когато направите нещо добро,

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

когато направите нещо добро,

Мнение от Gab4o » ср юни 07, 2006 15:56

Здравейте ФоРуМцИ
интересно ми е ..когато направите нещо добро - за лично удовлетворение ли го вършите или имате потребност веднага да разберат колкото се може повече хора..
както има една поговорка - направи добро и го хвърли в морето..очаквате ли нещо в замяна на добрините си? Или ви идват отвътре?
темата е широка, може да добавите нещо около моите въпроси
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юли 22, 2006 23:27

ще се радвам някой да помисли по темата и ако желае да отговори, тъй като за мен мнението ви е интересно и полезно.споделете
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..............................

Мнение от dream_live » ср юли 26, 2006 18:27

Днес беше последното ми добро дело. Една кола спря до мен на улицата, хората вътре ми говореха на английски и аз с беглите си познания по този език разбрах че искат да ги опътя как да стигнат да Свиленград. Моя българо- английски свърши работа.Общо взето бяхме много кумична гледка но успях да помогна :wink:

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 05, 2006 16:33

ако някой ми каже че когато прави добро не е за лична потребност не бих му повярвала. Дори само желанието да си нужен на някой е лична потребност

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..........................

Мнение от dream_live » вт сеп 05, 2006 18:32

Аз съм жив пример за това. Обичам хората да имат нужда от мен, дори понякога сам предизвиквам тази нужда 8)

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 05, 2006 20:14

е това вече не е егоизъм а малко по сложен случай :D :wink: [/b]

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

...................

Мнение от dream_live » ср сеп 06, 2006 0:51

Формулирай какъв случей е това, много ми е интересно 8) :lol:

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » ср сеп 06, 2006 21:23

не знам но със сигурност не е по темата :D

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт май 26, 2009 18:43

Като цяло повечето хора които правят добро го правят не толкова с идеята да го разгласяват колкото с идеята за самата помощ. Това да почнеш да се гордееш наляво и надясно, не е толкова лицеприятен факт. Макар и от една страна "лошото" "помага" като дава идея и на останалите, че има защо да се прави (ако до момента не са се досетили разибира се).

Потребителски аватар
Wally
Мярвал се
Регистриран: пет май 29, 2009 16:21

Мнение от Wally » чет юни 04, 2009 23:14

доброто деяние си е добро деяние...оценено или не върши работа :)
дали ще бъде запомнено...кого го е грижа...ако е искал да бъде оценена неговата помощ...може би щеше да каже... "оценете го" :lol: !
аз когато помагам...помагам от сърце...не искам отплата от никого... и винаги знам,че на следващия ден този,на когото съм помогнал "няма да ми помни името" ...е понякога правя големи разходи...но някак ми става кеф като знам,че съм помогнал :) а като имам пари в излишък вместо да ям поредната вредна храна,която няма да ме наяде и с 10% защо да не дам на човек,който има нужда от тези пари повече от мен :)

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » нед юни 07, 2009 23:55

Мисля че когато се иска нещо в замяна за доброто деяние, то вече не е добро. А кога е подходящо да се помага, вреди ли? Според мен е страхотно когато някой направи нещо просто ей така, просто за другия. Но е много лошо когато се прекалява. Задължително ще се намери човек който ще се опита да те използва.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 20, 2011 20:53

Правя добрини защото нагласата ми е такава, вярвам, че с добри постъпки или думи всички са по - спокойни, няма напрежение от това, че някой около мен е затруднен. Без значение дали е познат или не човека, аз предпочитам да подам ръка, отколкото да подмина разсеяно. Не го правя за да получа нещо в замяна, а за лично удовлетворение, че съм можела и съм го направила.
И на мен са ми помагали, напълно непознати, не са ме издирвали за да им върна добрината.
Житейските несгоди застигат в някакъв момент всеки от нас, някой се справят сами на други им е нужна помощ и не трябва да се скъпим да вършим добри неща.
Може би така разсъждавам, защото това което ме тормози много е да видя, че някой не може да се справи без помощ и другите да го отминават.

Отговори