Сигурност...

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Сигурност...

Мнение от Willow » чет юли 20, 2006 13:47

Преди някоколко дена се сетих за едно странно чувство- сигурността...
Мисля,че един единствен път в живота си съм изпитала истинска сигурност.Бях малка,не помня на колко години,след поредния скандал между родителите ми аз изтичах плачейки при майка си и и казах "Мамо,не искам вече да се карате с татко,не искам...." Тя ме прегърна и топло ми отговори "ОБЕЩАВАМ,повече няма".И след това аз бях спокойна и наистина сигурна, че няма да ги видя пак да се карат.Бях обедена в думите на майка си,тя беше казала така,нямаше как да ме подведе,думите и не подлежаха на съмнение и това ме накара да изпитам една топлата отвътре,една сигурност...До следващия ден...
Какво за вас е сигурността? Кога сте изпитвали/изпитвате сигурност?
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юли 20, 2006 21:18

Сигурността е едно от предимствата на социалното общество. Разбира се сигурността е за сметка на свободата. Същинската сигурност е просто една химера нещо което замазва тревожните мисли които се въртят из главите ни поради един или друг повод. Сигурността е едно усещане останало от детството гръдта и топлата ласка на майката и дори още по-назад в коремът и. Изведнъж то излиза от вътре и с това се свършва и "сигурността". И нещо като за край: "Постоянни са параметрите само на мъртвият пациент" ... ето и в това можем да бъдем сигурни...донякъде :twisted:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

ами

Мнение от Gab4o » съб юли 22, 2006 23:15

Знаеш ли Уилоу,
интересно е когато ти започнеш да даваш сигурност.Това идва със съзряването и поемането на все повече и по-важни отговорности. Става така, че нещата за които до вчера си разчитал на родителите си, са в твои ръце. Когато някой разчита на теб също прави ситуацията зависима от теб.Има моменти, когато нямаме право на грешки и неуспех, защото нечия сигурност зависи от нас - имам предвид примера който ти даде - за детето и майката. Че в майчината прегръдка то се чувства сугурно и защитено.
А ако трябва да отговоря директно на въпроса ти кога се чувствам в сигурност - то това е в прегръдките на приятелят ми, когото безкрайно обичам. И не само в тях, дори в самото присъствие и всичко свързано с него. Той ми дава всичко, от което имам нужда, включително сигурност.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон сеп 11, 2006 21:58

Сигурността ли?
Това е нещо което изчезва за секунди и те оставя изненадан. Трябва да градиш много от началото. Това понякога помага да научим много неща, като това, че късмета понякога и изневерява.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 11, 2007 17:15

темата е интересна, жалко, че е позабравена
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » чет окт 11, 2007 17:31

За да си сигурен в нещо първо трябва да си сигурен в себе си и в уменията си. Нататък е лесно.

Повече сигурност има в силните хора. Например при животните. Хищниците разчитат на своите умения, а понякога и на няколко индивида от групата му. А жертвите му се движат в стада с пъти по-голям брой индивиди, защото са по-слаби. При нас хората също е така. Но нашия джокер е че трябва сме сигурни и в ума и разсъдака си. Да не се паникйосваме, да не се придаваме. Това е да си сигурен в себе си. После прецени дали е нужно да търсиш сигурност сред останалите.

Това е за мен, вид инстинкт, който ние можем да контролираме стига да поискаме.
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет окт 12, 2007 7:58

gorski_
Повече сигурност има в силните хора. Например при животните. Хищниците разчитат на своите умения, а понякога и на няколко индивида от групата му. А жертвите му се движат в стада с пъти по-голям брой индивиди, защото са по-слаби. При нас хората също е така. Но нашия джокер е че трябва сме сигурни и в ума и разсъдака си. Да не се паникйосваме, да не се придаваме. Това е да си сигурен в себе си. После прецени дали е нужно да търсиш сигурност сред останалите.

Това е за мен, вид инстинкт, който ние можем да контролираме стига да поискаме.
Справянето в кризисни ситуации също може да бъде научено. Макар и по настоятелно нещата стават. Точно когато стават такива ситуации лъсват хората които стават и които не.
А за сигурноста ли? Това "излежаване" което е погубило не една империя? Това "отпускане" което е похабило духа ли? Сигурноста която кара хората да гледат телевизия полузаспало ли или тази на придъвкването на храната върху мръсният диван? Сигурноста която е компилация между живот в наблюдение и липса на избор ли? Списъкът е дълъг. О даа тя става определено по-голяма откакто прадедите ни са гонили животните от пещерите си. Каква е цената?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 15, 2007 0:08

Справянето в кризисни ситуации също може да бъде научено. Макар и по настоятелно нещата стават. Точно когато стават такива ситуации лъсват хората които стават и които не.
Браво, Vassil,
това е много вярно! По-точно не мога и да го кажа!
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт ное 06, 2007 11:56

Чувствате ли се сигурни? Какво ви кара да се чувствате сигурни? Какво правите когато всичко е зле и няма на какво да се опрете?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср ное 07, 2007 19:58

инстинкта за оцеляване...не ми се говори в момента, но е провокиращ въпрос и ще се изкажа по-така скоро...
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 21, 2007 15:05

Питах каква е цената, но сега ще перифразирам колко плащаме?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 21, 2008 23:30

Vassil написа:Чувствате ли се сигурни? Какво ви кара да се чувствате сигурни? Какво правите когато всичко е зле и няма на какво да се опрете?
Единственото нещо на което разчитаме е, че ще има утре - това го вярва всеки човек. А какво е утре - бивше вчера или настоящо днес?
Вярата, че утре ще го има е това което ни крепи, дори и всичко да върви на зле. Неизвестността от това какво ни готви утрешния ден е единственото сигурно нещо. Надяваме се утре да бъде по-добре от днес. И така това ни мотивира и започваме да действаме за себе си и за собственото си утре. Просто търсим начин да променим нещата в наша полза. Знам, че е трудно когато сме изправени пред непробиваема стена, но пък защо трябва да я пробиваме, можем да я заобиколим или изкачим. Просто човек винаги търси изход в наглед безизходните ситуации и е учудващо, че повечето хора го намират.
А колко плащаме - това е неизмеримо тъй като някой плащат с компромис, други със материални неща, всеки както го разбира.
Лично аз мисля, че е много сложно и много субективно.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт яну 22, 2008 9:56

Сигурността ми отива долу-горе в същата графа като с щастието. Бориш се за тях дълго, получаваш ги за неимоверно кратко, след което пак тръгваш да ги губиш. Има моменти, в които съм искала просто да счупя всички часовници на тая земя и да си представя, че времето е спряло, за да задържа мига. Но всички знаем, че не работи като вариант... Да даваш сигурност е още по-трудно. За да дадеш, трябва да имаш. А по-лошото е, че в това отношение все още се чувстваме много зависими от другите. Не че е грешно, но всъщност не е правилно...(не знам как се получава :oops: )
Просто сигурността си трябва да я търсим вътре в нас, не някъде наоколо. В душевния си мир и светоглед. наготово няма как.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт яну 22, 2008 13:29

няма такова нещо като пълна сигурност!!!!
Винаги се случва точно това от което най-много се пазиш и си сигурен че няма как да стане

Отговори