Името ви

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 14, 2006 13:10

МИ значи моето заглавийце е Диляна, хибрит между Димитър и Илия, двамата ми дядовци. Иначе ми се води като имен ден Цветница, но не го празнувам. Обикновено не го харесвам, когато някой го казва цялото. Иначе всички ме знаят като "Диди", "Джи" и най-вече "Теа"... не бих го сменила, но определено оказва влияние върху цялостния облик на живота ни...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед апр 16, 2006 1:45

Името ми е Васил. Идва от "Василевс" иператорски величествен и други такива големи неща. Именен ден /1 януари/ - има ама покрай нова година и подаръци които е имало са били комбинирани. Кръстен съм на покойният ми дядо(лека му пръст).
Да кефя си се на името си с известни уговорки за някои адаши като Азис иначе има много готини хорица с това име.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед апр 16, 2006 19:13

Ами казвам се Емилия... нито си харесвам безкрайно името,нито бих го сменила...Не мисля,че ми носи късмет или нещастие...то как да ми донесе нещо като почти никой не ми казва така,някои ми викат Уилоуче/Уилчо,Дечко,Емчо...майка ми казва Емичка(Понякога и говедо :D ),а баща ми Емо(което адски ме дразни)Дори ми е странно ако някой ми каже Емилия...Кръстена съм на бабчето...Ами това е друго не се сещам
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 16, 2006 19:39

аз се казвам Габриела и не обичам много много да ми викат така, защото ми звучи твърде строго. Предпочитам Габи, а някои хора ми викат Габчо, а някои други хора вече няма да кажа как ми викат 8) :roll:
Чувала съм различни преводи на името си, като едно от тях е `човек на Бога` и като цяло е нещо свързано с Бог.
Харесвам си името, но бих се прекръстила на Вера, защото това ми е най-любимото женско име на света и ако имам някой ден дете момиче много бих настоявала за това име.
аа да, и съм кръстена на баба ми Генка, която е майка на майка ми. :D
ариведерчи, лейдииз енд джентълмеен
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » вт сеп 12, 2006 1:46

Аз се казвам Мирослав. Първоначално е трябвало да се казвам Мариан, но баща ми и брат ми са казали че Мариан звучи много пе****стко и са решили да ме кръстят на дядо ми Михаил :lol:

редактирано от: dream_live :wink:

Потребителски аватар
PeNeLoPa
Новак
Регистриран: вт дек 12, 2006 9:53
Контакти:

Мнение от PeNeLoPa » съб яну 06, 2007 11:56

Илиана ... на прабаба ми Ана и на дядо ми Илия имам имен ден на Илинден май :lol:
ReMeMbeR nO oNe geTs oUt oF LiFe AloNe ....

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон яну 22, 2007 0:14

Казвам се Катя. Кръстена съм на баба си - Кера. Харесвам името си и много мразя да ми казват Катерина :)

Потребителски аватар
NudaVeritas
Новак
Регистриран: чет мар 30, 2006 23:21

Мнение от NudaVeritas » пон яну 22, 2007 0:56

Ако трябва да бъда искрена - не, не си харесвам името. Но не бих се прекръстила. Кръстена съм на баба си(традиционно) по майчина линия, която се казва Тотка. Името ми от гръци означава "божи дар" или в български превод съм Божидара. Мразя да ме наричат на цяло име, както и с окончание "-че". И двете са ми адски отвратителни и звучат ужасно неприятно. Предпочитам да ме наричат Теди, но честно казано ми е все тая кой как ще ме нарича, стига да не е прекалено дразнещо. :)
Има едно нещо което мнооого не ми харесва в името ми и това е факта, че то съдържа буквата "р". :(
Мечтаеш ли? - Няма лошо, но няма и смисъл.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » ср яну 24, 2007 3:27

Казвам се Таня и много си харесвам името. Кефи ме. Кръстена съм на дядо ми Стайно. На него са му викали на галено Тане. И от там Таня.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт юли 17, 2007 12:10

Аз съм Иван. Нямам нищо против името си. Кръстен съм на дядо си. Имаше една книжка дето пишеше какво означават всички имена ама не я знам къде е и не помня моето какво означава. Ама от 4-5 години в 95% от познатите ми викат Горски :) и някои от тях не ми знаят истинското име, но аз няма да им го кажа че да е по-интересно :Р Само родителите ми ме наричат Иван и то много рядко. Обикновено е ИВАНЕЕЕ или Ивоо.. :D
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » пет юли 20, 2007 20:35

Казвам се Надя и харесвам името си. Не са ме кръстили Надежда, тъй като нося името на баба си, а тя била починала, когато съм се родила и имало поверие, че не е хубаво да се кръщават деца с имена на починали, та за това съм само Надя. Празнувам на Св. Вяра, Надежда и Любов и майка им София. Какво по-хубаво от това в празникът ти да са обединени най важните и прекрасни неща в живота! Никога не бих си сменила името.
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

йорданка савова
Новак
Регистриран: вт юли 24, 2007 17:26

Мнение от йорданка савова » нед юли 29, 2007 2:03

казвам се Йорданка-кръстена на дядо си,но на галено са ми викали Дани, Диди. Йони, по различен начин са ме възприемали ;В общи линии си наресвам името,само дето е малко дългичко.
обчам да разговарям

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » чет авг 02, 2007 15:35

Аз се казвам Проект.
Това е единственото, което знам.
Нося очила два диоптъра
за късогледство.
Искам да говоря
със светиите.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Tani4ka
Мярвал се
Регистриран: пет авг 24, 2007 22:46

Мнение от Tani4ka » съб авг 25, 2007 14:22

И аз се казвам Таня и горе-долу си харесвам името.Не е най-лошото на света,но много хатесвам името Александра например.Както и да е,не е зависело от мен как ще се казвам,а и след като съм си свикнала с името,не мисля да си го променям.Иначе съм кръстена на дядо ми,който се е казвал Стоян,но в мястото,където е роден,са му казвали Теньо,та аз оттам Таня :wink: Иначе не знам кога точно трябва да си празнувам именния ден,защото казват,че Стоян-овците празнуват на 27 декември,Стефанов ден.От друга страна на 12 януари е св.Татяна,а пък на 17 януари е св. Атанас,а на Атанас също казват Теньо....Та цялата история е дълга и широка,затова си празнувам и на трите дни.Още повече, че съм родена на 16 януари и тези дни са големи празници,съчетани с Коледа и Нова година :D

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » съб сеп 15, 2007 19:02

Ами казвам се Лили и съм кръстена на баба ми и тн не е интересно :D
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

Отговори