Критерии ли е за вас чуждото мнение

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Критерии ли е за вас чуждото мнение

Мнение от Gab4o » съб юли 22, 2006 23:35

Здравейте ФоРуМцИ,
искам да ви попитам критерии ли е за вас чуждото мнение? Съобразявате ли се с впечатлението, приказките и забележките на другите към вас? Бихте ли си сменили блузата, която харесвате ако като излезете навън 5 човека ви кажат, че не изглеждате добре в нея? Бихте ли се разплакали ако ви обидят, че сте дебели или нещо друго? Бихте ли записали да учите нещо съвсем различно от вашите интереси и амбиции само и само то да е по-престижно и да сте с реноме пред хората?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..............................

Мнение от dream_live » ср юли 26, 2006 18:16

Изобщо не ме интересува чуждото мнение, някои познати казват че съм непукист, но аз немисля точно така. Нищо неможе да ме накара да спра да правя това което ми харесва или смятам за правилно, заради това често ми се случва мои близки хора да ми се сърдят, но какво да правя просто съм си такъв. :?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет юли 28, 2006 21:53

Не мисля, че човек трябва да се извинява заради това, че си по-естествен.

Аз се съобразявам с мнението на останалите в различна тежест, но те не са основополагащи за моите действия. Разбира се това е последвано и понякога от приказки като "троши си главата" "ти си знаеш" "прави каквото искаш" и аз го правя. :?
Последна промяна от Vassil на чет авг 03, 2006 23:02, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

....................

Мнение от dream_live » чет авг 03, 2006 17:48

В крайна сметка не може всички да бъдем едни и същи.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб авг 05, 2006 11:22

Ами аз на моменти се влияя от чуждото мнение, на моменти не,но мнението на приятелите ми за мен е важно и се старая да го отчитам винаги.И ако 5 човека ми кажат нещо за моята блуза например, бих се замислила и ако се харесвам така бих си я носила.А доколкото външния ми вид такава съм си и не мога да се пороменя,но въпреки това ако някой чието мнение е важно за мен ми каже нещо грубо по тоя въпрос няма да ми е много весело...А за образованието майками ме подкрепя,но много други роднини не,всеки иска аз да реализирам неговите неосъществени мечти,ама това си е моя живот нали така
Като цяло според мен не трябва нацяло да загърбваме чуждото мнение...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 05, 2006 12:59

Willow
....
Да Willow, не трябва. Това би ни превърнало в едни самовглъбени егоисти. Тук идва и въпроса доколко да го толерираме и да бъде ли в голяма степен по-определящо от вътрешното ни светоусещане.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб авг 05, 2006 14:52

Мисля че не трябва да оставим чуждото мнение да заглушава вътрешното ни усещане,а да помислим върху него и да не го загърбваме просто защото то не съвпада с нашето...Сигурно има нещо като "златна среда" но аз не вярвам в нея...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » съб авг 12, 2006 9:56

Какво му е лошото да си егоист?

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 05, 2006 16:30

да си егоист лошо няма но зависи към кой и до каква степен :) а иначе егоизма движи света - макар и към лошо ;)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 08, 2006 11:38

Vassil написа:
Willow
....
Да Willow, не трябва. Това би ни превърнало в едни самовглъбени егоисти. Тук идва и въпроса доколко да го толерираме и да бъде ли в голяма степен по-определящо от вътрешното ни светоусещане.
това ме подсети за малко отклонение от темата
случвало ли ви се е съвета и мнението на някой да се превърнат в заповед, задължение към което ви подтикват едва ли не насила? както уилоу каза за неосъществените мечти на родителите, които искат да ги предадат и на децата си и правят всичко възможно за това, без да ги е грижа какво желаят децата?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » съб сеп 09, 2006 15:28

На мен не ми се е случвало. :) Винага съм правил каквото си поискам и нищо и нокой не може да ми влияе. Все пак аз ли си живея живота или някой друг :wink:

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 17:25

При всички случаи уважавам чуждото мнение, но зависи до каква степен съвпада с моето в разговора или по принцип. Спорът който евентуално може да се разрази не е причина за негативно отношение на единия спрямо другия. Даже и от един лош човек може да си вземе някаква поука. Възможно е и да си прав dream_live , но си мисля, че ако взема да правя каквото си искам не бих уважавала никой. Животът естествено си е мой, но винаги има какво ново да се научи във връзка с него. Дано обаче едно чуждо мнение не навлече сляпата омраза. Тогава нещата наистина стават неконтролируеми, защото всеки иска по някакъв си начин уж да се доказва. Ами това не е задължително. Важното е да си в мир със себе си и околния свят. Малките и слаби хора винаги прибягват до нечий обект под формата на "сила" и "начин обекта да бъде подведен чрез подигравка".Не е задължително това да става. Хората не са подметки на обувка. Всеки иска да бъде признат, независимо от коя прослойка или категория е той. Това е заложено в човека. Важното е да бъдеш мотивиран.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб сеп 30, 2006 19:50

simona

При всички случаи уважавам чуждото мнение, но зависи до каква степен съвпада с моето в разговора или по принцип. Спорът който евентуално може да се разрази не е причина за негативно отношение на единия спрямо другия. Даже и от един лош човек може да си вземе някаква поука. Възможно е и да си прав dream_live , но си мисля, че ако взема да правя каквото си искам не бих уважавала никой. Животът естествено си е мой, но винаги има какво ново да се научи във връзка с него. Дано обаче едно чуждо мнение не навлече сляпата омраза. Тогава нещата наистина стават неконтролируеми, защото всеки иска по някакъв си начин уж да се доказва. Ами това не е задължително. Важното е да си в мир със себе си и околния свят. Малките и слаби хора винаги прибягват до нечий обект под формата на "сила" и "начин обекта да бъде подведен чрез подигравка".Не е задължително това да става. Хората не са подметки на обувка. Всеки иска да бъде признат, независимо от коя прослойка или категория е той. Това е заложено в човека. Важното е да бъдеш мотивиран.
Но също така често отрицателно се "мотивира" даден човек, че според външен вид, дрехи средства и т.н. той е малоценен и "безмозъчен"...
Има една приказка, че ако на един човек (дори здрав) му се каже, че нещо не изглежда добре (да не си болен?) и т.н и после се повтори няколко пъти това с други хора влезли в "шегата" човек понякога дори може да се усъмни и така на "шега" баш да не му бъде добре. Самовнушението може дори да накара човек който е обиждан много да падне дори до прага на това да си казва "тъп съм глупав съм" и ако не намери сила да загуби много...

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 01, 2006 1:34

А аз, поне от това което ми е сервирал живота досега, знам следното: Всеки може да направи такъв катаклизъм, че друг човек да се почувства малоценен и безпомощен и то не само вътрешно, но и като цяло. Е, питам, що за хора са тези, които по всякакъв начин искат да нагрубят, да те накарат да се усъмниш в собствената си личност, да мога да те изкарат тъпоумен и най-вече да те осмеят по всички правила на изкуството, за да могат те да прогресират за сметка на този, който при всички положения е човек с достойнство, но язвителността, завистта, некоректността и прекаленото самочувствие което няма покритие дава приоритет на тези, които имат опашка за която се държат и смигат свойски само на тези които слагат папионки. А относно самовнушението, това е приоритет на психогенна основа. Излишното задълбочаване наистина води до неефикасни последствия. Всъщност не съм психолог, но преди време изчетох един куп литература по този въпрос. В краяна сметка колкото по-малко мисли човек, толкова по-добре. Който много мисли и много знае, той трупа мъка. Така, че по-добре да не трупаме такава. Всичко което ни заобикаля е важно. Във всеки един момент може да ни кажат нещо, или да ни се случи нещо, зависи как го приема дясното полукълбо. А доколкото знам то ни кара да бъдем в хармония и не допускаме злонамерени приказки да се внедрят в нас и нарушат това което се нарича спокойствие. Е, несъмнението понякога това става. Не може да бъдем все усмихнати и да се контролираме, но който успее да надхитри негатива, тоя ще успее и да омаловажи една клюка например. Не помня вече кой беше казал това, че "Ако някой говори клюки за мен и те не са истина, се смея, а ако са истина, то трябва да се вземат мерки." Нещо подобно беше. Май прекалих. Ами като ме нападнат мисли пиша та пиша, дано само е със стойност.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед окт 01, 2006 12:37

Тази сентенция за мъката не съм съгласен с нея, а и това, че повечето мислене вреди(разбирасе ако не се мисли самоцелно). Тези митове са измислени от хора които са искали и другите да са като тях и да не се стремят към нищо повече.
И аз се сблъсках на един етап с много литература по темата. Според Фройд (чичо Фройд бе знаете го) това, че си се замислил за вътрешния ти свят и психологията ти, вече говори, че има възможност ти да не си "у ред". :smt038

Отговори