, абсолютно си в грешка. Тонът си ми е чист отговор към неговото писане. А относно великите мислители и техните мисли винаги съм била малко настрана, с изключение на няколко които са ми помогнали житейски, като чета техни книги и аналитичните из произведения, към които естествено не съм изобщо пристрастена. Само ги взимам като основа за моя по-нататъшен смислен живот. Споко. Не съм заядливка изобщо. Едва ли бих допуснала контра в един форум. И винаги съм уважавала което и да е мнение, независимо от различията които се получават понякога. Но именно различията в мислите ни карат да си говорим и правим дискусия. Ами зомбита колкото щеш. А за разкарването няма да е лошо човек да посети в почивните дни например Родопи планина. Има какво да види и малко релакс след напрегната седмица ще е добре.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб фев 03, 2007 0:33

От темата следва и един въпрос... Тежко ли е бремето на "данък обществено мнение"?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед фев 04, 2007 0:23

За данъка "обществено мнение" може да се приказва много и примери дал господ! Лично на мен не ми дреме какво мислят за мене околните (особенно тези дето ме познават, но аз не съм чувал за тях) Ако не харесват нещо у мен или мен като цяло имат едно единствено право: Да правят като вятъра
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » нед фев 04, 2007 2:42

Който не ме харесва - няма вкус! :D
Живеейки сред хора не можем да не изслушваме тяхното мнение. А дали ще се съобразим с него - това вече си е лично наша работа. Аз никога не съм плащала "данък обществено мнение", но се съобразявам с някои фактори като ситуация, място и време. Все пак не можем навсякъде по всяко време да ходим по бански. Не, че не можем, но не е желателно. И в крайна сметка решението си е наше, но нищо не ни пречи да изслушваме хората около нас, особено когато са достатъчно близки и знаем, че ще са безпристрастни.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Отговори