"Вечната любов" и биологията

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

"Вечната любов" и биологията

Мнение от BPAHA » вт май 23, 2006 12:01

Общоприетите атрибути на страстта, като учестено сърцебиене, еуфория, повишена притеснителност в присъствието на обекта на нашите интимни мисли и любовен повик, могат да бъдат обяснени с повишението на концентрацията на фактора на растежа на нервите (ФРН) в кръвта на влюбените.

За разлика от контролната група, в кръвта на влюбените е била определена повишена концентрация на белтъка, наречен фактор на растежа на нервите (ФРН). Оказало се, че неговата концентрация при влюбени била с 1.5 пъти по-висока при влюбени дългогодишни партньори, и с 1.8 пъти по-висока при неангажирани с дългогодишна връзка, но влюбени хора. Освен това, нивото на ФРН се оказало в пряка зависимост от романтичните чувства на участниците, което било оценявано по скалата на страстта.
При проследяване във времето на записаните в експеримента участници, след 12 до 24 месеца, у партньорите, които били запазили своя изходен партньорски статус, но загубили своята свежест на чувствата, били изследвани концентрациите на ФРН, като се оказало, че те са почти еднакви с тези на контролата, т.е. намалели. Факторът на растежа на нервите (ФРН) представлява белтък, който регулира развитието и е нужен за виталитета на симпатиковите нервни клетки и някои структури на централната нервна система, в частност хипофизата. Източник на този фактор се явяват слюнчените жлези, а също и определени клетки от централна нервна система. През 1986 година, американката Rita Levi-Montalcini получава Нобелова награда за откритието на този белтък.
Благодарение на това проучване, сексологията изясни, кои са причините за влюбеност, но също така стана ясно, че любовта не е вечна, според концентрацията на този белтък.
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.............................

Мнение от dream_live » пет май 26, 2006 12:21

:smt098

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юли 20, 2006 22:04

И аз не съм сигурен, че тези изслевания са показали пълната природа на любовтта.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 19, 2006 19:48

Според мен тези изследвания показат до голяма степен може би по скоро научно природата на влюбването но не и природата на любовта, а между двете знаете има разлика-едното може да е "само хормони".

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » съб авг 19, 2006 19:51

Незнам да ли това може да се опише с думи :smt007

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон фев 05, 2007 17:50

Моля ви, мили хора, бъдете съпричастни с работата на биолозите! Нали и те трябва да имат работа! И те деца хранят!
Явно тази група биолози, които са решили научно да обосноват химичнo-биологичните процеси в тялото на влюбените, или са нямали друга работа, или са търсели сензация, или и двете.
И все пак похвално, решили са да светнат горките необразовани влюбени, защото нали се сещате, че тях именно това живо ги интересува! :D
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт юни 19, 2007 21:42

Gab4o
но я помислете ако снижим всичко и обясним целият си свят с биологията, сигурно щяхме да спим в дезинфекциращи камери вместо легла, защото всеки знае, че нон-стоп по тялото ни се разхождат микроскопични създания Very Happy (ако някой не е знаел да не се шашка) Very Happy
Правим го с почистващите препарати и като няма с какво да се бори организма почва борба срущу себе си. Асми и ред други заболявания.
Интересно е точно на 24-тия месец в 00:00 ли изчезват признаците? Бъдете наблюдателни.
Повечето анкетирани деца свъзват учените с откачени хора. Според психолозите учените и творците сублимират. Представете си някой "луд" учен в голяма степен ги свързвате с липса на личен живот, а понякога и семейство.
"Гроздето горчиво ли е"?
Последна промяна от Vassil на ср юни 20, 2007 8:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср юни 20, 2007 0:29

Тези учени са установили нещо, но изводите някои си ги е тълкувал както му харесва! Да наистина трябва да има такова нещо - тялото не върши нищо на сила (всяко наше движение или мисъл в крайна сметка е плод на химическа реакция в тялото) И така биолозите са намерили химичното обяснение за това чувство, ако математиците се разтърсят те ще намерят математическо....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср юни 20, 2007 16:53

Ако ги нямаше учените, всички вие щяхте да бъдете отдавна кал и лайна в пумиините ями на средновековната епидемия от чума и 99 процентовата детсска смъртност.

Но добре че учените не се връзват на нещастните жалки мнения на гниещите в илюзии, боклуци и самозалъгване простосмъртни

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср юни 20, 2007 17:01

Гарджо никой не заклеймява ученият като учен. Но съгласи се - от учен до учен има разлика. Да, "благодаря" е нищожно за делата на тези, които са помогнали чрез науката, но какво би казал на създателите на атомната бомба? На оръжията? Просто на никой не му се ще да му бъде обяснявано как най-великото и красиво нещо на тази земя е проста биология, и че, да, всъщност далеч не е толкова велико. Иначе би било интересно ако вместо "влюбен съм в теб", казваме на любимия или любомата " Концентрацията на белтъкът, наречен фактор на растежа на нервите ми е изключително повишен заради теб"...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср юни 20, 2007 17:08

ок, чайче, съгласявам се.. какъв е смисъла да споря с вас..
нали аз съм се пак ши**няка на форума.

кво да говоря за биология и наука. Вие вече знаете всички тайни на цялата вселена.

Вашия житейски опит (който е средна възраст 13 години) е неуспорим и железен!

Чакам си заключването на тоя форум и бана в новия!

Цензура, добавена от Габчо

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср юни 20, 2007 17:11

Интересно е точно на 24-тия месец в 00:00 ли изчезват признаците? Бъдете наблюдателни.
ДА, Василе! ТОЧНО на секундата се цепи!!

Засичал съм си лично няколко пъти!

Хепи нау?

Няма да е лошо да земеш да си зачичаш и ти, и ще се удивиш

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср юни 20, 2007 17:15

Искаш нов форум? И същевременно искаш бан. Аз пък не искам нито да има нов форум, нито ти да имаш бан. Искам точно ти да си ши**няка на форума. Искам да те има тук. Житейския ни опит доказва, че е имало времена, когато разговорите са се водили по един друг, по-удовлетворяващ начин за всички. Не ми казвай, че си щастлив със сегашните си мнения. Преди градеше със всяко изказване. Сега деградираш. Откога използваш изрази като "какъв е смисъла да споря с вас"???? Какво става с теб?.......Едно голямо "извинете" на всички останали. Може това тук да го изтриете с най-голямо удоволсвие. На мен ми писна.

Цензура, добавена от Габчо
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср юни 20, 2007 17:51

Tea написа:Искаш нов форум? И същевременно искаш бан. Аз пък не искам нито да има нов форум, нито ти да имаш бан. Искам точно ти да си ши**няка на форума. Искам да те има тук. Житейския ни опит доказва, че е имало времена, когато разговорите са се водили по един друг, по-удовлетворяващ начин за всички. Не ми казвай, че си щастлив със сегашните си мнения. Преди градеше със всяко изказване. Сега деградираш. Откога използваш изрази като "какъв е смисъла да споря с вас"???? Какво става с теб?.......Едно голямо "извинете" на всички останали. Може това тук да го изтриете с най-голямо удоволсвие. На мен ми писна.

Всичко се променя, дори и аз. Не съм нещо по-различно, напротив![/quote]

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет сеп 13, 2007 14:07

BPAHA

Цитат:

ДА, Василе! ТОЧНО на секундата се цепи!!

Засичал съм си лично няколко пъти!

Хепи нау?

Няма да е лошо да земеш да си зачичаш и ти, и ще се удивиш

Е на учените да им дадем повод за нови субсидии опа изследвания. Месеците си минаха отдавна, а аз си обичам още с цялата си душа и сърце. Смятам, че съм намерил човекът който съм търсил цял живот -може да е заради това. Щастлив съм че така стана и че мога да го показвам.
ВРАНА при теб да са минавали така 2 години след които още обичаш?Помисли си отново, а защо не и останалите...

Отговори