Ходите ли на църква?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

...................

Мнение от dream_live » ср апр 26, 2006 15:08

Аз не ходя, защото не съм вярващ и много ме дразнят хората които го правят само за пред хората.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет апр 27, 2006 9:20

Конкретно по въпроса аз ходя на църква само по големите християнски празници,за да бъда със семейството си...Иначе не мисля,че като един път в годината отидеш на църква и целунеш две икони всичко ти е простено,не че има нещо лошо в това,който така разбира вярата си за него това е начина...все пак вярата е строго индивидуална...за мен най-светлия и свят храм е сърцето...Ако от сърце обичаш Боговете те го усещат и ти помагат...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » чет авг 03, 2006 17:41

Незнам, когато влезна църква чувствам някакво напрежение, същото се получава когато съм на гробищата.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб авг 05, 2006 11:30

Много ме боли че всичко в днешно време е толкова комерсиално та дори и в храмовете,където трябва поне за миг да забравим за материалния свят който ни обгражда и да вникнем в себе си....На всеки празник свещичките вместо 10 стотинки стават 50,светената вода се продава,и свещеника престига с 15 мин закъснение с излъскам бял мерцедес и спира в двора на църквата...Не навсякаде е така,но факта че се случва ме отвращава.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб авг 05, 2006 12:53

Християнството в основата си има една добра идея. Вижда се голям формализъм в църквата което е и в нейно предимство, но и основен нейн недостатък. Както други институции тя трябва да е стабилна и да не използва непроверени неща за да не се "издъни". В миналото точно тази непреклонност против течения е запазил в голяма степен българският народ.
Освен нашата църква християнството има още две основни течения, а именно католицизъм и протестанство които са по ред на написването повече сконни към нови идеи. Католицизма до голяма степен е една мноооого богата вяра от към финансови единици, заместваща психоаналитиците в миналото дори изслушвайки хората и казвайки "покай се чадо от тези грехове".
При католицизма имаме равенство между бог дух и син казано с други думи те са на една линия при източното православие те са йерархично подредени. Но да се върнем към нашата църква. Точно нейното запазване на старият български тази (според мен) в много църкви мрачна атмосфера в изминалите години накара хората да потърсят алтернативите на разбираемият текст от "сектите". Нашето време слагащо акцента върху новите ценности време беше главното което наклони везните.
Има какво още да се каже, но ще оставя поле и за другите да кажете какво мислите за средните векове, за новото време и поповете хомосекуалисти (нищо лично спрямо тези хора но същото това "учение" май е против тях). Тези и други проблеми от гледна точка на хора които не са в тази институция биха били интересни

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт ное 06, 2007 11:27

Аз си мисля че ако иска някой ревностен християнин да прави добро ще го прави и навън. Според същата тази религия Бог е всевишен т.e. вижда навсякъде. По-добре вижда в църквата като сте или? Ако иска да се моли ще го прави и навън, ако не иска няма да го прави и в църква.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон ное 12, 2007 23:56

Хъхъхъ. Като малък наще ме мъкнеха. Последно преди 3 години ходех. Основно го правя заради родителите ми, не защото вярвам в Бог или който и да е там хаха. Това е храм за христианите, моят храм..моята църква е Гората.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » вт ное 13, 2007 12:37

Ходя само и единствено ако някои ме накара. По принцип не сам вярващ, вярвам в други неща...
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср ное 14, 2007 18:05

Не посещавам църква по ред причини, но на първо място, защото съм разочарована от формализма, фалша и несъвсем богоугодното поведение на божиите служители.
Когато сме изправени пред избор, можем да се обърнем към своето вътрешно притежание, а то е в сърцето. Там са нашите стойности. Там "ядем от хляба". Душата на човека трябва да се пробуди, а това не е свързано със задължителното отброяване на празниците. Приобщаването към Бога става спонтанно, а не според някакви мисловни съображения, т. е носим Белият гълъб, образно казано, в себе си.
Бог е извор от жива сила и ако този извор не бликне в нас самите, храмът остава безполезен.

Отговори