Депресия

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 20, 2007 22:25

Тоест, ако има стрес или депресия цял живот да ходят на психоаналитик ли е твоята теза. Как ти помогна най-общо Sirius?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 20, 2007 22:32

Мисля, че го описах (депресията) гадно за всяка молекула от тялото ти- до върха на косата ти, та и дори извън нея.
Не ми харесва такова състояние.
А който няма смелост да се довери на психоаналитик, затова са приятелите.
Аз мога да помогна на всеки и приятел и познат, но дали ще успея да го върна в правилната за него посока, не мисля, че аз трябва да правя избора на другите.
Мога да опитам, но ......

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт дек 25, 2007 3:33

Vassil написа: Как ти помогна най-общо Sirius?
Най-общо имаше и успокоителни лекарства, имаше и разговори.
Най-интересното беше, че първият ден в който отидох в кабинета имаше една масивна ваза с цветя на бюрото на лекарката. От там нататък до момента в който ходих на терапия (включваше разговори, по-точно тя задаваше въпрос, а аз се отплесвах и обвинявах всичко и всички около мен за сполетялото ме състояние) вазата беше винаги на земята. Аз все си мислих:" Да явно това не е депресия, това си е чиста лудост. Тя се страхува от мен, затова вазата е на земята." Вазата стоя там до момента в който аз се престраших да задам въпроса:" Защо тази ваза винаги е на земята?". Тя отговори "Защото е тежка и в моя кабинет аз определям къде ще стои". И горе долу с това свърши терапията ми.
Не им е лесна работата на психотерапевтите трябва да те слушат(може би подобно на приятелите, но те ни обичат) и умеят да задават правилно въпросите и да показват отегчение, заинтересованост, несъгласие, присмех и всякакви други неща, които ако схванеш навреме какви са посланията им и зададеш правилния въпрос, тогава вървиш към подобрение. С една дума, когато вече разговаряш.
И в крайна сметка се питам, дали имаме право да натоварваме приятелите си с нашите депресивни мисли и състояния?

Отговори